dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nadproże a roleta podtynkowa?

    Cześć,
    Chce mieć rolety podtynkowe. Mam ściankę grubości 24cm i na tym 18cm ocieplenia. Architekt w projekcie nie cofnął nadproży, ogólnie machnął na to ręką, więc muszę go chyba poinstruować a sam jestem cieńki w te klocki.

    Z tego co rozumiem, to muszę cofnąć nadproże żeby pod puszkę rolety zmieścić ocieplenie.
    1. Ile powinienem dać ocieplenia pod roletę żeby to miało sens?
    2. Ile powinienem 'cofnąć nadproże?'
    3. Okna będą miały od 150 do 500cm szerokości. Czy to wpływa na wysokość otworu okiennego jeśli chce roletę podtynkową?

    Dzięki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaTA Zobacz post
    Cześć,
    Chce mieć rolety podtynkowe. Mam ściankę grubości 24cm i na tym 18cm ocieplenia. Architekt w projekcie nie cofnął nadproży, ogólnie machnął na to ręką, więc muszę go chyba poinstruować a sam jestem cieńki w te klocki.

    Z tego co rozumiem, to muszę cofnąć nadproże żeby pod puszkę rolety zmieścić ocieplenie.
    1. Ile powinienem dać ocieplenia pod roletę żeby to miało sens?
    2. Ile powinienem 'cofnąć nadproże?'
    3. Okna będą miały od 150 do 500cm szerokości. Czy to wpływa na wysokość otworu okiennego jeśli chce roletę podtynkową?

    Dzięki.
    Dobrze jest się znać, a już szczególnie architektowi. Dlatego dobrze by to on się doszkolił i zaproponował rozwiązania odpowiednie konstrukcyjnie i termicznie.
    1. Nie wiem, zależy też co tam chcesz dać.
    2. Wynika z pierwszego. Część firm zapropouje wysunięcie okna na zewnątrz, u niektórych producentów będzie to groziło utratą gwarancji.
    3. Roleta na 5m będzie wymagała dzielenia. Oczywistym jest, że im większa roleta, tym większa skrzynka.
    Roleta podtynkowa montowana jest na ścianie, więc wysokość otworu zostawia się standardowo. Chyba że... chcesz je zamontować na poszerzeniach systemowych, wtedy trzeba je dokupić (swoje kosztują) oraz zostawić odpowiednio większy otwór.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.317

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoannaTA Zobacz post
    Cześć,
    Chce mieć rolety podtynkowe. Mam ściankę grubości 24cm i na tym 18cm ocieplenia. Architekt w projekcie nie cofnął nadproży, ogólnie machnął na to ręką, więc muszę go chyba poinstruować a sam jestem cieńki w te klocki.

    Z tego co rozumiem, to muszę cofnąć nadproże żeby pod puszkę rolety zmieścić ocieplenie.
    1. Ile powinienem dać ocieplenia pod roletę żeby to miało sens?
    2. Ile powinienem 'cofnąć nadproże?'
    3. Okna będą miały od 150 do 500cm szerokości. Czy to wpływa na wysokość otworu okiennego jeśli chce roletę podtynkową?

    Dzięki.
    Wszystko zależy od montażu okien, i ich wysokości.
    Rolety dla profilu PA39 z reguły mają wymiary 137, 165, 180, 205 więc ewentualne cofnięcie nadproża wynikało by raczej z grubości skrzynki a więc wysokości okien a nie ich szerokości.
    Jeśli znajdzie się miejsce to pod skrzynkę można dać warstwę styroduru.
    Jeśli mowa o architekcie a okna i rolety są w fazie projektu to raczej rozważał bym zintegrowanie rolety z oknem a więc podwyższenie nadproża o ile jest możliwość lub rezygnacji z niego na rzecz wieńca.
    W takim wypadku całość rolety będzie schowana za warstwą ocieplenia i przy takich rozmiarach okien to chyba najrozsądniejsze wyjście.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 06-05-2023 o 13:51
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony