dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Drzwi zewnętrzne podwyższone 240cm

    Witam grupowiczów,

    chcialabym się Was coś poradzić (nie jestem obeznana w tematyce budowlanej). Jesteśmy w trakcie poszukiwań drzwi zewnętrznych głównych. Nasz otwór drzwiowy to 2400 x 1600 (wys x szer),
    Napewno nie chcemy zmniejszac ich wysokosci ze wzgledu na taka samą okien - tak samo nie chcemy dokladac gornego naswietla.
    Dlatego nasze pole poszukiwań bardzo się zawęża, Mamy upatrzone drzwi z firmy Wikęd o numerze wzoru FI02a z serii Future Inox które w takiej konfiguracj jak na zdjęciu pasowały by idealnie 2/3 antracyt zstruktura 1/3 winchester (apropo aspektów wizualnych).

    Chciałabym zadać kilka pytań:


    1) Czy przy takich gabarytach (1100 drzwi + 500 naswietle) i wysokości - to koniecznie muszą być drzwi aluminiowe a nie stalowe?
    2) Czy oprócz firmy Wikęd , u innych producentów jest możliwość podwyższenia na 240cm (jeśli tak to u których?)
    3) Apropo upatrzonego wzoru z Wikęda :
    - czy te drzwi z serii Future Inox są w pełni aluminiowe ?
    - apropo wyboru technologii z tego wzoru myslimy nad wyborem miedzy Termo Prestige Lux a Optimum Termo (czy dobrze rozumiem że obie są w pełni aluminiowe a roznia sie wypelnieniem oscieznicy/gruboscia/indeksem U)
    4) Czy apropo dodatkowych opcji zalecalibyście do drzwi takich gabarytow samozamykacz chowany + wzmocenienie pod samozamykacz (lub jest to wrecz wymagane)
    5) Ktos nam doradzil ze klamko-klamka jest najlepszym rozwiazaniem apropo docisku skrzydla
    6) Takie drzwi z Wikęda kosztują z montażem ok 13tys - czy za ta cene poszukalibyscie cos innego - np drewniane lub aluminiowe z aluprof

    i ostatnie pytanie apropo montażu : chcielibyśmy wziaść to do zrobienia na klinarycie/poszerzeniu systemowym - ale tutaj pytanie apropo montażu - ponieważ drzwi nasze są praktycznie jedynym wejsciem do domu (z tego wzgledu zrobilismy tymaczasowe drzwi z OSB ktore sa do teraz ) i aktualnie dziala elektryk , po nim wchodza tynki/podlogowka/wylewki . Pytanie: napewno nie montujemy przed tynkami ( i tak bedziemy robic gładzie w wiatrolapie ) , ale czy mozemy zamontowac drzwi zewnętrzne po wylewkach (czy moze musi byc przed apropo zatopienia progu/klinarytu) ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FI02a.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	464963


    Bardzo proszę o odpowiedź i o wyrozumiałość (nie mamy dużej wiedzy apropo tego tematu )

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ten post na fb wywołał strach (zbyt rozbudowany), ale jak na standard forum to jest ok.

    Modele FI ... mają poszycie wykonane z blachy aluminiowej i w połączeniu z ościeżnicą termo są niemal w całości "alu". W odróżnieniu od prawdziwych drzwi alu mają inną budowę skrzydła - rama z drewna pokryta blachą + wypełenienie pianką. Typowe drzwi alu to ościeżnica i skrzydła z ram alumniowych + wypełnienie pakietem z... czegoś (zwykle blacha+pianka) na zasadzie szklenia okna balkonowego szybą.

    Wysokość (i ogólnie wielkość drzwi) zależy od producenta i jego polityki. Tu nie ma jakiś szczególnych wymogów że nie mogą być stalowe. Za aluminium przemawia mniejsza waga przy jednoczesnej wytrzymałości.
    W praktyce ciężko będzie o drzwi stalowe w tym wymiarze, bo raczej stal oznacza "taniej" więc nietypowość podwyższonego wymiaru się z tym kłóci. Ale to tylko moja teoria, bo... zdaje się ,że Wikęd drzwi o wys 240cm wykona także w innych seriach stylistycznych niż Future Inox i będą wtedy drzwi na 240cm ze skrzydłem stalowym

    Do tego inna firma - Vetrex - wykonuje drzwi wyłącznie na wymiar i max to właśnie 240cm, przy czym ościeżnicę i ramę skrzydła ma z alu, a pokrycie blachą stalową.

    Trzecia opcja, która mi przychodzi do głowy to drewniane drzwi, w tym mój faworyt CAL. Ale myślę ze inni także wykonają ten wymiar. Z tym, że cenia 13 tys. wydaje się być tu niska..

    Ad. pkt 3- są i nie są w pełni alu, bo jak napisałem wcześniej - mają ramę z drewna. Czy brać Optimum czy TP - nie mam typu, rób wg budżetu.

    4 i 5 . Jeśli pochwyt to i damozamykacz. Ale klamka i tak jest naj (najtańszcza, najbardziej praktyczna, trwała).

    Montaż - osobiście polecam podwaliny twarde, bo nie mam zaufania do tych styropochodnych. Wylewki wystarczy zrobić do wnęki lub max połowy głębokości ściany - jak zostanie 10-12 cm to będzie miejsce na montaż.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedź. Moglabym jeszcze o coś dopytać?

    >Czy doradzilby Pan aby zmniejszyc szerokosc skrzydła do 100 kosztem powiekszenia naswietla bocznego do 60cm (w konfiguratorze Wiked pisze ze naswietle jest do max 80)
    - tutaj chodzi nam o zmniejszenie ciezaru skrzydla drzwi zeby potem nie bylo problemu zbyt duzego ciezaru na zawiasach

    - i czy wlasnie przez ciezar nalezaloby wybrac cienszą grubośc skrzydła drzwiowego Optimum (76mm) a nie Prestige Lux (86mm) ?

    >W jednej wycenie z Wikędu dostałam w wycenie punkt : regulacja skrzydla po calym obwodzie drzwi (nie mam pojecia czy to jest cos dodatkowego czy w standardzie termo prestige lux - i co to w ogle jest) , ponieważ w innych wycenach które własnie na dniach otrzymałam nic takiego nie ma

    >Czy do drzwi glownych zewnetrznych zalacałby Pan wkładko-wkładkę czy wkładko-gałke?

    >Jaka jest roznica mniedzy wkladka STD_GAL a STD - i co lepiej wybrac?

    >Czy klamka Magnus / ewentualnie Tahoma bedzie dobrym wyborem? W internecie wyczytalam zeby unikac klami Axa (lepiej wybierac Prime) ale bardzo podobaja mi sie klamki Magnus/Tahoma o ostrej kwadratowej stylistyce

    >Czy jest duza roznica miedzy nawietlowa szyba bezpieczna (4ESG-20-4-20-4TF ESG) a szyba antywlamaniowa (P4 44.4 - 18 - 4 - 16 - 4TF) i warto za nią dopłacić?

    > Czy w tych drzwiach Wikęd w standardzie jest zamek listwowy hakowy

    > Czyli samozamykacz chowany jest całkowicie bez sensu w takich drzwiach z Wikęda? Czy mozna wziasc bo bedzie to bardziej uzytkowe

    Tych wyborów jest sporo a opisy parametrów dla zwykłego Kowalskiego nie siedzącego w temacie są nie zawsze jasne (tak jak właśnie dla mnie)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli drzwi mają być "100tki" to w TP nie są robione, tylko do max serii Optimum .
    Nie wiem czy chodzi o wagę czy o coś innego. Nie wnikam. Dla mnie drzwi TP w rozmiarze 90 są i tak szerokie (z ościeżnicą chyba ok 109cm) + wychodzi doswietle 50cm, co i tak nie będzie masywnie wyglądało, zwłaszcza przy tej wysokości.
    Osobiście zostałbym przy Optimum.
    Nie wiem co to jest regulacja po całym obwodzie. Tzn. nie wiem co autor miał na myśli. Prawodpodobnie nazwał tak coś standardowego.

    WKładka z gałką - wygoda. Klucz - klucz - teoretycznie większe bezpieczeństwo (z gałką złodziej będący w środku otworzy sobie drzwi i wyjdzie, a klucz będzie musiał znaleźć Te skróty pewnie odnoszą się do wkładki i wkładki z gałką.

    Klamki - nie mam większych zastrzeżeń. Poluzowują się śruby mocujące - taki ich urok. Można dołożyć kleju do gwintów jak będzie kiedyś potrzeba.

    Szyba antywłamaniowa - no znowu kwestia bezpieczeństwa. Wg mnie to dobry standard praktyczny, ale też nie widziałem by to podstawowe, hartowane jakoś notorycznie samo pękało od trzaskania.

    Tak, Więkęd wszystkie zamki (poza serią Normal) ma listwowe, ale nie wszystkie hakowe, bo np. w TP jest automatyczny.

    Nie wiem czy jest potrzebny samozamykacz - nie użytkuję. Wydaje mi się przydatny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    4 i 5 . Jeśli pochwyt to i damozamykacz. Ale klamka i tak jest naj (najtańszcza, najbardziej praktyczna, trwała).
    A dlaczego ruchoma klamka miałaby być trwalsza od nieruchomego pochwytu? Co się może zepsuć w pochwycie?

    Samozamykacz to fajna rzecz ale jak za drzwiami znajdą się jakieś drugie drzwi np. od wiatrołapu to nie idzie tego wyregulować. Jest też trochę hałasu przy zamykaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Zależy jaki masz pochwyt. Czy sama "rura" z mocowaniami czy masz tam przycisk czy czytnik linii papilarnych. Obecnie rozwiązania z elektroniką są bardzo popularne. Niemniej Wikęd na całe szczęście nie ma tych elektronicznych rozwiązań bardzo tanich więc jakość jest OK i mają dzięki temu małą awaryjność.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony