dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wewnętrzna uszczelka przyszybowa

    Dzień dobry. Zamontowałam pół roku temu nowe okna plastykowe z szarą uszczelką. Po sezonie zimowym znajduje się za nią ( w przestrzeni między szybą a wew. uszczelką) brud, kurz, wilgoć. Wygląda to brzydko. Myślę, że także z powodu wspomnianej wilgoci w wymienionej przestrzeni może rozwijać się grzyb. Boję się pomyśleć jak będzie wyglądała przestrzeń między uszczelką a szybą po 20 latach, ponieważ po zamontowaniu wyczyszczonych nadal miejscami pozostały brunatne / na chwilę obecną małe/ ślady. Moje pytanie brzmi- czy uszczelki mogą przepuszczać wodę, brud i kurz do przestrzeni między uszczelką wewnętrzną a szybą oraz czy normy przewidują, że szare uszczelki w przestrzeni między nimi a szybą mogą gromadzić nieczystości, wilgoć, brud i przez to brzydko/nieestetycznie wyglądać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem jakie są normy.
    To co piszesz może nie jest normalne, ale bardzo często spotykane.
    Nowe okna mają być z założenia tanie w produkcji. Klienci szukają jedynie by było dobrze, a jak drogo to już nie warto przepłacać.
    Problem zwykle wynika z technologii - stosowane uszczelki PVC po zgrzaniu są twarde (takie gluty). A jak się do tego dołoży nieperfekcyjne obrobienie narożników na frezarkach, to szyba w tym miejscu nie dochodzi tak szczelnie jakby mogła.
    To geneza, a teraz dalej:
    - tak, woda w tym miejscu ma prawo się znaleźć. Oczywiście że lepiej by było, by jednak nie. Ale technologicznie komora pod szybą jest wentylowana i ma odwodnienia. Dlaczego w Twoim przypadku tworzy się grzyb - wiele może być przyczyn, od wykonawczych po montażowe.

    Można składać reklamację. Może producent się ustosunkuje.

    EDIT: mój opis dotyczy uszczelki zewnętrznej, a jeśli mowa o wewnetrznej - to odrębna kataegoria przyczyn.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-05-2023 o 10:37
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony