dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Budrys777

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie Zgoda na drenaż

    Witam. Mam dziwne pytanie. Czy występujecie o zgody na drenaż opaskowy, te wszystkie operaty, pozwolenia wodnoprawne i zgody budowlane, czy po prostu robicie instalację?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budrys777 Zobacz post
    Witam. Mam dziwne pytanie. Czy występujecie o zgody na drenaż opaskowy, te wszystkie operaty, pozwolenia wodnoprawne i zgody budowlane, czy po prostu robicie instalację?
    warto sprawdzić czy to jeszcze obowiązuje, np. jeszcze do niedawna takiego zezwolenia (w tym operatu wodnoprawnego ) wymagała instalacja rozsączająca wodę w gruncie, zmieniło się to w ostatniej nowelizacji prawa budowlanego. Tam też należy szukać co podlega/nie podlega zezwoleniom - zależy jakich ma się sąsiadów lub innych "zaprzyjaźnionych", nadzór budowlany ma obowiązek kontroli na zgłoszenie czujnych obywateli
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 27-05-2023 o 08:12

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Budrys777

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Wykonałem parę telefonów, pogrzebałem w internecie i na początek mam wysłać zapytanie do Wód Polskich. Nie byłoby problemu, gdybym wodę z drenażu wykorzystał na własny użytek. A u mnie woda pójdzie do byłego szamba na kilka m3 do wykorzystania, a reszta przelew z tego do rowu melioracyjnego. Jakby trzeba było operaty, pozwolenia wodnoprawne, zgody na budowę to masakra.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budrys777 Zobacz post
    Wykonałem parę telefonów, pogrzebałem w internecie i na początek mam wysłać zapytanie do Wód Polskich. Nie byłoby problemu, gdybym wodę z drenażu wykorzystał na własny użytek. A u mnie woda pójdzie do byłego szamba na kilka m3 do wykorzystania, a reszta przelew z tego do rowu melioracyjnego. Jakby trzeba było operaty, pozwolenia wodnoprawne, zgody na budowę to masakra.
    daj sobie spokój z tymi WP, będziesz miał fart jak Ci w ogóle odpowiedzą (mi nie odpowiedzieli nigdy na pismo) a jak Ci odpowiedzą to zażyczą sobie operatu, który będzie Cię kosztował parę tysięcy pln . Zbiornik nie wymaga zezwolenia, teraz to nawet chyba nawet już zgłoszenia w starostwie (zadzwoń upewnij się) a to, że w sytuacji awaryjnej odprowadzisz pewna ilość wody do rowu nie powinno nikomu wadzić no chyba, że masz bardzo przyjaznych sąsiadów .
    Stąd nie szedłem w kierunku szczelnego zbiornika na deszczówkę tylko mam rozsączanie - jakieś 6-7m3 w ziemi, z zasady wystarcza ale zdarzało się też awaryjnie, w trakcie gdy spadł w jeden dzień miesięczny opad to brakło pojemności ale wtedy awaryjnie woda poszła z odpowietrzenia prosto na drogę,

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Na twoim podwórzu nie wymaga zezwolenia. Nie rób rury do rowu, tylko przelew "zagłębieniem terenu" . No była ulewa to się przelało, jeśli nie narobisz szkód to nie ma na to paragrafów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony