dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elvis24

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    33-140
    Posty
    23

    Domyślnie Dodatkowa Skrzynka Elektryczna w ogrodzeniu

    Witam, proszę o pomoc bo nie wiem co robić i od czego zacząć odnośnie przyłacza działki do prądu.

    W załaczniku jest rysunek jak to wygląda na ten moment.

    Działka nr 1 jest mojego taty, w ogrodzeniu jest skrzynka elektryczna z licznikiem do jego domu.

    Ja jako nowy właściciel działki nr 2 i 3 chciałbym przyłączyć działkę nr 2 a dokładniej dom jeszcze w budowie który się na niej znajduje do sieci.

    Czy jest możliwość postawienia przez "Tauron" nowej skrzynki z licznikiem w taty ogrodzeniu i zmostkowanie prądu do nowej skrzynki czy trzeba jak w jego przypadku wiercić pod drogą i wprowadzać nowy kabel do słupa??

    Kolejna sprawa pewnie trzeba jakieś papiery typu służebnosc na umiejscowienie skrzynki?

    Jeśli ktoś miał podobną sytuację to proszę o pomoc. Bardzo dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230507_102408_HDR~2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	464891  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    O ile tego nie robiłeś to musisz wystąpić o warunki przyłączenia do operatora Tauron.
    Dom jest w budowie więc powinieneś posiadać wydane warunki odnośnie wszystkich mediów.
    Oni znają techniczne aspekty przyłącza Twojego Ojca, więc albo to będzie tylko rozbudowa istniejącego złącza o moduł pomiarowy albo nowe dodatkowe umiejscowione w rogu obok bramy i drogi dojazdowej do działki 2.
    Dom

    Dopiero jeśli będzie istniała możliwość rozbudowy to wymagana będzie zgoda Ojca jako właściciela na prowadzenie WLZ przez jego działkę, lub inne dokumenty.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elvis24

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    33-140
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, tylko że ten obecny prąd chyba jest jeszcze jako na działkę rekreacyjną ponieważ pierw był załatwiany a dopiero za parę lat był budowany dom nr1 i dom nr2. Ale to chyba nie ma znaczenia??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    To jest uzależnione od mocy przyłączeniowej we wniosku.
    Można zwiększyć zapotrzebowanie na moc na istniejącym przyłączu a pozostałe działki podłączyć i rozliczać się na podstawie podliczników w domu.
    Normalny domek rekreacyjny a 3 domy mieszkalne to dwie różne rzeczy.
    Legalnie to najlepiej wystąpić o warunki ..... tam będzie opisane jakie istnieją możliwości.
    Nie wiadomo co planujesz z 3 działką.
    Dom na drugiej działce ma drogę dojazdową więc trzecia działka albo będzie połączona tą samą drogą jako współwłasność lub udziały.
    To trzeba rozważyć pod tym kątem.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 07-05-2023 o 11:02
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Warunki przyłączenia od Tauronu potrzebujesz.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elvis24

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    33-140
    Posty
    23

    Domyślnie

    Czyli Oni wtedy przedstawią mi możliwości co mogę zrobić tak? I dopiero wybór będzie należał do mnie?? Przy wystąpieniu o warunki dołacza do domu będę jakieś dodatkowe dokumenty potrzebował typu, dziennik budowy czy jakieś pozwolenia na budowę?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elvis24 Zobacz post
    Czyli Oni wtedy przedstawią mi możliwości co mogę zrobić tak? I dopiero wybór będzie należał do mnie?? Przy wystąpieniu o warunki dołacza do domu będę jakieś dodatkowe dokumenty potrzebował typu, dziennik budowy czy jakieś pozwolenia na budowę?
    Warunki do niczego nie zobowiązują. Powiedzą Ci czy istnieje możliwość przyłączenia na obecnym przyłączu do działki Ojca.
    Jeśli tak to będzie zapis mówiący o rozbudowie istniejącego o dodatkowy moduł pomiarowy.
    Jeśli nie to mowa będzie o całkiem nowym złączu prowadzonym albo ze złącza ( skrzynki Ojca) albo ze słupa.
    Nie wiadomo co jest obecnie na owym słupie o którym wspominasz
    Nie przedstawiają możliwości w sensie to lub to do wyboru tylko konkretne jedno najlepsze rozwiązanie.

    Potrzebny chyba tylko numer działki budowlanej , może akt własności .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elvis24

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    33-140
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ok więc jeszcze ostatnie pytanie, o co wnioskować. O działkę rekreacyjną, o plac budowy skoro dom jeszcze w budowie czy o przyłącz domu jednorodzinnego. Na chłopski rozum to raczej o przyłącz domu,a czy Ja go przyłącze czy będę inaczej korzystał z tego prądu to juz nie ich sprawa??

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    A to jest dom do mieszkania czy altanka na działce do przyjazdu co weekend na grilla ?
    Co jest w warunkach zabudowy lub MPZP terenu..
    Dom masz w budowie więc do końca budowy możesz korzystać z prądu od Ojca wykańczając go, więc przyłącze do istniejącego domu będzie najodpowiedniejsze.
    Zważ że warunki mają swoją ważność przez okres 2 lat.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elvis24

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Krakow
    Kod pocztowy
    33-140
    Posty
    23

    Domyślnie

    Działka przeznaczona była w części pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne z przewagą gruntów rolnych. Tak to wychodzi z MPZP na ten moment.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony