dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Rozbudowa instalacji teletechnicznej - stan deweloperski

    Cześć,

    Mam mieszkanie w stanie deweloperskim. Potrzebuję lekko rozbudować instalację teletechniczną (RJ45).
    Deweloper zaplanował i doprowadził tylko jeden przewód RJ45 do salonu i tylko jeden do pokoju, który u mnie będzie służył za gabinet. Dodatkowo w pokoju zaszła potrzeba przeniesienia przewodów teletechnicznych na przeciwległą ścianę.

    Planuję mieć 3 przewody RJ45 w salonie i 2 przewody RJ45 w pokoju. Aktualnie przewody prowadzone są od TSM w rurkach PCV w podłodze. Wylana już jest wylewka.

    Jak teraz wygląda sprawa z dodaniem dodatkowych przewodów i zmianą ich położenia na przeciwległą ścianę? Zmianę położenia na przeciwległą ścianę od biedy można zrobić prowadząc przewody w listwach przypodłogowych, ale średnio mi się to podoba, bo nawet nie wiem czy da się tak zachować sensowny promień gięcia przy kątach.

    Ale co z dodaniem nowych przewodów które trzeba prowadzić od TSM? Tutaj prowadzenie w listwach zupełnie odpada, bo po drodze są drzwi.
    Jestem w temacie zupełnie zielony i nie wiem co będzie najsensowniejszym rozwiązaniem. Może zrobienie płytkich bruzd w posadzce i tam przeprowadzenie przewodów? Piszę o płytkich bruzdach, bo do istniejących rurek pewnie już tak łatwo się dostać nie da.

  2. #2

    Domyślnie

    Najprościej i najrozsądniej będzie kupić switch i rozdzielić sygnał w salonie na wymaganą ilość odbiorników.
    Pozdrawiam Łukasz

  3. #3

    Domyślnie

    W ten sposób rzeczywiście najprościej i pewnie najrozsądniej.
    Jedyny minus to taki, że wtedy wszystkie urządzenia podłączone do switcha ograniczone są do zbiorczej przepustowości 1 Gbps, bo od switcha do TSM leci tylko jeden przewód. Ale z drugiej strony w typowym domowym, nieprofesjonalnym zastosowaniu nie widzę za bardzo sytuacji gdzie byłoby to jakimkolwiek ograniczeniem, więc pewnie pójdę w tę stronę

    Ewentualnie przyszłościowo można się zastanowić nad wymianą przewodów w rurkach na wyższą kategorię, która obsłuży 10 Gbps.

  4. #4

    Domyślnie

    Ta przepustowość jeszcze na długo wystarczy w domu jednorodzinnym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony