dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy można przewęzić rurę kanalizacyjną 110-50-110?

    Witam specjalistów
    Chciałbym się poradzić czy mój pomysł nie narobi problemów w przyszłości. Otóż deweloper uszczęśliwił mnie rurą kanalizacyjną w rogu kuchni o średnicy 110. Moje mieszkanie jest na parterze, a nade mną jedyni sąsiedzi mają w tę rurę wpięty zlewozmywak i zmywarkę (czyli zakładam przekrój max. 50mm - do sprawdzenia dla pewności). Ponieważ jak już doczytałem, nie mogę w ścianę nośną wkuć się na głębokość 110mm, pomysł jest taki, aby przewęzić w pionie 110 do 50 i tę 50 wkuć tylko w miejscu gdzie będzie blat i kafle. W zasadzie nie ma na rynku redukcji PCV w kierunku ze 110 (kielich) na 50 (bosa) i znalazłem jedynie coś takiego z nierdzewki:
    https://onninen.pl/produkt/BLUCHER-R...0-050-S,210661
    Wiem, że trochę pokombinowane, ale zależy mi żeby nie tracić miejsca na zabudowę czy to w formie meblowej czy też poszerzaniem ściany.
    Co sądzicie o tym pomyśle? Czy systemy PCV i stalowe można ze sobą łączyć?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2023-05-20 at 16.18.10.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	465043

  2. #2

    Domyślnie

    Takie fuszerki robili w PRLu, ciekawe czy taka rura w rogu ściany była na projekcie... wątpie....
    Jak tam jest tylko zmywarka i zlew to przewężenie pewnie niczemu nie zaszkodzi ale wiesz że jak cokolwiek sie zapcha kiedyś to będziesz kuł to na swój koszt.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, pion kominowy z tą kanalizą jest na projekcie. Koszty w porównaniu z bałaganem mnie nie przerażają Ehh, chyba jednak będę musiał ją zostawić zabudowaną

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toty Zobacz post
    Takie fuszerki robili w PRLu, ciekawe czy taka rura w rogu ściany była na projekcie... wątpie....
    Jak tam jest tylko zmywarka i zlew to przewężenie pewnie niczemu nie zaszkodzi ale wiesz że jak cokolwiek sie zapcha kiedyś to będziesz kuł to na swój koszt.
    Zaszkodzi. Będzie sąsiadom z góry wysysać wodę z syfonu pod zlewem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony