dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Belki stropowa w śiodłach uwchytach do wieńca, czy na wieniec do murłaty.

    Mam dylemat odnośnie stropu z belek i osb/mdf. Poddasze nieużytkowe. W projekcie mam przymocowane belki do wieńca za pomocą siodeł/uchwytów do belek stropowych. Dekarz proponuje mi podnieść go i przymocować do murłaty i położyć na wieńcu. Belka 18 cm więc o tyle pójdzie do góry. W projekcie sufit podwieszany na wysokości 280 cm. A między OSB i sufitem 40 cm.

    Robiąc tak jak w projekcie, wzmacnia się konstrukcja budynku - ścian. Dałbym 15 cm wełny między belki i 15 cm w poprzek lub 10 cm jak rekuperacja się nie zmieści. Obniżył sufit podwieszany do 270 cm, może potrzeba będzie trochę więcej, nie wiem na ile na "skrzyżowaniach" można się wcisnąć w wełnę, bo na rekuperację zostanie 15 cm, a to na skrzyżowania z 5 za mało.
    Robiąc jak dekarz proponuje coś tam zaoszczędzę na siodłach, no, ale kątowniki też za darmo nie są. Wtedy mam 60 cm między OSB, a sufiem 280cm. Mógłbym dać nawet 40 cm wełny, ale i tak planuję "czapkę" zrobić ocieplając sam dach. Więc to już przesada chyba. Strych w najwyższym punkcie ma 233 cm, czyli -18 cm to będzie chyba już dość nisko.

    Może mi coś podpowiecie. Zasugerujecie coś o czym nie pomyślałem.

    Na razie skłaniam się bardziej ku uchwytom/siodła, bo chyba to będzie mniej pracowało i mniejsze teoretycznie ryzyko pęknięć sufitu podwieszanego, ale za to ściany nośne nie będą miały z góry wełny tylko samo osb. Coś tam pewnie przeniknie z poddasza, chociaż te też będzie ocieplone pod dachem.


    weebly.com]
    Ostatnio edytowane przez KowalM ; 03-10-2023 o 15:04

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał KowalM Zobacz post

    Na razie skłaniam się bardziej ku uchwytom/siodła, bo chyba to będzie mniej pracowało i mniejsze teoretycznie ryzyko pęknięć sufitu podwieszanego, ale za to
    Skąd taki wniosek że na siodłach mniej będzie wszystko pracowało?
    Ja bym całego stropu na tych uchwytach nie powiesił. W moim odczuciu belki powinny opierać się na konstrukcji a nie wisieć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony