dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie poddasza maty elektryczne

    Witam,

    Mam nietypowy problem bo przy balkonach mam zrobiona „bule” przez co dużo wylewki tam nie wejdzie… maks 5 cm.

    Ogólnie na poddaszu maja być maty elektryczne i w najwyższym miejscu mam 13cm.
    Wiec planowałem 3cm styropianu plus 5 cm wylewki , mata, klej, płytka.
    Niestety przy balkonie będzie mogłabyś tylko sama wylewka, bez styropianu a nie wiem czy nie Brdzie problem z przymarzaniem i przedostaniem się zimna do środka…

    Co można w tej sytuacji zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie niedawno przeprowadziłem się do mojego pierwszego domu, a moja żona i ja wiedzieliśmy, że potrzebna jest nowa izolacja od czasu wybudowania domu w 1964 roku.

    Obecnie doświadczamy naszej pierwszej letniej pogody o temperaturze ponad 90 stopni w południowym Jersey i naprawdę widzimy efekty starej izolacji. Mam termostat ustawiony na 70 ° F, a klimatyzator działa stale, a dom nadal ma 77 °, więc zakładam, że chłodne powietrze wchodzące zbyt szybko ucieka przez strych.

    Poszedłem na strych i zmierzyłem izolację, a obecnie mamy tylko około 3 cali wdmuchiwanego włókna szklanego, co daje xhamster zdecydowanie za niską wartość R dla naszej strefy klimatycznej.

    Chciałem tylko uzyskać trochę wiedzy na temat tego, czy jest to coś, z czym mógłbym zrobić majsterkowanie z kimś i jakie produkty są zalecane? Czy powinienem iść z dmuchaniem i zrobić to sam wypożyczoną maszyną, czy też maty są łatwiejsze do samodzielnego wykonania? Poddasze ma około 730 stóp kwadratowych, daj lub weź i ma już zainstalowaną sklejkę, ale ze względu na wydajność prawdopodobnie usunę to i zaizoluję.
    Ostatnio edytowane przez honaichas ; 18-05-2023 o 19:26

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał honaichas Zobacz post
    Właśnie niedawno przeprowadziłem się do mojego pierwszego domu, a moja żona i ja wiedzieliśmy, że potrzebna jest nowa izolacja od czasu wybudowania domu w 1964 roku.

    Obecnie doświadczamy naszej pierwszej letniej pogody o temperaturze ponad 90 stopni w południowym Jersey i naprawdę widzimy efekty starej izolacji. Mam termostat ustawiony na 70 ° F, a klimatyzator działa stale, a dom nadal ma 77 °, więc zakładam, że chłodne powietrze wchodzące zbyt szybko ucieka przez strych.

    Poszedłem na strych i zmierzyłem izolację, a obecnie mamy tylko około 3 cali wdmuchiwanego włókna szklanego, co daje zdecydowanie za niską wartość R dla naszej strefy klimatycznej.

    Chciałem tylko uzyskać trochę wiedzy na temat tego, czy jest to coś, z czym mógłbym zrobić majsterkowanie z kimś i jakie produkty są zalecane? Czy powinienem iść z dmuchaniem i zrobić to sam wypożyczoną maszyną, czy też maty są łatwiejsze do samodzielnego wykonania? Poddasze ma około 730 stóp kwadratowych, daj lub weź i ma już zainstalowaną sklejkę, ale ze względu na wydajność prawdopodobnie usunę to i zaizoluję.


    Ale co to ma do mojego tematu?

  4. #4

    Domyślnie

    0) Ciepło w rzeczywistości wzrasta. Muszę zamknąć większość otworów wentylacyjnych na moim trzecim piętrze, aby nie było nieznośnie gorąco, gdy na zewnątrz jest 20 stopni. Nie zdziwiłbym się, gdyby w ogóle nie trzeba było go ogrzewać, przynajmniej w łagodne zimowe dni, a w chłodniejsze dni grzejnik elektryczny lub listwa przypodłogowa nie byłyby zbyt drogie w eksploatacji, ponieważ muszą jedynie zapewnić trochę ekstra. Powinieneś być bardziej zainteresowany tym, jak schłodzić tę przestrzeń omegle xender .

    Dodanie PEX do systemu jest prawdopodobnie dopuszczalne (chociaż może być konieczne zastosowanie bariery tlenowej PEX). Używanie tego PEX do promieniującej pętli podłogowej najprawdopodobniej jest nie do przyjęcia. Stare systemy grzejników zostały zaprojektowane do pracy na wodzie o temperaturze 180 stóp. Przepuszczanie wody o temperaturze 180 f przez podłogę to zły plan z wielu powodów. (Istnieją sposoby obejścia tego problemu, ale nie będzie to opłacalne)

    Działają dobrze. Drewno jest dość przeciętnym izolatorem i nie ma go dużo do przejścia. Promieniujące ciepło podłogowe wymaga bardziej „powolnego i stałego” podejścia, rozłożonego na dużym obszarze, więc nie wymaga dużego transferu ciepła.
    Ostatnio edytowane przez raven89 ; 27-05-2023 o 18:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony