dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kaloryfer w łazience grzeje po nalniu wody do wanny mimo wyłączonego w piecu gaz. CO

    Mam łazienkę po remoncie gruntownym do gołych ścian w domu wolnostojącym. Od nowa kładziona była hydraulika (rury) , armatura, kaloryfer w całej łazience w tym rury do kaloryfera, monterzy przebijali sie w tym celu z kotłowni 4 rurami a stary obieg zaczopowali. Zauważyłem dzisiaj (od wczoraj jest kaloryfer) ze kiedy napuściliśmy wody dzieciom do wanny kaloryfer w łazience zaczął grzać ( i tylko ten pozostałe w domu są zimne) Piec gazowy, który ma dwie funkcje : CWU i CO jest ustawiony na grzanie tylko cwu a co jest wyłączone , zresztą zgodnie z oczekiwaniami kaloryfery w całym domu pozostają zimne tylko jeden w łazience zachowuje sie inaczej.
    Wykonawca zapytany powiedział ze to normalne i żeby po prostu zakręcić termostat przy kaloryferze.

    Jakoś nie daję temu wiary.
    Czy hydraulika została źle zrobiona?
    Co pownienem teraz zrobić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Rura od grzejnika została poprowadzona blisko lub razem w jednej bruździe z instalacją wodną cwu. Rura podgrzewa wodę w rurze a ta wędrując do najwyższego punktu podgrzewa grzejnik.
    To jest tylko przypuszczenie, nie podejrzewam iż instalator połączył grzejnik do obiegu cwu.
    To wyjdzie w okresie grzewczym kiedy grzejnik nie będzie grzał normalnie tylko w okresach poboru ciepłej wody.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Rura od grzejnika została poprowadzona blisko lub razem w jednej bruździe z instalacją wodną cwu. Rura podgrzewa wodę w rurze a ta wędrując do najwyższego punktu podgrzewa grzejnik.
    To jest tylko przypuszczenie, nie podejrzewam iż instalator połączył grzejnik do obiegu cwu.
    To wyjdzie w okresie grzewczym kiedy grzejnik nie będzie grzał normalnie tylko w okresach poboru ciepłej wody.
    jak piszesz takie głupoty to uprzedzaj, bo czytałem jedząc i tak parsknąłem śmiechem, że teraz mam caly ekran do czyszczenia - większych głupot nawet pisory nie wymysłiły obiecując cód gospodarczy nad Wisłą.

    jeszcze napisz jak ta woda sie przemiesciła do tego grzejnika, może uzasadnisz to grawitacją???

    kotły mają wybieg pompy, tzn po wygaszeniu palnika jeszcze przez chwilę pracuje pompa obiegowa. Po zakończeniu cyklu pracy na cwu zawór trójdrogowy przełączany jest na co a pompa wpycha wtedy resztkę ciepła z kotła w grzejniki. Przeważnie sa to tak śladowe ilości ciepła (ze względu na mała pojemnosc wodną), że uzytkownicy tego nie zauważają. Jak grzejnik łazienkowy został jedynym "otwartym" i jest blisko kotowni to nie ma się co dziwić.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wydaje mi sie żeby wspólna bruzda powodowała aż takie nagrzanie grzejników, tym bardziej ze rury w płaszczu plastykowym i jeszcze w izolacji dodatkowej. , mierzyłem ich temperaturę (kaloryferów w łazience) i maja po kilkunastu minutach ok 40 stopni aby po kolejnych 30 wystygnąć
    Nie znam się na instalacjach wiec nie będę pisał bzdur, ale tylko te dwa grzejniki się tak rozgrzewają, pozostałe są całkowicie zimne.
    Poniżej wstawiłem foto łazienkowych rur i bruzdy, te wysokie odnogi to właśnie pod grzejniki w ścianie na ukos przebotka na dół do kotłowni, do pieca za sciana i sufitem mają jakieś 1,5m, niestety nie jestem wstanie opisać jak sa podłączone do pieca, co by pewnie wiele wyjaśniało, ale rury tam są da nie zbyt skomplikowane. Mogę ewentualnie porobić zdjęcia. Zastanawiam idę też nad opinią techniczną biegłego, ale jeśli mimo tak niepokojących zdarzeń jest to prawidłowe i normalne to szkoda kasy? Czy mogę jakoś przetestować instalację we własnym zakresie że bekę w stanie stwierdzić ze wszystko jest ok, lub że nie jest ok?
    Oto foto rur w bruzdach:


  5. #5

    Domyślnie

    Acha, jeszcze tylko dopiszę, że te 2 grzejniki w łazience maja otwarte zawory ale pozostałe grzejniki w domu nie maja żadnych zaworów, a są całkowicie zimne kiedy te 2 łazienkowe mają praktycznie 40 stopni, cała instalacja CO to stara instalacja w piętrowym domu jednorodzinnym z lat 90 z żeliwnymi lub stalowymi grzejnikami, jedyny powiew nowości to właśnie teraz remontowana łazienka na piętrze. Piec od 10 lat gazowy dwufunkcyjny CO i CWU termet.
    Ostatnio edytowane przez MichalKa9 ; 23-05-2023 o 14:41

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    jak piszesz takie głupoty to uprzedzaj, bo czytałem jedząc i tak parsknąłem śmiechem, że teraz mam caly ekran do czyszczenia - większych głupot nawet pisory nie wymysłiły obiecując cód gospodarczy nad Wisłą.

    jeszcze napisz jak ta woda sie przemiesciła do tego grzejnika, może uzasadnisz to grawitacją???

    kotły mają wybieg pompy, tzn po wygaszeniu palnika jeszcze przez chwilę pracuje pompa obiegowa. Po zakończeniu cyklu pracy na cwu zawór trójdrogowy przełączany jest na co a pompa wpycha wtedy resztkę ciepła z kotła w grzejniki. Przeważnie sa to tak śladowe ilości ciepła (ze względu na mała pojemnosc wodną), że użytkownicy tego nie zauważają. Jak grzejnik łazienkowy został jedynym "otwartym" i jest blisko kotowni to nie ma się co dziwić.

    Owszem, nie domykający się zawór trójdrożni kotła byłby powodem ale kolego grzeje tylko jeden grzejnik a pozostałe nie......... pomyśl zanim coś skrobniesz.
    I to jeszcze grzeją dwa z zaworami a więc i kryzowane.

    Po wygaszeniu palnika pracuje wentylator przedmuchując resztki.

    Jaka izolacja jak na fotkach widać zwykłą rurę PEX w kolorowej karbowanej, I jeszcze całość grzejniki i ciepła woda idzie jednym wykutym w podłodze kanale.
    Leci rurą ponad 50*C jak napełniasz wannę i masz kanał w takiej temperaturze.
    Wiesz co to jest instalacja grawitacyjna i zmiana gęstości wody wywołana zmianą temperatury.

    Może podczas napełniania wanny zdejmij kapcie i sprawdź gołą stopą czy masz w tym miejscu ciepłą podłogę?

    Możesz jeszcze sprawdzić czy w drugim kranie 5 minut po rozpoczęciu napuszczania wody do wanny zimna to jest zimna a nie na początku letnia
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 23-05-2023 o 21:41
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Owszem, nie domykający się zawór trójdrożni kotła byłby powodem ale kolego grzeje tylko jeden grzejnik a pozostałe nie......... pomyśl zanim coś skrobniesz.
    I to jeszcze grzeją dwa z zaworami a więc i kryzowane.

    Po wygaszeniu palnika pracuje wentylator przedmuchując resztki.

    Jaka izolacja jak na fotkach widać zwykłą rurę PEX w kolorowej karbowanej, I jeszcze całość grzejniki i ciepła woda idzie jednym wykutym w podłodze kanale.
    Leci rurą ponad 50*C jak napełniasz wannę i masz kanał w takiej temperaturze.
    Wiesz co to jest instalacja grawitacyjna i zmiana gęstości wody wywołana zmianą temperatury.

    Może podczas napełniania wanny zdejmij kapcie i sprawdź gołą stopą czy masz w tym miejscu ciepłą podłogę?

    Możesz jeszcze sprawdzić czy w drugim kranie 5 minut po rozpoczęciu napuszczania wody do wanny zimna to jest zimna a nie na początku letnia
    widzisz jesteś n atyle ograniczony, że nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Nigdzie nie pisałem o biedomykajączym się zaorze trójdrogowym. Objawy takie usterki byłyby zgoła inne. A twoja wypowedż świadczy, ze totalnie nie masz wiedzy w temacie.

  8. #8

    Domyślnie

    To nie jest jednak problem wspólnej bruzdy jeśli puszcze wodę w kuchni lub w łazience na dole robi się to samo, tzn kaloryfery wyraźnie grzeją kiedy dogrzewana jest woda w zbiorniku CWU. Woda z kranu lleci czysta wiec CWU i CO raczej nie są pomyłkowo połączone.

    Wcześniej przez tydzień od zgłoszenia szef firmy od łazienki mówił żeby po prostu zakręcać kaloryfery i nie będzie problemu :/
    Dopiąłem do tego że przyjadą hydraulicy z tej firmy i będą badać sprawę, Zobaczymy co powiedzą.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalKa9 Zobacz post
    Acha, jeszcze tylko dopiszę, że te 2 grzejniki w łazience maja otwarte zawory ale pozostałe grzejniki w domu nie maja żadnych zaworów, a są całkowicie zimne kiedy te 2 łazienkowe mają praktycznie 40 stopni, cała instalacja CO to stara instalacja w piętrowym domu jednorodzinnym z lat 90 z żeliwnymi lub stalowymi grzejnikami, jedyny powiew nowości to właśnie teraz remontowana łazienka na piętrze. Piec od 10 lat gazowy dwufunkcyjny CO i CWU termet.
    Zakręć te dwa zawory na grzejnikach. Ciepła woda pewnie wtedy pójdzie na pozostałe grzejniki (te bez zaworów).
    Sprawdź to.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalKa9 Zobacz post
    To nie jest jednak problem wspólnej bruzdy jeśli puszcze wodę w kuchni lub w łazience na dole robi się to samo, tzn kaloryfery wyraźnie grzeją kiedy dogrzewana jest woda w zbiorniku CWU. Woda z kranu lleci czysta wiec CWU i CO raczej nie są pomyłkowo połączone.
    ,,,,.
    Nie zwracaj uwagi na szczekającego kundla który nic mądrego jeszcze nie zaproponował i jeśli hydraulicy od instalacji nic nie wymyślą to niech serwisant od kotła sprawdzi ten zawór trójdrożny.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony