dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie murłaty na poddaszu nieużytkowym

    Witam,
    temat ocieplenia murłaty poruszany kilkukrotnie na forum, ale nigdzie nie znalazłem pełnych odpowiedzi. Liczę na niezawodne forum

    Mam nieocieplona murłatę na poddaszu nieużytkowym. Ocieplenie tylko na stropie, na dachu membrana. Nie ocieplam połaci dachu.
    Położony styropian jest na elewacji i na całej ściance kolankowej od wewnątrz.
    Niestety nie dopilnowałem przy układaniu elewacji i nie wkleili mi pasków styropianu między krokwiami przy wieńcu, więc teraz trzeba trochę się nagimnastykować. Plan mam, aby opianować tą przestrzeń między murłatą i styropianem elewacyjnym. Podobnie, powstała przestrzeń między murłatą i wewnętrznym styropianem - tu tez piana. Dodatkowo dokleję do wewnętrznego styropianu jeszcze styropian, aby go podwyższyć, na murłatę od góry w powstałą przestrzeń położę wełnę mineralna by murłata oddychała.

    1. Czy takie pianowanie przy styropianie elewacyjnym nie oderwie mi płyt z elewacji jak pianka się będzie rozprężać?
    2. Czy takie pianowanie murłaty to wogólę dobry pomysł, więźba robiona ponad rok temu, ale pewnie nie jest jeszcze super doschnięta
    3. Czy mogę użyć wełny elewacyjnej twardej - mam kilka paczek
    4. Czy 10 cm wełny nad murłatą wystarczy?
    5. Między ścianką kolankowa a styropianem mam 1 cm przerwy. (Ostatnia warstwa elewacji była na placki) Coś z tym robić?
    6 I ostatnie istotne: jak to potem wykończyć? Styropian mogę zaciągnąć klejem. A Wełnę ? Klejem ? Folią paroprzepuszczalna ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murlata1.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	465197

    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez zgredi ; 30-05-2023 o 20:40

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Nie pianuj tej szczeliny tylko otul wełną.
    Ta cała operacja tak naprawdę powoduje tylko uszczelnienie małego mostka termicznego w stropie, wieńcu i murłacie przez które to warstwy ucieka ciepło, dlatego takie obłożenie wełną i styropianem powinno być wystarczające.
    Jeśli możesz to pomiędzy płyty styropianowe ten elewacyjny i wewnętrzny daj grubszą warstwę wełny i tyle.
    Wykańczać od wewnątrz styropianu nie musisz bo promienie słoneczne tam nie dochodzą.
    Jeśli masz wełnę elewacyjną twardą to styropian wewnętrzny zrób na równo z poziomem murłaty a wełnę elewacyjną połuż na styropian i murłatę przyklejając ją pianą do styropianu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    OK, dziekuję. Twoja propozycja to mniej pracy. Czyli styropianu niczym nie wykańczam. A czy sama wełne czymś potem przykrywać? Jakaś folia czy zaciagnać klejem ? Wełne na elewacji zaciaga sie klejem, a tutaj nie wiem czy to nie ograniczy "oddychania drewna".
    Ostatnio edytowane przez zgredi ; 31-05-2023 o 07:10

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Niczym nie przykrywaj. Drewno ma oddychać a szczelne obkładanie go to błąd.
    Poddasze jest nieużytkowe więc warstwa wełny taka sama jak na stropie będzie izolacją o jednolitym współczynniku na całej powierzchni dachu i zlikwiduje problem o ile taki w ogóle istnieje.
    Dlatego nie spodziewaj się wielkich oszczędności.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony