dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Izolacja krawędziowa oraz opaska przeciwwysadzinowa płyty fundamentowej?

    Witam,
    A więc tak, pod płytą fundamentową mam folię budowlaną i styrodur XPS 20 cm, beton Agilia beton G Fundamenty C25/30.
    Dokoła płyty mam zrobioną izolacje krawędziową ze styropianu aqua stop EPS. W projekcie posiadam opaskę przeciwwysadzinową, nie została ona wykonana podczas wykonywania płyty, wykonawca stwierdził, na podstawie badań gruntu, że nie jest ona potrzebna.
    Obecnie mam skończoną elewację i ekipa chciała kłaść folię budowlaną i kubełkową dookoła, na styropian aqua stop, pojawiła się zagwozdka. Na działce mam piasek, piasek gliniasty i gline - w załącznikach przesyłam przekrój.
    Czy prawidłowo będzie dać na styropian aqua stop folię budowlaną i kubełkową wywinięte pod płytę i nad cokół? Dodatkowo wykonawca sugeruje wymiane gruntu dookoła domu na pospółke. Jeśli tak, w jakiej odległości od domu?
    Czy rzeczywiście nie powinno być tam opaski przeciwwysadzinowej i drenaż dookoła domu wystarczy?
    Jestem świadomy, że gdyby krawędziowo był XPS to by nie było problemu - ale nie ma.
    Proszę o porady jak rozwiązać ten temat.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta-fundamentowa-ciepla-1.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	465106Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	465107Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	465108Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2023-05-23 at 21.30.07.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	465109

  2. #2

    Domyślnie

    Czy dobrym pomysłem jest odkopać dookoła, wymienić grunt na pospółkę metr od domu i metr w głąb, na styropian aqua stop dać 5 cm styroduru i od niego poprowadzić opaskę przeciwwysadzinową?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony