dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problematyczne ocieplenie zejścia do piwnicy

    Jestem w trakcie budowy domu podpiwniczonego. Mam takie zejście do piwnicy na osobnych ławach w dylatacji z domem. Mury zejścia dolegają do styropianu, ale zapomniałem dać ocieplenia pomiędzy ławami domu i zejścia, przez co w miejscu zaznaczonym czerwoną kreską beton dotyka do betonu i tworzy mostek termiczny. Teraz mam w planach ocieplić posadzkę zejścia ponieważ pod spodem jest glina a ławy mają wysokość ok 35 cm wysokości więc ocieplenie ma na celu zarówno zabezpieczyć ławy domu jak i zejścia przed wysadziami oraz stworzyć ciągłość izolacji i usunąć mostek termiczny by nie przemarzało w piwnicy (dom będzie zasypany na ok 120 cm ale w miejscu zejścia będzie przecież otwarta przestrzeń). Druga sprawa to ten styk obu ław gdzie nie dałem ocieplenia. Co tu teraz zrobić? Tu jest też mostek (jak zaznaczone strzałką zieloną) bo od zewnątrz będzie zasypane (czyli zaizolowane) ale od środka już nie. Czy danie styropianu na ściany zejścia usunie problem (zaznaczone na niebiesko)? Na całą wysokość? Bo ocieplanie od strony ziemi już nic nie zmieni?








  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ocieplenie posadzki w piwnicy czemu ma służyć? Zmniejszeniu stabilności temperatury wewnątrz i zamarzaniu zimą?

    Walkę z mostkiem na tym etapie bym już sobie odpuścił. Przecież ławy też masz nieocieplone i mostek nie zrobi mierzalnej różnicy ani w temperaturze styku ściany z podłogą w domu, ani w kosztach ogrzewania.

  3. #3

    Domyślnie

    Uszczelnienie i izolacja powietrzna pomogą regulować temperaturę. Uszczelnienie powietrzne zatrzymuje zimne powietrze na zewnątrz, a izolacja zapobiegnie przewodzącej utracie ciepła ze ściany fundamentowej i podłóg na zewnątrz https://nox.tips/ https://xender.vip/ .
    Ostatnio edytowane przez noah05 ; 06-05-2023 o 15:27

  4. #4

    Domyślnie

    Nad ociepleniem posadzki się zastanawiam. Na etapie budowy zbierałem informację i z tego co mówiono są dwie szkoły. Chłodna piwnica nieocieplona, albo ogrzewana wtedy trzeba ocieplić bo ciepło będzie uciekać posadzką, prawda?

    Tu nie chodzi nawet o walkę z mostkiem tylko w przy zejściu do piwnicy mamy nieocieplony 6 metrowy odcinek ławy, która ma do gliny jakies 20 cm tylko licząc od spodu ławy więc może nie być zachowana strefa przemarzania (wysokość ławy 35cm + podsypka 20cm = 55 cm). Jest to odcinek po prostu odsłonięty, nie izolowany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony