Witam Wszystkich. Mam taki temat:

W 2018 r. wszedł w życie nowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący moją rodzinną ziemię na wsi (z rolnej na zabudowę mieszkaniową). W 2021 r. przed sprzedażą działek wystąpiłem do gminy z prośba o określenie wysokości renty planistycznej w przypadku sprzedaży. Gmina wykonała operat, za który zapłaciłem oraz wydała decyzję z wysokością kwoty do zapłaty.
Następnie jeszcze w 2021 r. sprzedałem działki. I tutaj zaczynają się moje wątpliwości. Sądziłem, ze bezpośrednio po sprzedaży, w momencie kiedy notariusz prześle informację do Gminy to ta wyda kolejną decyzję wzywającą mnie do zapłaty renty planistycznej zgodnie z kalkulacją wykonaną jeszcze przed sprzedażą. Gmina nie wysłała mi nic. Kilka dni temu tj. w Kwietniu 2023 r. otrzymałem z Gminy pismo z informacją o wszczęciu postępowania dotyczącego naliczenia wysokości renty planistycznej. Skontaktowałem się telefonicznie z osobą prowadzącą postępowanie, a ta poinformowała mnie, że operat oraz decyzja, którą wydali wcześniej są nadal wiążące i zostaną wykorzystane przy wydaniu decyzji końcowej w mojej sprawie. Obawiam się, że niestety zgodnie z otrzymanym pismem rozpoczną nowe postępowanie i wykonają nową wycenę, która może być inna od tej wydanej wcześniej. Czy ktoś miał może podobne doświadczenia ?