dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rolety zewnetrzne a akustyka okna

    Po zamontowaniu rolet zewnętrznych do ramy okna zauważyłem znaczny wzrost słyszalnego hałasu z zewnątrz (przy otwartej rolecie i zamkniętym oknie). Nie wiem czy to wynika z przewiercenia ramy - chociaż nie na wylot czy może stelaż rolety powoduje jakiś rezonans.

    Pytanie czy to jest typowe zjawisko po montażu rolety? Zapewniano mnie ze montaż nie będzie miał wpływu na akustykę. Czy da się cokolwiek z tym zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Typowe zjawisko

    Jest to spowodowane tym, że roleta tworzy dodatkową przeszkodę dla dźwięku, który musi teraz przeniknąć przez nią. Dodatkowo, w przypadku rolet okiennych, często stosuje się stelaż, który również może rezonować i przenosić drgania na ramę okna. Jeżeli chodzi natomiast o samą akustykę, to warto zwrócić na to uwagę przy wyborze następnych okien, widziałem ciekawy artykuł na ten temat może kiedyś Ci się jeszcze przyda.

    Ogólnie istnieją 3 możliwości rozwiązania, ale w Twoim przypadku najlepiej raczej sprawdzi się ta trzecia:

    1. Wybór rolet o innym profilu. Rolety o profilu trójwarstwowym lub o profilach z pianką poliuretanową zapewniają lepszą izolację akustyczną.
    2. Montaż rolet w taki sposób, aby stelaż nie stykał się bezpośrednio z ramą okna. Można to zrobić, stosując specjalne dystanse lub odbojniki.
    3. Zastosowanie dodatkowego materiału izolacyjnego pomiędzy roletą a ramą okna. Może to być np. pianka poliuretanowa lub materiał akustyczny.


    Ale jeszcze zanim przejdziesz do zakupu, w Twoim przypadku, pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić, czy rolety są zamontowane poprawnie. Jeśli stelaż styka się bezpośrednio z ramą okna, to może to być przyczyną problemu. W takim przypadku, można zastosować dystanse lub odbojniki, aby odsunąć stelaż od ramy.

    Jeśli rolety są zamontowane poprawnie, to możesz rozważyć wymianę rolet na modele o innym profilu lub z dodatkową izolacją akustyczną. W tym przypadku, warto skonsultować się z producentem rolet lub firmą montażową.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-11-2023 o 13:42 Powód: Regulamin pkt 7.2.6 b

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony