dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Prosty system nawadniania żywopłotu

    Cześć, chciałbym zrobić prosty, niskobudżetowy system nawadniania żywopłotu ze starego węża - mam ok. 100 mb młodych roślin, których podlewanie zajmuje około 2 godzin. Nie chcę żadnych automatycznych cudów, wystarczy, że nie będę musiał łazić z sikawką

    Wyobrażam sobie to tak: wykorzystam stary, popękany 1-calowy wąż, który rozciągnę wzdłuż żywopłotu, zamocuję w paru miejscach do ziemi i odpowiednio ponacinam co kawałek zgodnie z zasadą, że im dalej od przyłącza wody, tym te nacięcia powinny być gęstsze, a otwory większe. Do tej przytwierdzonej instalacji planuję podciągać ruchomy wąż od kranu, podłączać i niech się leje - na szczęście woda jest z własnej studni

    Czy ktoś może ma podobną realizację na koncie i zechce się podzielić doświadczeniem?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Posiadam podobną, jednak zamiast ponacinanego węża posiadam wąż kroplujący Forester. Co do Twojego pomysłu, to na swoim przykładzie wiem, że jak na 50m węża kroplującego pojawi się w połowie rozcięcie, to ostatnie 10-15m roślin, prawie wody nie dostaje. Także nie wiem czy ponacinanie węża na odcinku 100m będzie dobrym pomysłem.
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Wąż kroplujący jest super, jeśli możesz odpalić system i na pół roku o nim zapomnieć, ale ja tak nie mogę Przyjeżdżam na dzialkę raz czy dwa na tydzień i chciałbym w miarę szybko nawodnić rośliny i spadać do domu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony