dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    A ja dziś dokołałem podłączenia dwóch bojlerów szeregowo pod pompę ciepła jeden dwuwężownicowy 200 litrów drugi nierdzewka 300 litrów dwupłaszczowy zasilam szeregowo a bserwacje jak poczynię to napiszę ,plan aby pompa max raz na dobę się załączała a nie 2-3 razy .

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.390

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Bzdury wypisujesz.
    Przepływowe grzanie ma mieć taką moc i taką wydajność aby nie było problemów z jednoczesnym poborem ciepłej wody.
    Szajs kupujesz to masz "niemiłe doznania".
    Ale u deweloperów i w blokach najczęściej to akurat tak właśnie działa jak opisał Kaizen.
    Dodatkowo w tanich modelach kotłów gazowych dwufunkcyjnych to ogrzewanie przepływowe nie załącza się za kazdym razem, jeśli jest za mały przepływ. Czasem trzeba otworzyć kran na full aby kocioł zaskoczył i popłynęła ciepła woda. Nagminna jest też sytuacja, że przez chwilę leci ciepła woda, po czym zimna i dopiero po jakimś czasie, jak się wszystko wygrzeje w kotle to dopiero leci na stałe ciepła woda - wkurzające szczególnie pod prysznicem.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Przeczytaj post #1.
    KowalM pyta się jakiej pojemności ma założyć zbiornik do cwu.
    Nie pyta się czy zbiornik lub kocioł założony przez dewelopera jest dobry.
    Kaizen wypisuje swoje przemyślenia nie mające nic wspólnego z tematem i z zapytaniem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasaq Zobacz post
    Czy ktoś może wytłumaczyć jaki ma w takim razie sens dokładanie zbiornika CWU przy zakupie pompy ciepła? Tani on nie jest a można mieć przecież bojlerek do 1k zł. Po jakim czasie ta różnica w cenie się zwróci? Ja w rodzinnym domu od zawsze miałem mały bojlerek ok 40-50L i grzało się chwilę przed kąpaniem.
    Jak jest PC to bez sensu bojlerek - mój bojler żarł jak się okazało ~3 MWh / rocznie.
    Obecnie CWU z PC - pociągnęła ~0,8 MWh (w okresie wiosenno - jesiennym ~50-60 kwh/msc grzane raz dziennie do 40st) zimą ciut więcej. Ta różnica to bez zmian w użytkowaniu CWU.
    Jak ktoś nie ma PV to sobie szybko przeliczy różnicę / rok i kiedy się zwróci taki zasobnik CWU vs bojlerek.

    Wracając do zasadniczego pytania, dla 2 osób nie używających (używających sporadycznie) wanny - 150-200l to aż nadto. (ja mam na 4 osoby 300l i nie brakuje ciepłej wody)
    Możliwie maksymalnie duża wężownic czyli zasobnik dedykowany do PC.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Ciekawe czy KowalM potrzebuje zasobnika do cwu ogrzewanego pompą ciepła czy kotłem gazowym.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

    Domyślnie

    Jeśli do grzania domu będzie gaz, to dałbym mały kocioł jednofunkcyjny, oczywiście kondensacyjny. Jak dom dobrze izolowany, z małym zapotrzebowaniem, to najlepiej Victrixa 12, bo najniżej moduluje. Do niego zasobnik koło 100 litrów. Spokojnie wody wystarczy. Wystarczyłby nawet o połowę mniejszy, ale takich nie robią.

    Ewentualnie do tego zasobnika dodatkowo grzałkę, podłączoną do kilku paneli PV. Na używanych panelach da się to zamknąć w 5-6 tysiącach. Wtedy w zimie CWU zrobi w wolnych chwilach kocioł, wiosną i w jesieni taniej, bo mu grzałka ujmie część roboty, a w lecie słońce, już całkiem za darmo. Co prawda według dzisiejszych cen będzie się ta aparatura spłacać długo, ale gaz i inna energia raczej będzie drożeć niż tanieć.

    Jeśli dom grzany pompą to, między nią a podłogówką, bufor 200-300 litrów z wężownicą miedzianą do przepływowego grzania CWU.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ciekawe czy KowalM potrzebuje zasobnika do cwu ogrzewanego pompą ciepła czy kotłem gazowym.
    Na dany moment na 80% zdecydowałem się na PC. O co chodzi z tą wężownicą w buforze? To grzeje wodę użytkową? Co z latem? Jak pompa ma tylko grzać wodę?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Msz tam dwa układy.
    Pompa - bufor i bufor - dom.
    Pompa - bufor działa cały rok, aby grzać wężownicę CWU zanurzoną w buforze.
    Bufor - dom działa jak załączysz pompkę CO w tym układzie. Latem nie załączasz.
    Obecność bufora pozwala na lepsze dopasowanie PC do obiektu i redukuje taktowanie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Latem grzejesz tylko CWU, CO wyłączone.
    https://www.termica.pl/produkt/6-wym...do-pomp-ciepla
    Tu masz linka do zbiornika termica tam są rysunki jak wygląda wężownica w środku, generalnie w każdym zasobniku wygląda to podobnie. Im większa wężownica (większa powierzchnia wymiany ciepła) tym lepiej dla PC.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  10. #30

    Domyślnie

    A jak to działa? - w wężownicy jest woda z instalacji np. z podłogówki i grzeje wodę użytkową przy okazji? Latem odłącza się podłogówkę od wężownicy i grzeje tylko wodę w zbiorniku? Być może piszę tu właśnie stek bzdur, ale tylko pytam...

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Dokładnie odwrotnie!
    Do wężownicy doprowadzasz zimną z wodociągu. Ona się tam grzeje i wypływa ciepła, jak kran odkręcisz.
    W buforze, pompie i podłogówce jest ta sama woda.
    Pojemność wężownicy to kilka litrów ciągle wymienianych na nowe, więc nie ma szans na jakąś legionellę itp.
    Układ najlepszy i najbezpieczniejszy z wszystkich.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Dokładnie odwrotnie!
    Do wężownicy doprowadzasz zimną z wodociągu. Ona się tam grzeje i wypływa ciepła, jak kran odkręcisz.
    W buforze, pompie i podłogówce jest ta sama woda.
    Pojemność wężownicy to kilka litrów ciągle wymienianych na nowe, więc nie ma szans na jakąś legionellę itp.
    Układ najlepszy i najbezpieczniejszy z wszystkich.

    Adam M.
    ad. Dokładnie odwrotnie!
    Zimna woda z wodociągu przechodzi przez wężownicę umieszczoną w buforze.
    W buforze jest ta sama ciepła woda która jest pompie i w podłogówce.
    Jak jest temperatura wody w buforze i w podłogówce?
    30-35o C ?
    Jak ma być temperatura ciepłej wody użytkowej?
    Jaka jest długość wężownicy i jej pojemność?
    Ile czasu trwa nagrzanie wody przy poborze ciepłej wody na poziomie ok 6 litrów na minutę?

    W jaki sposób ma się się nagrzewać cwu latem gdy nie jest włączone ogrzewanie podłogowe?

    Coś legionella namieszała Tobie w głowie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Nie znasz się to się wypowiesz?
    Jakbyś się tu nie rozpisał, to nikt nie zauważyłby bezmiaru Twojej ignorancji.
    Ty coś zbudowałeś, że pętasz się po forum muratora, czy po prostu kupiłeś coś "co działa" ?
    I to forum i sieć są dość duże abyś znalazł odpowiedzi na pytania, jakie stawiasz.
    Odpuść tematy techniczne, bo ogrom Twojej niewiedzy poraża.
    Może poczytaj coś o buforach?
    Tu masz wątek, który popełniłem w 2006 roku.
    Blisko 900 stron pytań i rozwiązywania wątpliwości. Z przykładami, obliczeniami i ilustracjami różnych realizacji.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...or-ciep%C5%82a
    Pytanie na tym forum o takie oczywistości jak współpraca źródła ciepła z buforem to żenada.
    Można nie mieć bladego pojęcia o pompach ciepła.
    To nie grzech.
    Ale czepiać się cudzych wypowiedzi z takiego powodu to przesada.
    Doucz się trochę, doczytaj...
    Przyjdzie czas, że na takie tematy napiszesz coś z sensem.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nie znasz się to się wypowiesz?
    Jakbyś się tu nie rozpisał, to nikt nie zauważyłby bezmiaru Twojej ignorancji.
    Ty coś zbudowałeś, że pętasz się po forum muratora, czy po prostu kupiłeś coś "co działa" ?
    I to forum i sieć są dość duże abyś znalazł odpowiedzi na pytania, jakie stawiasz.
    Odpuść tematy techniczne, bo ogrom Twojej niewiedzy poraża.
    Może poczytaj coś o buforach?
    Tu masz wątek, który popełniłem w 2006 roku.
    Blisko 900 stron pytań i rozwiązywania wątpliwości. Z przykładami, obliczeniami i ilustracjami różnych realizacji.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...or-ciep%C5%82a
    Pytanie na tym forum o takie oczywistości jak współpraca źródła ciepła z buforem to żenada.
    Można nie mieć bladego pojęcia o pompach ciepła.
    To nie grzech.
    Ale czepiać się cudzych wypowiedzi z takiego powodu to przesada.
    Doucz się trochę, doczytaj...
    Przyjdzie czas, że na takie tematy napiszesz coś z sensem.

    Adam M.
    Może zamiast bić pianę i wyrażać ogram swojej wszechwiedzy byś odpowiedział na proste pytania?

    PS Pytanie które zadał Autor tematu to
    Jaka pojemność zbiornika CWU?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Przecież napisałem już kilka razy - ODPOWIEDNIA!
    Wkleję Ci raz jeszcze wątek o CWU.
    Poczytasz i może coś zrozumiesz...
    Choć akurat to czy Ty zrozumiesz co poczytasz to ja mam... TAM!
    https://forum.muratordom.pl/showthre...krzywdzi%C4%87

    Co Ty tak przejmujesz się budowlanym interesem autora wątku?
    ON ma nabyć potrzebnej mu wiedzy a nie Ty.
    On wie ile ma dziewczyn w domu (wykorzystują zwykle 2 x więcej CWU jak chłopaki), ile osób tam jest, będzie.
    On wie czy ma wannę czy prysznic, a moze oba te urządzenia i które preferuje.
    Policzy rozbiór dzienny i ma wynik.
    Wystarczy, ze zrozumie - jak się to robi.
    Nie bij piany i nie okazuj ogromu swej niewiedzy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    KowalM

    W poprawnie zbudowanym układzie z buforem i wężownicą CWU w nim, masz praktycznie nieograniczony ilościowo dostęp do CWU, pomimo małej pojemności wodnej tej wężownicy.
    I nie jest ważne czym Ty ten bufor grzejesz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Przecież napisałem już kilka razy - ODPOWIEDNIA!
    Wkleję Ci raz jeszcze wątek o CWU.
    Poczytasz i może coś zrozumiesz...
    Choć akurat to czy Ty zrozumiesz co poczytasz to ja mam... TAM!
    https://forum.muratordom.pl/showthre...krzywdzi%C4%87

    Co Ty tak przejmujesz się budowlanym interesem autora wątku?
    ON ma nabyć potrzebnej mu wiedzy a nie Ty.
    On wie ile ma dziewczyn w domu (wykorzystują zwykle 2 x więcej CWU jak chłopaki), ile osób tam jest, będzie.
    On wie czy ma wannę czy prysznic, a moze oba te urządzenia i które preferuje.
    Policzy rozbiór dzienny i ma wynik.
    Wystarczy, ze zrozumie - jak się to robi.
    Nie bij piany i nie okazuj ogromu swej niewiedzy.

    Adam M.
    Przeczytaj ze zrozumieniem post #1.
    W nim masz odpowiedzi dotyczące zapotrzebowania na cwu.
    Autor nie chce liczyć rozbioru dziennego.
    Bijesz pianą a nie przeczytałeś nawet pytania Autora.
    Woda z cwu nie krzywdzi i nie jest zagrożeniem dla zdrowia człowieka.
    Zejdź na ziemię.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.770

    Domyślnie

    Ale z nieśmiałością muszę się wtrącić i wg mojego doświadczenia z buforami i zbiornikami cwu jest to nieopłacalne po prostu woda prędzej czy póxniej sama się wychładza to raz (można dodatkowo docieplić) ale już grzanie takiego bydlaka dla cwu to raczej ekonomiczne nie będzie , wg mnie lepiej pompą grzać zwykły bojler z dużą wężownicą lub dwupłaszcz (dwupłaszcz szybciej nagrzewa) na taki zbiornik ok 200 litrów moja pompa przeróbka z klimatyzatora potrzebuje 1,2 kwh aby zagrzać go z 25-50 stopni więc dublowanie raczej sensu nie ma , miałoby to sens jeszcze do niedawna jak ktoś miał gruntówkę i drugą taryfę a teraz druga taryfa poszła się jebać i chyba już nie wróci patrząc na poczynania nie tylko u nas ,widocznie dostali jakiś prikaz od mądrzejszych jak nas gnębić .

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Ale z nieśmiałością muszę się wtrącić i wg mojego doświadczenia z buforami i zbiornikami cwu jest to nieopłacalne po prostu woda prędzej czy póxniej sama się wychładza to raz (można dodatkowo docieplić) ale już grzanie takiego bydlaka dla cwu to raczej ekonomiczne nie będzie , wg mnie lepiej pompą grzać zwykły bojler z dużą wężownicą lub dwupłaszcz (dwupłaszcz szybciej nagrzewa) na taki zbiornik ok 200 litrów moja pompa przeróbka z klimatyzatora potrzebuje 1,2 kwh aby zagrzać go z 25-50 stopni więc dublowanie raczej sensu nie ma , miałoby to sens jeszcze do niedawna jak ktoś miał gruntówkę i drugą taryfę a teraz druga taryfa poszła się jebać i chyba już nie wróci patrząc na poczynania nie tylko u nas ,widocznie dostali jakiś prikaz od mądrzejszych jak nas gnębić .
    Dużo tego zbudowałeś?
    Ile z pompą ciepła?
    Ile z gruntówką a ile z powietrzną?
    Masz bardzo subiektywne dane bazując na obserwacji jednego układu.

    Twoja przeróbka ma moc około 2kW czy większą?
    Ile razy startuje zanim dogrzeje ten baniaczek?


    Przecież wiadomo nie od dziś, że radzić można TYLKO MĄDREMU KSIĘCIU !
    Albo KowalM poczyta, zmądrzeje i SAM zadecyduje, albo po prostu komuś uwierzy.
    Albo będzie dobrze, albo jak zwykle.
    Sam, z tym co wybierze, będzie żył.
    Albo będzie się cieszył, albo popłacze.

    Jak by nie patrzał to gruntówka lepsza od powietrznej, bo taniej działa.
    Jak kto bogaty to dobiera sobie PV do potrzeb pompy, aby koszt eksploatacji obniżyć.
    Jak kumaty - szuka do kompletu paneli cieczowych.
    Budowanie jest sztuką!
    Nabywa się tych umiejetności na jakim takim poziomie już przy budowie tego trzeciego domu.
    Albo i nie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Przeczytaj ze zrozumieniem post #1.
    W nim masz odpowiedzi dotyczące zapotrzebowania na cwu.
    Autor nie chce liczyć rozbioru dziennego.
    Bijesz pianą a nie przeczytałeś nawet pytania Autora.
    Woda z cwu nie krzywdzi i nie jest zagrożeniem dla zdrowia człowieka.
    Zejdź na ziemię.
    Nie będę z Tobą dyskutował o koronkach, skoro w nich widzisz tylko same dziury!
    Autor albo chce policzyć i szuka - jak, albo nie chce i nie poszuka.
    Może nawet uwierzy w zdanie ignoranta, ze "Woda z cwu nie krzywdzi i nie jest zagrożeniem dla zdrowia człowieka.".
    W kółko piszę że tak jest tylko wtedy, gdy układ CWU jest DOBRZE zrobiony.
    (Wypadałoby jeszcze wiedzieć co to znaczy - dobrze)
    A spier..lić można wszystko. Ten układ też. Wtedy CWU bezpieczna nie jest.

    Podałem linki do miejsc, gdzie o problemie można się więcej dowiedzieć.
    Mam w dupie, czy Ty, On czy ktoś inny się dowie czy nie.
    Nie moja budowa, nie moja kasa i nie moja odpowiedzialność jak ktoś sobie co spier..li.
    Szczytowym idiotyzmem jest - brać się za budowę czegoś, o czym nie ma się pojęcia.
    Ból może być bardzo mocny...

    Już kiedyś gdzieś tu pisałem DLACZEGO nie da się w jednym czy kilku zdaniach dać odpowiedzi na stawiane pytania o budowaniu.
    Po prostu pytajacy NIE ZROZUMIE tej odpowiedzi.
    Klasycznym przykładem jesteś Ty sam.
    Czepiasz się pierdół, drążysz pomijając istotne aspekty.
    Zajmujesz się głównie tym - kto jest jaki i jak bardzo się myli.
    Na żaden temat WŁASNEGO ZDANIA nie wyjawisz.
    Trudno jest mieć zdanie o czymś, czego się nie zna.
    Ty leń jesteś czy nieuk?
    Pytasz, pytasz, pytasz....od lat...
    Nie umiesz sam żadnej odpowiedzi znaleźć?
    Może ich nie rozumiesz....
    Odpuść te trudne techniczne tematy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony