dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomot79

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Zapis w umowie

    Witam
    w umowie na budowę domu mam zapis że 1 etapem jest płyta fundamentowa z wymianą gruntu - oraz kwota zapłaty. Płyta, wymiana zrobione, faktura wystawiona i zapłacona.
    W dalszej części umowy, w pozycji inne dodatkowo płatne czynności mam zapis "Przywóz materiału zasypowego fundamentu dodatkowo płatny." Wykonawca nic mi nie wystawił, choć przebąkiwał, że będzie trzeba zapłacić za pospółkę do wymiany gruntu bo dużo jej poszło. Na razie nie obciążył mnie za to.
    Pytanie- czy przy takim zapisie może to zrobić.
    Doradźcie/proszę o interpretację, czy przy płycie fundamentowej występuje materiał zasypowy (przy ławach fundamentowych to się zgodzę że tak) i czy jest to ten materiał do wymiany gruntu. Nie chciałbym być zaskoczony dodatkową fakturką tym bardziej, że dokładnie ile tego materiału było nie wiem bo byłem tylko przy zagęszczaniu już nawiezionej pospóły. Dodatkowo ten zapis też jest nieprecyzyjny bo mowa jest o "...przywozie materiału...", jak to interpretować: jest to transport czy transport i zakup?????

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Inne dodatkowo płatne prace wyszczególnione jeśli były faktycznie potrzebne i wykonywane będą rozliczone prawdopodobnie na końcu zlecenia.
    Wymiana gruntu ściśle związana jest z materiałem zasypowym.
    Należy wybrać głębiej niż sam humus, zasypać i zagęścić. Nie chodzi tu o zasypywanie fundamentów tradycyjnych ale o podsypkę piaskową lub pospółkę np z tłuczniem pod płytą.

    Na ten temat powinny mówić opinia geologiczna gruntu.

    Jeśli chodzi o transport to oczywiście jest to także zakup pospółki lub tłucznia czyli materiału który będzie transportowany i zagęszczany.
    Za darmo nic znikąd tego nie bierze
    Jeśli nastąpił wywóz urobku z działki to może on także dodatkowo być wliczony.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-05-2023 o 11:37
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony