dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adrwas

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-398
    Posty
    7

    Domyślnie Izolacja strop kamienica

    Dzień dobry,

    Kupiłem mieszkanie w kamienicy, postanowiłem sprawdzić stan belek nośnych.
    Niestety podczas zrywania sufitu okazało się, że miejscami deski podtrzymujące polepę są w bardzo złym stanie.
    Konstruktor poradził abyśmy odciążyli strop zdejmując polepę od góry (również występują pęknięcia ścian przy belkach)

    Myślimy nad zastąpienie polepy wełną i teraz moje pytanie jaką wełnę wybrać.
    Belki mają wysokość 350mm (po zdjęciu polepy + pustka).
    Myślałem nad zastosowaniem 2x po 150mm wełny ale boję się że będę mimo tego słyszał sąsiadów. Czy powinno to wystarczyć?
    A może zastosować dodatkowo z 50/100mm wełny akustycznej do tego?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230529_135638.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	465208   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230530_080646.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	465209  

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykle strych jest dostępny w celu konserwacji, chociaż może być zamknięty kluczem trzymanym przez faktora. To dobrze, ludzie byli już wcześniej włamywani z sufitu, chociaż jest to bardziej nowa konstrukcja, ponieważ jest mniej kropli na podłogę! router login 192.168.l.l.link/

    Przestrzeń wewnątrz jest zwykle własnością najwyższego mieszkania, aż do samego dachu, który jest wspólny. Jeśli czyny mówią inaczej, to się liczy.

    Wiele z nieefektywności cieplnej będzie przeciągami. Te miejsca mają dużo wentylacji, aby zatrzymać gromadzenie się wilgoci. W czasach, gdy wszyscy palili zadymione ogniska, nie był to tak duży problem, jak korzyść, aby uzyskać przeciąg powietrza! W dzisiejszych czasach nie jest to jednak tak pożądane.
    Ostatnio edytowane przez berno01 ; 11-06-2023 o 13:04

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony