dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question jakie uprawnienia do wykonania i odbioru instalacji PV?

    Czy uprawnienia "SEP" E i D są wystarczające do wykonania i odbioru instalacji fotowoltaicznej na domu jednorodzinnym?
    Paweł

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Do małych instalacji do 6,5 kW są wystarczające.
    Są jeszcze uprawnienia OZE PV UDT oraz do pracy na wysokości ale nie są obowiązkowe.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    To dobra wiadomość dla mnie . Sam mogę sobie podłączyć pv. Muszę tylko znaleźć fachowców/dachowców bo sam montaż paneli do dachu byłby dla mnie dużym wyzwaniem.
    Paweł

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Uprawnienia SEP a umiejętności i praktyka to czasem dwie różne rzeczy więc nie ciesz się za wcześnie.
    Samo podłączenie paneli to jedno a wykonanie rozdzielnicy z zabezpieczeniami, uziomu podłączenia inwertera, konfiguracja stringów oraz pozostałych rzeczy to drugie.
    Poza tym jeśli praca na wysokości jest dla Ciebie wyzwaniem to łączenie ich na dachu także.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja napiszę więcej, umiejętności i praktyka, a wiedza i znajomość praw fizyki to też dwie czasem zupełnie różne rzeczy. Właśnie zakończyłem budowę domu, zatrudniłem kilkanaście różnych ekip fachowców do kolejnych etapów budowy więc wiem o czym mówię. Zdobyte doświadczenie podpowiada mi że ekipa od fotowoltaiki będzie miała umiejętności i praktykę w szybkim montażu możliwie najdroższej instalacji pv. Jestem tego pewien. A później i tak poprawiał bym szczegóły które spieprzyli.
    Co do mojej znajomości domowej elektryki to wykonałem całą instalację, zaczynając od uziomu fundamentowego (<3Ω), kończąc na rozdzielnicy z elementami inteligentnego domu.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Ja napiszę więcej, umiejętności i praktyka, a wiedza i znajomość praw fizyki to też dwie czasem zupełnie różne rzeczy. Właśnie zakończyłem budowę domu, zatrudniłem kilkanaście różnych ekip fachowców do kolejnych etapów budowy więc wiem o czym mówię. Zdobyte doświadczenie podpowiada mi że ekipa od fotowoltaiki będzie miała umiejętności i praktykę w szybkim montażu możliwie najdroższej instalacji pv. Jestem tego pewien. A później i tak poprawiał bym szczegóły które spieprzyli.
    Co do mojej znajomości domowej elektryki to wykonałem całą instalację, zaczynając od uziomu fundamentowego (<3Ω), kończąc na rozdzielnicy z elementami inteligentnego domu.
    Masz zamiar wpuścić ekipę która spieprzy robotę i będziesz poprawiał ?
    Masz uprawnienia E i D i nie wiesz po co je masz?
    Litości. Nie prowokuj.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Chwalisz się rezystancją uziomu fundamentowego poniżej 3ohm, a jakie były warunki podczas wykonywania pomiaru? :]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony