dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Poprawa izolacji piwnicy oraz zabezpieczanie rys

    Chcę poprawić hydroizolację ścian piwnicy, która została zasmarowana masą KMB. Jak się później okazało chyba mróz narobił szkód bo w miejscach gdzie był klejony styropian i dolegała piana XPS Tytan Eos poodpadała masa i porobiły się dziury. Możliwe że zawilgocona pianka dostała mrozu i jakoś to zareagowało z masą KMB (skruszyło ją??)
    Teraz chcę to poprawić ale masą reaktywną jak Remmers MB2K która zwiąże się mam nadzieję mocniej ze starą powłoką.
    Czy ma tu ktoś doświadczenie w takich naprawach? Mianowicie interesuje mnie czy:

    1. Masa reaktywna potrzebuje w każdym miejscu gruntowania, czy tylko na podłożach chłonnych? Mam kiesol MB jako grunt
    2. Miejsca gdzie poodpadała masa KMB zeszlifowałem i będę warstwowo nakładał MB2K? Czy może dać tutaj siatkę? Jest tych miejsc sporo




    3. Mam takie nierówne powierzchnie starej masy KMB i nie wiem czy może najpierw wyrównać to samą masą KMB czy od razu reaktywną?






    4. Mam kilka rys a ścianach piwnicy i chciałem przy okazji je dodatkowo zabezpieczyć od zewnątrz dając elastyczne taśmy na masę MB2k ale jest problem z lokalizacją rys od zewnątrz. Po oszlifowaniu tych miejsc gdzie poodpadała masa do gołego betonu, okazało się że albo ich nie ma w tych miejscach co wewnątrz albo są bardzo delikatne chociaż od wnętrza są większe. Ja rozumiem że bloczek jak pęka to nie idealnie jakby go nożem przekroił ale tu wygląda na to jakby większość tych pęknięć była tylko jakby powierzchowna, jednostronna. Tu dla przykładu narożnik. Od środka pękniecie idzie od samego dołu i kończy się na ok 150 cm, (jest prawie po linii prostej z jednym wahnięciem 3cm w bok na 2 bloczku). A od zewnątrz nic nie widać.

    Tu zaznaczyłem gdzie powinna być rysa:


    ale jej nie ma:


    Kolejne pęknięcie od środka piwnicy:


    i ten sam bloczek od zewnątrz:



    jest tylko poniżej niewielka rysa:


    Jak to zrozumieć? Jaki charakter mają te rysy? Jedyne co mi przychodzi do głowy to boki przy siatce zasmarować grubiej dość szeroko tą masą MB2k gdyby się okazało że jednak rysy gdzieś jest tylko dalej.

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję, żebyś pokazał te zdjęcia albo zaprosił na budowę przedstawiciela Remmersa.
    Większość z nich powinna być raczej ogarnięta i powinni doradzić.

  3. #3

    Domyślnie

    Pisałem do remmersa to podali mi to co w instrukcji jest, takie książkowe tłumaczenie. Ubytki do 5mm wypelniac masą z dodatkiem piasku kwarcowego wypalanego piecowo itp. Piasek mam akurat ale na filmach instruktażowych remmersa w internecie widzialem ze np. bloczki ceramiczne co mają te pionowe wyżłobienia wypełniali od razu jedną warstwą a później na to następne szły po wyschnięciu

  4. #4

    Domyślnie

    Remmers MB2K jak nałożysz na grubość min 3mm to ma zdolność mostkowania rys powyżej 3mm także te rysy mu nie straszne, tymbardzij zę są to już raczej pęknięcia ustabilizowane. MB2K ma wysoką przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoży także Kiesol MB użyj tylko na podłoże mineralne - tam gdzie wyszlifowane, a na starą maskę KMB daj bez gruntu.
    MB2K w promocji tutaj https://hydroizolacje.shop/Remmers-M...olimerowa-25kg

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony