dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Usuniecie tynku w starym mieszkaniu

    Mieszkanie w starym bloku 4 rodzinnym , nie jest zbudowany z wielkiej płyty itp . Mieszkanie stoi 5 lat nieogrzewane w wielu miejscach pojawiła się pleśń . Dodatkowo ściany są pokryte gruba warstwa tapety i kilkoma warstwami farby . W tym mieszkaniu tynki sa podobno cementowo wapienne.
    Plan usunąć farby, tapety, ale dodatkowo jeszcze z 3 mm tynku ? Co wy na to ?
    Czy usunąć całkowicie tynk?
    Mieszkanie jest ogrzewane ne dwa piece kaflowe , które nie działają.
    Plan położenie g-k na wszystkich ścianach i sufitach ? Problem , ze tam panuje spora wilgotność czy g-k to wytrzyma ?( może wszędzie g-k typu zielone HABITO?) Wiadomo , ze tynk typu cementowo wapienny byłby lepszy , ale ile to byłoby roboty z poleżeniem takiego tynku i wyrównań ścian i sufitów koszt chyba z 3-4 razy większy niż płyty g-k ? ( i czy by nie popękał )
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 25-05-2023 o 20:56

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    wilgotność w chwili obecnej nie ma wielkiego znaczenia. W stanie do zamieszkania musisz nad nia zapanować bo znowu zniszczysz tynki nawet te zielone.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 26-05-2023 o 23:07

  3. #3

    Domyślnie

    W ogolę można całe mieszkanie płytami g-k zielonymi zrobić ? Chodzi mi tutaj o "oddychanie ścian" ? Jaki to może mieć wpływ? Nie chciałbym , żeby miedzy płytami g-k pojawiła się pleśń , której może nie widać od zewnątrz, bo podobno zdarzają się takie przypadki.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    W ogolę można całe mieszkanie płytami g-k zielonymi zrobić ? Chodzi mi tutaj o "oddychanie ścian" ? Jaki to może mieć wpływ? Nie chciałbym , żeby miedzy płytami g-k pojawiła się pleśń , której może nie widać od zewnątrz, bo podobno zdarzają się takie przypadki.
    Oddychanie ścian to mit. W każdym mieszkaniu/domu potrzebna jest wentylacja sprawna oraz ogrzewanie tak aby nie było zbyt zimno to sprzyja powstawaniu wigoci. Czy ona wyjdzie za płytami, nie wiem nigdy nie widziałem za płytami, za to wielokrotnie za szafami czy w słabp wentylowanych narożach. Na złe grzanie i zła wentylacje zielone płyty nie pomogą, więc szkoda kasy. Zielone daje sie tam gdzie faktycznie jest wilgoć, czyli łazienki.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Tynki albo skuj albo zostaw.
    Jeżeli skujesz tynki to zrób nowe tynki.
    Nie przykrywaj istniejących tynków lub ściany po usunięciu tynków płytą GK.

    Oczywiście do tego sprawna wentylacja.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Czemu nie wolno przykrywać istniejących tynków płytami g-k? Przecież ludzie tak robią dzięki temu wyrównują krzywe ściany , widziałem filmik na YouTube. Ewentualnie delikatne zeszlifowanie tynku 2-3mm i położenie gładzi?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Nie napisałem, że nie wolno.
    Na filmikach YT różne rzeczy ludzie pokazują.
    Ja bym nie chciał mieć pustki między starym tynkiem (starą ścianą) a płytą GK.
    Ale to moje preferencje.

    Wolałbym przeszlifowanie i położenie gładzi.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony