dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sofar 11KTLX-G3 - złe zliczanie produkcji

    Dzisiaj "przyłapałem" falownik, że oszukuje na podawanej produkcji. Zamiast zacząć dzisiejszy dzień od zera to wygląda na to, że zaczął od wczorajszego "stanu licznika" i sumuje dalej. Czyli np. wczorajszy dziań zamknął się w 50kWh a dzisiaj zaczął od 50 i jest już 52.
    Miał ktoś taką sytuację?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Dzisiaj "przyłapałem" falownik, że oszukuje na podawanej produkcji. Zamiast zacząć dzisiejszy dzień od zera to wygląda na to, że zaczął od wczorajszego "stanu licznika" i sumuje dalej. Czyli np. wczorajszy dziań zamknął się w 50kWh a dzisiaj zaczął od 50 i jest już 52.
    Miał ktoś taką sytuację?
    Sprawdź czas systemowy w falowniku, bo pewnie jest zła godzina i dlatego się tak dzieje.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Sprawdź czas systemowy w falowniku, bo pewnie jest zła godzina i dlatego się tak dzieje.
    To była moja pierwsza myśl i od tego zacząłem. Jeszcze zanim napisałem post.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    228

    Domyślnie

    A którą wersję firmware'u masz wgraną?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rupicapra Zobacz post
    A którą wersję firmware'u masz wgraną?
    W menu pokazuje mi 020004
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Dzisiaj "przyłapałem" falownik, że oszukuje na podawanej produkcji. Zamiast zacząć dzisiejszy dzień od zera to wygląda na to, że zaczął od wczorajszego "stanu licznika" i sumuje dalej. Czyli np. wczorajszy dziań zamknął się w 50kWh a dzisiaj zaczął od 50 i jest już 52.
    Miał ktoś taką sytuację?
    Wrzuć wykres dobowy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Wrzuć wykres dobowy
    Wykres dobowy jest prawidłowy. Tylko suma ("dzienna produkcja") się nie zgadza (także na wykresie miesięcznym).
    I dotyczy to tylko wczorajszego dnia. Dzisiaj już jest ok.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Gdzie to sprawdzasz, na solarmanie? Ta chmura czasami ma takie "kwiatki"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Gdzie to sprawdzasz, na solarmanie? Ta chmura czasami ma takie "kwiatki"
    Falownik też błędnie pokazywał na wyświetlaczu. Więc to "jego wina" a nie chmury.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony