dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłoga na legarach - wygłuszenie

    Robię podłogę poddasza konstrukcji jak na załączniku.
    Celem wygłuszenia dźwięków pracy elementów drewnianych zamierzam dać podkładki pod legary (na rysunku 1 i 2 na czerwono).
    Pytanie czy ktoś ktoś robił podobna kontrakcje i może poradzić czy podkładki dawać w pozycji 1 i 2 czy wystarczy tylko pod legarem oraz jakie podkładki dawac ( ja mam upatrzone podkładki w formie tasmy filcowej o grubości 7 mm, gramaturze 750g/m2)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	465177

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliwki Zobacz post
    Robię podłogę poddasza konstrukcji jak na załączniku.
    Celem wygłuszenia dźwięków pracy elementów drewnianych zamierzam dać podkładki pod legary (na rysunku 1 i 2 na czerwono).
    Pytanie czy ktoś ktoś robił podobna kontrakcje i może poradzić czy podkładki dawać w pozycji 1 i 2 czy wystarczy tylko pod legarem oraz jakie podkładki dawac ( ja mam upatrzone podkładki w formie tasmy filcowej o grubości 7 mm, gramaturze 750g/m2)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	465177
    U siebie dawałem tylko pod legarem ale teraz dałbym górę też pracy niewiele koszt też niewielki. Rysunek chyba tylko poglądowy bo tragarze w stosunku do legarów chyba są na krzyź.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Rysunek poglądowy.
    Stosowałem filc? Dlaczego dałbyś również ma górze? Słychać kroki?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Jeśli ma się cokolwiek wygłuszyć to filc na i pod legary.
    Najlepsze efekty da jednak sufit obniżony podwieszany nie związany z legarami.
    Wełna na dole a pomiędzy wełną a górną podłogą pustka powietrzna.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliwki Zobacz post
    Rysunek poglądowy.
    Stosowałem filc? Dlaczego dałbyś również ma górze? Słychać kroki?
    Tak filc. Troszkę słychać. Zależy też od przeznaczenia góry.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony