dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Exclamation Płyta g-k od wewnątrz na ścianie zewnętrznej budynku

    Witam,
    pomieszczenie to pokój z aneksem kuchennym. Planuje zastosować płyty H2 na takiej ścianie pytanie czy to wszystko? Czy może powinienem jeszcze dać jakaś folię paroizolacyjna aluminiową na przykład. Spotkałem się z takim rozwiązaniem ale w tedy połączone to było z wełną.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez inwestor__ ; 06-06-2023 o 23:01 Powód: nielogicznie napisany temat

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Proszę o rzut lub szkic budynku ze ścianą wewnętrzną będącą ścianą zewnętrzna.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Płyta g-k na ścianie wewnętrznej która jednocześnie jest ścianą zewnętrzną budynku

    Możesz przybliżyć co masz na myśli ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi/pytania do nielogicznie napisanego tematu. Jednak po nocach pisać posty to nie jest dobry pomysł. Temat poprawiony...mam nadzieje, że teraz jest to bardziej zrozumiałe. Po części wydaje mi się, że znalazłem odp. na moje pytanie, że powinienem dać folię paroizolacyjną. Tylko pojawia się wtedy inny problem...jak zastosować taką folię z plackami klejowymi, żeby g-k trzymała się ściany. Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Płytę GK chcesz zastosować zamiast zwykłego tynku gipsowego?
    Oszczędność czasu i pieniędzy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    tak, wydaj mi się, że to szybsza/łatwiejsza metoda dla laika...czy tańsza...hmmm to powiedzmy, że byłoby drugorzędne bo i tak wydaj mi się, że fachowiec do "mokrych" tynków i tak drożej wyszedłby + materiał. Tylko pytanie czy da się, to jest dokładnie pokój z aneksem który ma wentylację grawitacyjną. Obecnie mam stary tynk cementowo-wapienny na tej ścianie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Zamiast płyty GK zleć wykonanie gładzi gipsowej na istniejącym tynku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że się nie da z jakiś powodów to moje rozwiązanie na placki była g-k + folia. Jeżeli w takiej sytuacji jedynie rozwiązaniem jest mokry tynk, to może rozważę to zrobić sam...wypoziomować profile co jakąś odległość i wyrównać do niej tynk. Tylko czy zwykły gips? Kiedyś do łazienki do załatania czegoś korzystałem ze specjalnego gipsu do takich pomieszczeń tylko nie pamiętam jak kosztowo to wychodziło hmmm ale na pewno droższy niż zwykły.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Proszę o rzut lub szkic budynku ze ścianą wewnętrzną będącą ścianą zewnętrzna.
    raczej nie dostarczę takiego rzutu ani szkicu Ale chętnie poczytam Twoją wypowiedz w poprawionym temacie. Pozdrawiam

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor__ Zobacz post
    Witam,
    pomieszczenie to pokój z aneksem kuchennym. Planuje zastosować płyty H2 na takiej ścianie pytanie czy to wszystko? Czy może powinienem jeszcze dać jakaś folię paroizolacyjna aluminiową na przykład. Spotkałem się z takim rozwiązaniem ale w tedy połączone to było z wełną.
    Pozdrawiam
    Można tak zrobić bez problemu. Zrobiłem tak u siebie, zarówno na ścianach ocieplonych od wewnątrz jak i bez ocieplenia. Przy ociepleniu lepiej jest jednak dać paroizolację, zależnie od ilości tego ocieplenia. Widziałem też taki układ przegrody w nowobudowanym domu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Można tak zrobić bez problemu. Zrobiłem tak u siebie, zarówno na ścianach ocieplonych od wewnątrz jak i bez ocieplenia. Przy ociepleniu lepiej jest jednak dać paroizolację, zależnie od ilości tego ocieplenia. Widziałem też taki układ przegrody w nowobudowanym domu.
    ocieplenia nie będzie od wewnątrz na tej ścianie zewnętrznej. Pytanie tylko czy konieczna jest paroizolacja(bo ona ma tylko służyć do ochrony ocieplenia?)?. Chciałbym dać płyty g-k H2 na placki ale jeśli musiałbym zastosować paroizolację to jak? Na czy miałyby się trzymać. Ja po prostu boje się, że tak płyta g-k zacznie mi gnić od tej masywnej ściany zewnętrznej, że w środku jakaś wilgoć zbierze się. Może dodam jeszcze istotną informację, że na tej ścianie zewnętrznej mam od zewnątrz ocieplenie styropianem + jakiś tynk.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dla pary wodnej ta płyta GK jest jak papier - w ogóle nie stawia oporu. Paroizolacja nie jest potrzebna. Większy opór będzie stawiać farba niż sama płyta GK.
    Po drugie, skraplanie pary wodnej jest związane z oporem cieplnym, a nie ciśnieniem pary wodnej. Centymetr gipsu obłożony papierem nie stawia prawie żadnego oporu cieplnego.
    Tak więc spokojnie, klej prosto na ścianę. Ja kleiłem na piankę, bo kręcenie zaprawy w pomieszczeniach robiło mnóstwo syfu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dla pary wodnej ta płyta GK jest jak papier - w ogóle nie stawia oporu. Paroizolacja nie jest potrzebna. Większy opór będzie stawiać farba niż sama płyta GK.
    Po drugie, skraplanie pary wodnej jest związane z oporem cieplnym, a nie ciśnieniem pary wodnej. Centymetr gipsu obłożony papierem nie stawia prawie żadnego oporu cieplnego.
    Tak więc spokojnie, klej prosto na ścianę. Ja kleiłem na piankę, bo kręcenie zaprawy w pomieszczeniach robiło mnóstwo syfu.
    No tak tylko w takiej sytuacji co z tą parą która znajdzie się miedzy płytą g-k a masywną ścianą która da duży opór dyfuzyjny, czyli nie przepuści dalej tej pary. Co prawda będzie tam przestrzeń ale pytanie co z tą parą w zimie, nie będzie ona się tam skraplać? Chyba, że gdy spadnie wilgotność pomieszczeń zimą przez grzanie to para wróci do pokoju. Nie chce zrobić sobie problemów w nowo wyremontowanym pomieszczeniu ;/.
    Tak przy okazji co za pianki do klejenia użyłeś?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie pamiętam nazwy pianki, Tytan, Soudal - na pewno dobre, ale oczywiście dedykowane plus spełnienie reżimu pracy z taką pianką. Należy odpylić, popryskać wodą, nałożyć piankę (obwodowo + zygzak), odczekać chwilkę aż wstępnie stężeje i przykładać dociskając długą łatą wzdłuż i po przekątnej.

    Żadna para wodna się tam nie skropli, jeśli nie skrapla się obecnie. Jeśli teraz masz problem z wilgocią na ścianach, to i po przyklejeniu płyt GK taki problem wystąpi. Jak dasz paroizolację, to pod płytami wilgoci nie będzie, ale za to zacznie pleśnieć sama płyta GK (pojawią się czarne kropki). Dlatego lepiej jest tynkować tynkiem cementowo-wapiennym, a przede wszystkim zapewnić właściwą wentylację.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #15

    Domyślnie

    jest to nowo kupione małe mieszkanie w starym budownictwie, wilgoci ani pleśni nie widziałem. Ale chciałem jak najlepiej zrobić i zabezpieczyć się na przyszłość przed ewentualnymi problemami. Wentylacja działa i w trakcie mieszkania będzie mi zależało żeby działała poprawnie

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Sprawdzałeś w narożnikach przy podłodze i przy suficie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #17

    Domyślnie

    tak, budynek ma w miarę nową elewację z 10cm jak nie więcej styropianu z zewnątrz. Budynek ogólnie zadbany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony