dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jose1

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-382
    Posty
    5

    Domyślnie Parowanie między deską sufitową a styropianem

    Witam, w drewnianym domku działkowym mojej córki zaczęło kapać ze styropianu przykręconego do drewnianego sufitu (a zarazem dachu). Przypuszczam, że zaczęło parować z dachowej deski osb na przykręconego do niej 5cm styropianu. Styropian jest przykręcony bezpośrednio do płyty osb dachowej. Proszę o radę, zależy mi na szybkim a w miarę tanim rozwiązaniu, Dziękuję. Jose1

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Szukaj problemów w papie lub innym uszczelnieniu który prawdopodobnie pokrywa płytę osb a nie w styropianie.
    Skraplanie się pary wodnej oczywiście może zaistnieć ale po pierwsze musi ona mieć jakieś źródło oraz warunki do wytrącania.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jose1

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-382
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję ale czy nie powinno nałożyć na osb (od dołu się rozumie) jakąś folię np kubełkową lub inną a potem nałożyć storypian?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jose1

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-382
    Posty
    5

    Domyślnie

    Sorry, chciałem napisać "czy nie powinno BYŁO nałożyć na osb......."

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jose1

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-382
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeszcze dodam, że oczywiście zrobię tak jak radzisz. Papa rok temu była pokryta masą bitumiczną na konserwację. Dzięki ponownie

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    To nie jest pomieszczenie typowo mieszkalne więc pobyt ludzi jest ograniczony do kilkugodzinnych wizyt a ilość pary wodnej wytwarzanej od wewnątrz jest mała, no chyba że altanka jest jakoś ogrzewana lub przygotowywane są posiłki na kuchni gazowej lub elektrycznej i wtedy zmieniają się warunki.
    Napisz coś więcej na powyższe tematy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jose1

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-382
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, Mareks77 Dziś środa byłem na działce córki i strop tj. styropian był suchy. Córka mi oznajmiła, że spędziła tam z wnuczką weekend tam i ogrzewała pomieszczenie wieczorami i w nocy przez 2 dni oraz coś robiła w kuchni. Z tego myślę, że właśnie różnica temperatur przyczyniła się do powstania rosy na powierzchni styropianu. Bardzo Ci dziękuję, byłeś b. pomocny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony