dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Bezpieczne zawieszenie bojlera na porothermie

    Porotherm i pojemnościowy podgrzewacz wody użytkowej. 80l albo 100l - jeszcze się zastanawiam.

    Proszę, podpowiedzcie, jak to zainstalować na ścianie żeby nie spadło i nie narobiło szkód.

    Najchętniej zainstalowałabym bojler stojący, ale w sieci znalazłam takie tylko do c.o.
    Jeżeli są podgrzewacze wody użytkowej, które stawia się na podłodze, to podpowiedzcie, gdzie ich szukać.

    Rozmawiałam o tym z różnymi budowlańcami i nie dostałam pewnej odp, bo oni nie montowali takich urządzeń.
    Czy bojlery na wodę użytkową to naprawdę już taki przeżytek, że mało kto je montuje?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie wiem, gdzie szukałaś ale sporo jest bojlerów stawianych na podłodze (ja mam Joule Direct).
    Inna sprawa, że powieszenie go nad wanną czy muszlą oszczędza miejsce gdy jest montowany w łazience.

    A co do wieszania, to na kotwy nie działają duże siły prostopadłe do ściany (kotwa jest ciągnięta głównie w dół). Ale dla świętego spokoju najsolidniejsze mocowanie to będzie pręt na kotwie chemicznej w tulei.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony