dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał dude88pl Zobacz post
    No właśnie to moim zdaniem największa wada prądu. Z drugiej strony cały świat opiera się na prądzie i to działa. Zero serwisu, kabli nie zepsujesz ewentualnie sterownik, nie zajmuje miejsca w domu. Tak jak piszesz koszt instalacji pompy ciepła na dom 100m jest bardzo wysoki a oszczędności w porównaniu z grzaniem czystym prądem nie są aż tak wielkie gdy doliczymy koszty serwisu PC.

    Co do butli na gaz myślałem o tym ale niestety mam też żonę a chyba żadna nie ucieszy się z takiego cuda w ogrodzie także niestety gaz całkowicie odpada jako źródło ogrzewania.
    Od razu dodam że pellet również z racji braku miejsca na składowanie i jednak konieczności obsługi.

    Ja ogólnie nie wieże w reklamy, mam paru znajomych co grzeją PC i sobie chwalą ale koszta używania wcale nie wychodzą tak super jak to reklamują sprzedawcy
    Tylko kolego nie przesadzaj z ilością tych klimatyzatorów. Ja mam jeden na dom 80m2 (generalnie 70m2 ale kubatura jest duża) i daje radę. Za styczeń i luty zapłaciłem 300zł za utrzymywanie 16*. Finansowo inwestycja nieporównywalnie niska do innych źródeł. Będę miał też koze.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał dude88pl Zobacz post
    Myślę jeszcze czym grzać CWU w drugiej opcji. Tak naprawdę ogrzewanie budynku jak dobrze go ocieple to nie będzie duży koszt niezależnie od źródła ogrzewania. Tak myślę teraz czy do grzania wody nie zainwestować w bojler z pompą ciepła z tym że wtedy już musi to być z 200L z racji że woda grzeje się do niższej temperatury.
    Takie urządzenie ma COP w granicach 3 i to raczej cały czas bo jednak pracuje ona w stabilnych warunkach bo jest wew. budynku
    A szacując że na CWU idzie z 2000kWh i koszt prądu 1zl za kWh to urząd powinno się zwrócić po kilku latach.
    Bojler z PC jest dyskusyjny bo wypompowuje ciepło z domu. W lecie to nie problem, nawet schładzanie wnętrza może być pożyteczne, ale w zimie musisz to ciepło uzupełnić ogrzewaniem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony