dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Odkurzacz sieciowy czy DYSON?

    Witam,

    Znajomi się tak ekscytują tymi odkurzaczami Dyson, ale ja jestem taki tradycyjny i powiedzcie mi na prawdę taki Dyson ma taką moc ssania/ciąg jak odkurzacz do gniazdka sieciowy? Do takiego odkurzacza przyłożę ubranie czy coś to by mi wciągnął i niby taki Dyson jest w takie takie coś zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Szczerze - Dyson jest dobry, ale nie idealny.
    Moc ssania sporą, ale na "turbo" - a wtedy bateria nie starcza na długo. Starcza na bardzo krótko.
    Nie wiem jak jest w dużych Dysonach, w małych nie ma możliwości kupienia drugiej baterii i zmiany baterii na naładowaną kiedy pierwsza padnie.

    Po doświadczeniach z mniejszym Dysonem, kupiłem (prawie) normalny drugi odkurzacz.

  3. #3

    Domyślnie

    Też się ostatnio zastanawiałem. Czy do piętrowego domu - nadal w budowie (80 m2) nada się lepiej Dyson czy zainwestować w centralny. Będę mieć fotowoltaike.

  4. #4

    Domyślnie

    Rozłóż instalację do OC, to wiele nie kosztuje, najwyżej nie uruchomisz.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Też zrobiłem instalację do OC, wcale tak mało nie kosztowało (8 lat temu chyba ze 2k i nie mam w tym żadnej armatury, gniazdek, wywiewów, ot same rurki - fakt, że w dość dużym domu). Teraz kombinuję jak to sensownie zaślepić i zatynkować.

    Nie wyobrażam sobie przechowywania i używania wielometrowej rury. Obecnie to już ślepa uliczka historii, dinozaur, który ma sens wyłącznie u wąskiej grupy alergików, którzy nie przeżyją wywiewu do pomieszczenia. U mnie sprząta robot jeżdżący plus taniutki odkurzacz pionowy Makity. Do specjalnych poruczeń mam schomikowany w piwnicy klasyczny odkurzacz, rzadko wyciągany.

  6. #6

    Domyślnie

    Są systemy, że rura jest wciągana w instalację

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dyson to bardziej do szybkiego ogarnięcia. A do gruntownego sprzątania to klasyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Dinozaur to odkurzacz ciągany po podłodze i szum turbiny.


    Wolę już pomachać tą niepraktycznie długą rurą niż targać odkurzacz z kąta w kąt. Do tego szufelki automatyczne i gniazdo w garażu pozwala uprościć wiele spraw. Oczywiście jak ktoś ma dwie lewe, to koszt takiej instalacji jest naprawdę spory. Samodzielnie zrobiona + jednostka centralna własnej roboty i cena staje się niewygórowana.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Są systemy, że rura jest wciągana w instalację

    To jest fajny system, tylko niestety trochę kosztuje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony