dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Przetarcie pierwszej warstwy rury pe-rt ii/al/pe-rt ii

    Witam Serdecznie,

    Mam pewien problem. Nie wchodząc w szczegóły głowicą wiertarki (wykonując otwór w posadzce dla mocowania innej rury), przetarłem punktowo pierwszą zewnętrzną warstwę rury pe-rt ii/al/pe-rt ii do warstwy aluminium. Aluminium jest nie uszkodzone, lekkie rysy. W tej rurze będzie płynąć zimna woda do umywalki. Rura w otulinie, która również została przetarta punktowo.

    Moje pytanie do Was: Czy mam się czego obawiać ? Czy moja nieuwaga może w przyszłości wpłynąć na nieszczelności układu ? W tej rurce są jeszcze dwie warstwy: mocna warstwa aluminium oraz wewnętrzna, najgrubsza warstwa pe-rt ii, przez którą przepływa wodę. Wydaje się, że mogę spać spokojnie, ale przed zalaniem posadzki wolę dopytać bardziej doświadczonych osób.

    Ewentualnie: Czy można to jakoś naprawić/uszczelnić, bez wymiany całego odcinka rury (byłoby to problematyczne) ?

    Z góry dziękuję za pomoc !

  2. #2

    Domyślnie

    Właściwą rurą jest ta wewnętrzna. Aluminium jest głównie po to, żeby tlen nie dyfundował do wnętrza. Akurat w rurze z zimną wodą do umywalki to bez znaczenia. Zewnętrzna warstwa to ochrona tych dwóch pierwszych przed uszkodzeniami w trakcie budowy. Zrób próbę ciśnieniową, z wodą. Jeśli nie cieknie i rura nie robi się w tym miejscu wypukła, to powinno być OK.

    Owinąłbym dla pewności kilka razy taśmą zbrojoną, tak z 10 cm w każdą stronę od uszkodzenia, uzupełnił otulinę i zostawił.

    No chyba, że nad nią będzie jakaś bardzo droga posadzka, na przykład z drewna diamentowca

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony