dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rozliczanie fotowoltaiki a zmiana mocy przyłączeniowej

    Mam istniejącą fotowoltaikę założoną w 2020 roku czyli na starych zasadach rozliczania net meteringu czyli opustów. Chcę kupić pompę ciepła ale rozmawiałem z instalatorem i muszę wystąpić o zmianę mocy przyłączeniowej żeby nie płacić kar za jej przekroczenie po instalacji pompy bo patrząc na historię zużycia w Tauronie to na pewno będę przekraczać obecną moc umowną/przyłączeniową. Tak wiec radośnie wypełniłem wniosek online o podniesienie mocy przyłączeniowej który będą procesować do miesiąca ale po tym jak się mu pochwaliłem to przypomniał sobie że Tauron może chcieć mnie wtedy przerzućić na rozliczanie net billingiem po podniesieniu mocy. Czy ktoś miał już takie przejścia i zmieniał moc przyłączeniową mając fotowoltaikę rozliczaną na starych zasadach i mógłby potwierdzić że tak robią lub że można nie przechodzić na nowe zasady rozliczania za wyprodukowaną energię? Z góry dziękuję za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez harvy ; 21-05-2023 o 11:14

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Nie ma związku z podniesieniem mocy do net bilingu.

    A swoją drogą to jaką pompę instalujesz że mocy zabraknie, jaką masz obecnie, jaka instalacja pv?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony