dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karolcygaro

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-004
    Posty
    1

    Lightbulb Budowa drugiego domu i podział działki

    Witam serdecznie,

    to mój pierwszy post, ale mam pewne wątpliwości czy mój plan jest w ogóle do zrealizowania.

    Teściowie są właścicielami działki (RM) ok. 12ar (ok. 18mx75m) na której stoi ich dom + posiadają przynależną działkę Sadu owocowego (R). Ich budynek stoi od drogi gminnej około 15 metrów ale działka jest wąska i długa. W drugiej części dalej chcielibyśmy postawić dom i normalnie przejeżdżać przez działkę teściów. Dalej jest przynależny sad 8.5 arowy. I teraz moje pytanie, czy jak w załączonym zdjęciu była by możliwość wybudowania się na działce normalnie gdzie stoi dom teściów ale w późniejszym etapie podzielić działkę i przy okazji wcielić sad? Jeżeli tak to proszę o wskazówki...



    Z góry dziękuję za podpowiedzi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-05-23 070428.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	465092   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie dzialki.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	465093  
    Ostatnio edytowane przez karolcygaro ; 23-05-2023 o 07:05 Powód: zdjęcie było zbyt małe

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    jeśli MPZP pozwala na budowę na tej dzialce i jest mozliwosc wytyczenia drogi o szerokosci min 5m to można. Ale z tego co piszesz to jest sad i jak jest to tak oznaczone na planach to zapomnij... Co do samego podziału to zwykle jest zapis w MPZP o minimalnej powierzchni nowo wydzielanych dzialek i zwykle jest to 500m2.
    Na twoim miejscu jednak sto razy przemyslałbym czy chce sie budować na nie swojej ziemi, bo takie historie przeważnie prowadzą do bardzo złych przeżyć w przyszłości. Zdajesz sobie sprawę że włascicielem wszystkiego co zostanie zbudowane na tej ziemi bedzie wlaściciel działki ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony