dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu na strychu nieużytkowym - kwestia zastosowania folii


    Witam forum.
    Sytuacja wygląda tak. Dom z lat 80/90, kwadraciak 10/10 - parter, piętro i strych, dom ocieplony. Goła blacha na dachu, bez ocieplenia, strych używany sporadycznie, właściwie w ogóle. Jako, że zimą na piętrze było odczuwalnie zimniej niż na parterze, postanowiłem ocieplić strop na strychu, żeby zatrzymać ciepło. Skułem wylewkę, pod nią były głównie jakieś pudełka styropianowe, choć w niektórych częściach w ogóle nic nie było poza gruzem.
    Na ten moment mam gołą płytę przygotowaną do ocieplenia, daję styropian 2 x 8cm EPS80, grafit 031, na to chcę dać możliwie najcieńszą wylewkę, w zasadzie tylko po to aby myszy lub inne stworzonka nie zrobiły ze styropianu sieczki. Czy to źle czy dobrze, zostawiam to dla siebie, natomiast sprawa rozchodzi się o folię, czy dawać, czy nie. Jeśli dawać to :
    1) folia - styropian - wylewka
    2) styropian - folia - wylewka
    3) folia - styropian- folia - wylewka
    4) styropian - wylewka ?????
    Siedzę na googlach od dwóch dni i mam wrażenie, że dalej nic nie wiem. Skłaniam się do opcji 2. Zaznaczam, że nie chodzi mi o koszty, ale to, że nie chcę zawalić sprawy, żeby tą folią nie zrobić więcej szkody niż pożytku, lub jej nie dać wcale i też spieprzyć sprawę ( choć pod starą wylewką nic nie było i nic się nie działo).
    Sorki za długi opis, ale płyta gotowa, styropian przyjechał i w przyszłym tygodniu pasuje zacząć coś działać.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przez betonowy strop teoretycznie para wodna nie powinna się przedostawać. Ale na wszelki wypadek dałbym folię pod EPS, żeby nie zawi.gotniał i nie stracił izolacyjności.
    Na EPS folię się daje, żeby wylewka nie powpadała w szczeliny i nie zrobiła mostków - więc jak dokładnie ułożysz styropian i/lub zapianujesz, to nie ma potrzeby.

    Podrzucę jeszcze rozwiązanie ekono zamiast wylewki - siatka i klej, jak na elewacji. Nośności takiej oczywiście jak wylewka nie ma, ale do składowania pudeł wystarczy.

  3. #3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	348356530_243501061622739_8353851346321761930_n.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	465165Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	345185304_792643395492508_8202304199021117445_n.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	465166Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	348356687_1322714148456256_8707660269299769876_n.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	465167


    Dziękuję Ci za dopowiedź. Jeszcze jedno pytanie laika. Na płycie są te drewniane belki, kładąc folię pod styropian będę musiał je przykryć tą folią. Czy wtedy ewentualna wilgoć nie działała szkodliwie na drewno ?
    Pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja bym zostawił odkryte te belki. Nie będą i tak wystawały z tej izolacji?

  5. #5

    Domyślnie

    Będą przykryte styropianem i na to wylewka. Pierwotnie też były pod wylewką, tyle że były otulone warstwą papieru :/ , na to beton. Ale jak widać, po ponad 35 latach mają się całkiem nieźle.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony