dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Tynki na ścianach na których ich nie powinno być

    Cześć,

    mam problem z mieszkaniem od dewelopera.
    Według prospektu wszystkie wewnętrzne ściany (w łazienkach również) powinny być bez tynków.
    W rzeczywistości jest inaczej. Wszystkie ściany są otynkowane i po moim dopytywaniu się skąd takie zmiany usłyszałem że użyto innego materiału (bo im się skończył, pomimo iz w trakcie wizyty u notariusza usłyszałem od Pani że materiału nie zabraknie bo mają go na magazynie).
    Czy taki zabieg jest zgodny z przepisami?

    Gdy o to zapytałem dewelopera to usłyszałem "Deweloper w umowie deweloperskiej zastrzega sobie prawo do utrzymania marginesu różnicy w powierzchni projektowanej a rzeczywistej do 2%".

    Oczywiście możemy odstąpić od umowy ale mamy zmiany lokatorskie więc przy odstąpieniu musielibyśmy je cofnąć...

    * Odnośnie zamiany materiału to czy dla wysokości 2700 można użyć H+H 80 i go otynkować?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Ale o co właściwie Ci chodzi? Jedyne pytanie jakie widzę to czy tynkowanie jest zgodne z przepisami. Odpowiedź: jest.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Ale o co właściwie Ci chodzi? Jedyne pytanie jakie widzę to czy tynkowanie jest zgodne z przepisami. Odpowiedź: jest.
    chodzi mi o to czy jeśli w prospekcie jest zapis że ściany mają być nieotynkowane to czy jeśli je otynkowano to czy to jest powód do jakiś roszczeń?
    otynkowane ściany są mi nie na rękę bo teraz drożej wyjdzie przerobienie instalacji pod smart dom + ryzyko że mogę coś przeciąć...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    No cóż, jeśli masz w umowie ściany nieotynkowane, to owszem, możesz się domagać wydania mieszkania zgodnie z tą umową... Mnie się wydaje jednak, że taniej będzie zalepić bruzdy niż tynkować od zera.
    Ostatnio edytowane przez samotnik ; 14-05-2023 o 18:17

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pionas Zobacz post
    chodzi mi o to czy jeśli w prospekcie jest zapis że ściany mają być nieotynkowane to czy jeśli je otynkowano to czy to jest powód do jakiś roszczeń?
    otynkowane ściany są mi nie na rękę bo teraz drożej wyjdzie przerobienie instalacji pod smart dom + ryzyko że mogę coś przeciąć...
    Człowieku. Masz za darmo otynkowane ściany.
    Pierwszy lepszy elektryk ma czujnik wskazujący obecność przewodu pod napięciem w ścianie.
    Dlatego może pierw zadaj sobie pytanie co jest droższe...... pożyczenie czujnika, dodanie kilku kabli i ewentualne pogłębienie puszek i załatanie powstałych bruzd, czy tynkowanie całej łazienki.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-05-2023 o 15:30
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    samotnik dzięki za info
    Mareks77 jakbym chciał tynki to bym się cieszył ale ja kupiłem to mieszkanie bo miało być bez tynków i miałem pewne plany a teraz albo nie zrealizuje swoich planów albo będę sam je skuwal.
    Dlatego zapytałem czy jeśli w prospekcie jest napisane że bez tynków to czy mogę prosił o ich usunięcie. Nie chcę odstępować od umowy bo mamy zmiany lokatorskie które musielibyśmy na własny koszt cofnąć...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pionas Zobacz post
    .........
    Dlatego zapytałem czy jeśli w prospekcie jest napisane że bez tynków to czy mogę prosił o ich usunięcie. Nie chcę odstępować od umowy bo mamy zmiany lokatorskie które musielibyśmy na własny koszt cofnąć...
    Wybacz ale na prawdę nie rozumiem w jaki sposób tynki na ścianach kolidują z Twoimi planami.aż w takim stopniu aby je skuwać lub zrywać umowę.

    Prospekt dewelopera jest według przepisów integralną częścią umowy więc jeśli według szczegółowego opisu stanu deweloperskiego pomieszczenie miało być bez tynków to możesz żądać od dewelopera ich usunięcia.

    Nabywcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, np. jeśli nie otrzymał prospektu z załącznikami lub dane w nim zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym bądź prawnym w dniu podpisania umowy.

    Przemyśl jednak aż takie radykalne kroki bo ze względu na fakt że mieszkania drożeją a na Twój lokal czeka już kolejka po odstąpieniu od umowy raczej za otrzymaną w zwrocie kwotę nie kupisz ponownie identycznego lokalu.

    Napisz o co chodzi z tym zapisem o wysokości lokalu 2700 i zmianie materiału ściennego na H+H 80
    Użyli na ściany działowe betonu komórkowego H+H o grubości 80mm i otynkowali go ?
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 12-05-2023 o 19:18
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Wybacz ale na prawdę nie rozumiem w jaki sposób tynki na ścianach kolidują z Twoimi planami.aż w takim stopniu aby je skuwać lub zrywać umowę.

    Prospekt dewelopera jest według przepisów integralną częścią umowy więc jeśli według szczegółowego opisu stanu deweloperskiego pomieszczenie miało być bez tynków to możesz żądać od dewelopera ich usunięcia.

    Nabywcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, np. jeśli nie otrzymał prospektu z załącznikami lub dane w nim zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym bądź prawnym w dniu podpisania umowy.

    Przemyśl jednak aż takie radykalne kroki bo ze względu na fakt że mieszkania drożeją a na Twój lokal czeka już kolejka po odstąpieniu od umowy raczej za otrzymaną w zwrocie kwotę nie kupisz ponownie identycznego lokalu.

    Napisz o co chodzi z tym zapisem o wysokości lokalu 2700 i zmianie materiału ściennego na H+H 80
    Użyli na ściany działowe betonu komórkowego H+H o grubości 80mm i otynkowali go ?
    Nie rozumiem takiego podejścia Mareks77 - Klient ma w umowie z developerem, że ściany mają być nieotynkowane - nie musi się tłumaczyć dlaczego, powodów może być kilkanaście... ma prawo żądać by usunięto tynki.
    Przypomniała mi się taka historia - kolega przed wyjazdem rano do pracy uzgodnił dokładnie z kafelkarzem jak ma być położona ściana w łazience, bardzo u zależało bo w grę wchodziła półka w ścianie, wraca po południu a jest inaczej - pyta dlaczego tak zrobił skoro dokładnie wskazał jak ma być zrobione. Otrzymał odpowiedź , że kafelkarz uznał, że inaczej będzie lepiej....)), oczywiście kafle skute, wszelkie koszty poniósł kafelkarz.
    Kiedy w końcu się nauczymy, że umowa to umowa...

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chcę tynków bo taki mam kaprys, bo tak było w prospekcie.
    Co do H+H 80, czytałem że jeśli mamy pustak o szerokości 8cm to on może być ułożony w górę max 30x jego szerokość czyli do 240cm, jeśli mieszkanie ma 3m to czy nie powinien być użyty inny materiał?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pionas Zobacz post
    Nie chcę tynków bo taki mam kaprys, bo tak było w prospekcie.
    O swoich kaprysach rozmawiaj z prawnikiem.
    Prospekt jest wążny ale to dokładne zapisy umowy są wyznacznikiem jakichkolwiek roszczeń.

    Cytat Napisał Pionas Zobacz post
    Co do H+H 80, czytałem że jeśli mamy pustak o szerokości 8cm to on może być ułożony w górę max 30x jego szerokość czyli do 240cm, jeśli mieszkanie ma 3m to czy nie powinien być użyty inny materiał?
    Jest to ogólnie przyjęty warunek smukłości ściany dla ścian podpartych dołem i górą. Natomiast w przypadku ścian dodatkowo usztywnionych jedną lub dwoma krawędziami bocznymi ze swobodną krawędzią górną można realizować do wysokości wyższych niż h / t ≥ 30..
    Dopuszczalna wysokość jest uzależniona od długości ściany.

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    Nie rozumiem takiego podejścia Mareks77 - Klient ma w umowie z developerem, że ściany mają być nieotynkowane - nie musi się tłumaczyć dlaczego, powodów może być kilkanaście... ma prawo żądać by usunięto tynki.............
    Kiedy w końcu się nauczymy, że umowa to umowa...

    Jakiego podejścia nie rozumiesz.
    Klient dostał mieszkanie w wyższym standardzie aniżeli tym który widniał w prospekcie.
    Nie wiem czy to samo było w umowie
    Ani ja ani Ty nie wiemy jakie sa zapisy umowy.
    98% przyszłych lokatorów cieszy się z powodu tynków a znalazł się jeden któremu poprzez tynki świat się zawalił.
    Czytałeś przytoczoną przez pytającego w pierwszym wpisie odpowiedź dewelopera który nie mogąc zrozumieć o co chodzi nabywcy tłumaczy mu zapis o 2% odchyłce odnoszącej się do powierzchni mieszkania.

    Pytający wspomina o prospekcie.
    Nie wiem czy prospekt oznacza kolorowa reklamówkę która nie jest wiążąca oferta handlowa cz tez oficjalny prospekt dewelopera z dokładnym opisem parametrów lokalu.
    Deweloper to nie dziecko z piaskownicy które stroi fochy tylko poważny podmiot, instytucja która na pewno posiada wytłumaczenie zmiany standardu wykończenia poparte w paragrafach zapisów w umowie.

    Dlatego też tłumacze.......może i zbyt bezpośrednio ale inaczej nie trafia.....czym kupujący jest w stanie go postraszyć, zerwaniem umowy ,........ kolejka już się ustawia.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-05-2023 o 11:43
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    O swoich kaprysach rozmawiaj z prawnikiem.
    Prospekt jest wążny ale to dokładne zapisy umowy są wyznacznikiem jakichkolwiek roszczeń.



    Jest to ogólnie przyjęty warunek smukłości ściany dla ścian podpartych dołem i górą. Natomiast w przypadku ścian dodatkowo usztywnionych jedną lub dwoma krawędziami bocznymi ze swobodną krawędzią górną można realizować do wysokości wyższych niż h / t ≥ 30..
    Dopuszczalna wysokość jest uzależniona od długości ściany.




    Jakiego podejścia nie rozumiesz.
    Klient dostał mieszkanie w wyższym standardzie aniżeli tym który widniał w prospekcie.
    Nie wiem czy to samo było w umowie
    Ani ja ani Ty nie wiemy jakie sa zapisy umowy.
    98% przyszłych lokatorów cieszy się z powodu tynków a znalazł się jeden któremu poprzez tynki świat się zawalił.
    Czytałeś przytoczoną przez pytającego w pierwszym wpisie odpowiedź dewelopera który nie mogąc zrozumieć o co chodzi nabywcy tłumaczy mu zapis o 2% odchyłce odnoszącej się do powierzchni mieszkania.

    Pytający wspomina o prospekcie.
    Nie wiem czy prospekt oznacza kolorowa reklamówkę która nie jest wiążąca oferta handlowa cz tez oficjalny prospekt dewelopera z dokładnym opisem parametrów lokalu.
    Deweloper to nie dziecko z piaskownicy które stroi fochy tylko poważny podmiot, instytucja która na pewno posiada wytłumaczenie zmiany standardu wykończenia poparte w paragrafach zapisów w umowie.

    Dlatego też tłumacze.......może i zbyt bezpośrednio ale inaczej nie trafia.....czym kupujący jest w stanie go postraszyć, zerwaniem umowy ,........ kolejka już się ustawia.
    przecież to proste... jeżeli zgodnie z umową ne powinno być tynków to nie powinno, jesteś pewny, że Klient dostał wyższy standard ?, a może dostał najtańszy badziewny tynk a planował tynki w standardzie premium, a może w ogóle ne chciał tynków bo miał w planach wykończenie płytami betonowymi...etc, jakoś nie chce mi się wierzyć w " dobrego wujka "developera , pewnie było tak, że wynajął tynkarzy a ci po prostu tynkowali wszystko po kolei i im nie przekazano, że akurat to mieszkanie nie powinno być tynkowane.
    Widzę, że należysz do wszystkowiedzących cyt. " 98% przyszłych lokatorów cieszy się z powodu tynków" , masz jakiś bezpośredni telefon do wszechwiedzącego ?))). Dziwne te stwierdzenie "kolejka już się ustawia" , a niby do czego ?, teraz na rynku mieszkań sporo... dobrze, że developer jeszcze z rozpędu nie pomalował ścian wedle koloru mu pasującego, nie położył płytek bo mu zostały...etc. ))))

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    Widzę, że należysz do wszystkowiedzących cyt. " 98% przyszłych lokatorów cieszy się z powodu tynków" , masz jakiś bezpośredni telefon do wszechwiedzącego ?:
    Nie należę do wszystko wiedzących tylko czytam dokładnie to co raczył nam zdradzić autor postu.
    Więc skoro w prospekcie mieszkania były bez tynków to nie był to jeden lokal pytającego ale wszystkie.
    Dlatego nie klepię farmazonów o tynkarzach którzy się zapędzili bo deweloper jaki jest każdy wie i oszczędza na czym tylko można.
    Skoro więc otynkował coś czego nie powinien to miał ku temu ważny powód w formie dotrzymania zapisów zawartych w umowie itp.
    Jestem już trochę na tym forum i zbyt dużo widziałem i słyszałem aby wierzyć we wszystko co jest napisane więc piszę raczej ogólnie bo sprawa może mieć drugie dno.

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    wszechwiedzącego ?))). Dziwne te stwierdzenie "kolejka już się ustawia" , a niby do czego ?, teraz na rynku mieszkań sporo... dobrze, że developer jeszcze z rozpędu nie pomalował ścian wedle koloru mu pasującego, nie położył płytek bo mu zostały...etc. ))))
    Mieszkań sporo. Piszesz o nieustawnych pozostałościach, czy tych z aneksem kuchennym lub narożnych chłodniejszych z 3 zewnętrznymi ścianami których nie chcą już agencje nieruchomości rezerwujące większość zanim jeszcze zostanie upublicznione

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    przecież to proste... jeżeli zgodnie z umową ne powinno być tynków to nie powinno, jesteś pewny, że Klient dostał wyższy standard ?, a może dostał najtańszy badziewny tynk a planował tynki w standardzie premium, a może w ogóle ne chciał tynków bo miał w planach wykończenie płytami betonowymi...etc, )
    Nie widziałeś umowy więc nie wymyślaj niestworzonych historii.

    PS. Tynki w klasie premium !......a może raczej kupił mieszkanie bo tania oferta bez tynków i z instalacją na wierzchu więc pomyślał że sam sobie ten SMART DOM zainstaluje, o ile w ogóle to jest powód do zamieszania..
    SMART to pierwszy powód, druga wersja to kaprys a tak naprawdę wyjdzie że dziurawe kieszenie.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 14-05-2023 o 09:21
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Nie należę do wszystko wiedzących tylko czytam dokładnie to co raczył nam zdradzić autor postu.
    Więc skoro w prospekcie mieszkania były bez tynków to nie był to jeden lokal pytającego ale wszystkie.
    Dlatego nie klepię farmazonów o tynkarzach którzy się zapędzili bo deweloper jaki jest każdy wie i oszczędza na czym tylko można.
    Skoro więc otynkował coś czego nie powinien to miał ku temu ważny powód w formie dotrzymania zapisów zawartych w umowie itp.
    Jestem już trochę na tym forum i zbyt dużo widziałem i słyszałem aby wierzyć we wszystko co jest napisane więc piszę raczej ogólnie bo sprawa może mieć drugie dno.

    jak zapewne zauważyłeś, zakładam, że w umowie jest zapis o braku tynków...


    Mieszkań sporo. Piszesz o nieustawnych pozostałościach, czy tych z aneksem kuchennym lub narożnych chłodniejszych z 3 zewnętrznymi ścianami których nie chcą już agencje nieruchomości rezerwujące większość zanim jeszcze zostanie upublicznione

    a może podasz konkretną miejscowość w której pozostały "nieustawne pozostałości". Może zainteresuje Cię np. Wrocław, coś na pewno się znajdzie w innym standardzie niż " nieustawne pozostałości")))

    Nie widziałeś umowy więc nie wymyślaj niestworzonych historii.

    Ty rozumiem widziałeś...

    PS. Tynki w klasie premium !......a może raczej kupił mieszkanie bo tania oferta bez tynków i z instalacją na wierzchu więc pomyślał że sam sobie ten SMART DOM zainstaluje, o ile w ogóle to jest powód do zamieszania..
    SMART to pierwszy powód, druga wersja to kaprys a tak naprawdę wyjdzie że dziurawe kieszenie.

    ot , wychodzi słoma z butów... oceniasz człowieka w ogóle go nie znając
    .
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 14-05-2023 o 19:34

  14. #14

    Domyślnie

    Smart dom to był jeden z powodów dla których cieszyłem się że nie ma tynków (mieszkanie będzie wykończone tynkami dekoracyjnymi, łazienki płytkami bądź granitem), tynki pomniejszyły powierzchnię pomieszczeń w których dla mnie liczył się każdy cm, to prawda grubość tynków nie wielka, ale miałem już sytuację kiedy te 2cm spowodowały że futryna od drzwi musiała być nadcinana bo wchodziła w płytki.
    Na etapie konsultacji z projektantem wnętrz kontaktowałem się z deweloperem odnośnie standardu wykończenia łazienek i potwierdził że ściany są bez tynków, stąd moje zdziwienie kiedy one jednak pojawiły się, żeby było zabawniej mieszkanie niżej ich nie posiada, bo tam materiału nie zabrakło, w prospekcie czy w umowie nie mam wymienionych z nazwy materiałów jakie zostaną użyte.
    Dla mnie przykrycie ścian tynkami = próba ukrycia czegoś.

    Nie planuję odstąpić od umowy bo gdy odstąpię to muszę przywrócić mieszkanie do stanu pierwotnego a mam naniesione zmiany lokatorskie i teraz cofnięcie ich to kosz ok. 30 tysięcy....

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Nadal jednak nie rozumiem o co chodzi z tym brakiem materiału i jego związkiem z pojawieniem się tynku?
    Myślę, że najłatwiej byłoby uzyskać od dewelopera jakiś nieduży rabat argumentując, że z powodu innego wykończenia niż było to z nim uzgodnione musisz zakupić nowy projekt aranżacji. Żeby zrekompensować wszystkie straty to już raczej pozostaje tylko kontakt z prawnikiem/radcą prawnym, który przeanalizuje prospekt oraz umowę i na tej podstawie będzie można rozważyć postępowanie cywilno-prawne, bo żadne prawo budowlane czy WT nie będą miały tu raczej zastosowania. Internet tu nic więcej nie pomoże.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar aleksandra-k
    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć! Jako architekt wnętrz, który zna nieco branże deweloperską od drugiej strony muszę przyznać, że w praktyce deweloperskiej, pewne zmiany w projektach są dozwolone, ale powinny być one na tyle małe, aby nie wpływać istotnie na jakość lub wartość mieszkania.

    Odpowiadając na twoje pytanie - tak, zgodnie z polskim prawem budowlanym, deweloper ma prawo do zmiany projektu, ale zazwyczaj tylko w małym stopniu. Margines 2% różnicy w powierzchni jest dość standardowy i zgodny z prawem. Natomiast, jeśli chodzi o zmianę materiałów, to jest to trochę bardziej skomplikowane. Deweloper może zmienić materiał, ale nie powinien to robić bez Twojej zgody, szczególnie jeżeli wpływa to na jakość lub wartość nieruchomości.

    Jeśli chodzi o twój konkretny przypadek - tynkowanie ścian wykonanych z H+H 80 o wysokości 2700 mm jest możliwe i zgodne z zasadami techniki budowlanej. H+H 80 jest materiałem o dobrej wytrzymałości, a tynk dodatkowo wzmacnia i chroni ścianę. Jednakże, jeśli w umowie deweloperskiej lub prospekcie było napisane, że ściany nie będą tynkowane, to deweloper nie powinien tego robić bez Twojej zgody.

    Jeżeli deweloper nie chce wyjść na przeciw Twoim oczekiwaniom, możesz zwrócić się do radcy prawnego lub adwokata specjalizującego się w prawie budowlanym i nieruchomości. Możliwe, że będzie możliwość negocjacji z deweloperem lub ewentualnego dochodzenia swoich praw w sądzie :/

    Aleksandra Kurklińska
    Architekt wnętrz w firmie Gabinet Wnętrz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony