dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Specyficzny zapach stęchlizny w mieszkaniu - wielka płyta

    Witam
    3,5 roku temu kupiłem mieszkanie na 4 pięrze w wielkiej płycie z roku 69-70 i śmierdzi stęchlizną, wszystko w mieszkaniu nią przesiąka. W lato gdy okna są otware całą dobę, prawie nie czuć zapachu ale kilkanaście godzin poza domem i czuje już po swoich rzeczach. W zimę zapach się nasila znacząco. Wystarczy, że pojadę gdzieś na weekend i wracając do mieszkania czuje zapach po otwarciu drzwi.
    Uprzedzając mam nawiewniki w każdym pokoju, w salonie wymieniłem okna z frezowanymi nawiewnikami, na kominie zamontowano turbowenty, spółdzielnia zrzuca cały czas winę na wentylację w mieszkaniu ale po takim okresie czasu jestem na 100% pewien, że to nie tu leży problem, nawet ciąg wsteczny nie przenosiłby na wszyskite rzeczy w mieszkaniu takiego specyficznego zapachu stęchlizny.
    Specjalnym higrometrem sprawdzone ściany i sufity, wszystko w normie. Nigdzie nie widać nigdzie żadnych plam. Kupiłem dobry osuszacz powietrza - również nic.
    Dla testu czy to może nie panele prześmierdły po wcześniejszych właścicielach, wyrzuciłem, ukazały się prlowskie płytki pcv, które śmierdziały starością, skułem je, klej do tych płytek zeszlifowałem w 90% i chwilowo przestałem bo zapach czuć jeszcze bardziej, jaklbym uprościł drogę wydobywającemu się zapachowi ( przy wywożeniu tych płytek i innych śmieci było czuć dziwny zapach)

    Na dzień dzisiejszy myślę, że problemem może być - płyta pliśniowa albo mikropęknięcie w rurze od kanalizacji i gaz-smrodek ulatnia się szczelinami do mieszkania ale musiałbym zmusić spółdzielnię do zadymienia kanalizacji.

    Jeżeli to płyta pilśniowa to poza skuciem podłogi czy zbijać również tynki?

    Łazienka była remontowana przez poprzednich właścicieli i tam mam wrażenie, że prawie nie czuć choć tam jest kratka więc, zapach może ciągle uciekać kominem.

    Trop z kanalizacją powstał ponieważ przy rurze w kuchni jest jakiś zapaszek ale wątpie, żeby to była kwestia syfonu czy uszczelki, którą mógłbym sam wymienić ponieważ zapach jest w całym mieszkaniu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Płyta pilśnowa do czego była/ jest zastowowana? To zapach poprzedników - "otwieranie okien sprowadza skrofuły a od tego sa choroby". Może skucie tynków pomoże? Albo i nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o płyte pilśniową stosowaną pod wylewką w blokach z wielkiej płyty

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Przypadkiem płyta nie była końserwowana ksylamitem? Albo może dlatego, że nie był użyty ksylamit, to płyta zaśmierdła? Nie jest łatwo diagnozować zaocznie vel zdalnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz12321 Zobacz post
    Chodzi o płyte pilśniową stosowaną pod wylewką w blokach z wielkiej płyty
    Usuń wylewkę i płytę pilśniową.
    Wentyluj mieszkanie i sprawdź czy to coś zmieniła.
    Kup dobry ozonator i włącz na wiele dni.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobiłem odkrywkę, płyta jest dość płytko 2,5cm pod wylewką ( pewnie w niektórych miejscach będzie dochodziło do 4cm)
    Będę to skuwał ale mam dodatkowe pytanie.
    Pod samą płytą jest coś ala żwir, myślę, żeby to odkurzyć, żeby wszystko czego ta śmierdząca płyta dotykała usunąć ale wtedy nie wiem o ile obniży się podłoga i czy wtedy zamiast żwiru dać grubysz styropian?
    Standarodowo miałem dać 2cm styropianu i 3-4cm wylewki (wychodzi, aż 50 worków) ale czy nie będzie to problem właśnie jeśli pozbędę się tego ala żwiru i dam 3cm styropianu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony