dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MATSBCK

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Płocko
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    1

    Domyślnie Płyta pod do szkieletowy 70m2, kilka pytań do fachowców

    Zrobiliśmy badania gruntu, w zakupionym projekcie domu jest plyta fundamentowa, z 60 cm podsypką, potem chudziak, xps 20cm, 25 cm zbrojona płyta. Projekt jest przed adaptacja.

    Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy te warunki gruntowe są dobre, czy już na oko widać, że trzeba będzie przeprojektowac płytę, wymienić więcej gruntu ( albo mniej)? Czy to w ogóle "dobry" grunt, czy trudny? Sa dwa odwierty, dzialka jest lekko pochyla.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2023_05_21_00.29.07.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	465230
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2023_05_21_00.27.11.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	465231

    I teraz pytanie laika - wiadomo, że płytę trzeba szalowac, będę to robił albo grubymi osb albo mfp, ALE... czy pospółkę zageszczamy tylko w szalunku, a z zewnątrz obsypujemy szalunek ziemią, podpierając tenże szalunek, czy należy zrobić zageszczenie gruntu szersze niż planowana płyta, a dopiero potem robic szalunek, wkopujac się niejako w zageszczoną juz pospółke? Pytam, bo staram się to wyobrazic w niższym punkcie terenu i co, po rozszalowaniu nie wyspie mi sie dolem pospółka, nie "rozjedzie" sie?:) Pewnie to proste jak budowa cena, proszę o łagodne podejście do laika;) Czy (teraz mnie olsnilo) szalowac tylko pod beton, ale jednak to u mnie wciąż chudziak, xps i zbrojona plyta, więc około 60 cm.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Lepiej daj ta płytę do przeliczenia, mam dom parterowy z ceramiki i grubość mojej płyty to 20 cm.

    Niech płytę zaprojektuje, ktoś kto się na tym zna i wezwie pod uwagę technologię budynku.
    Twoja wersja będzie dobra, ale ktoś nie szanuje Twoich pieniędzy.

    Możesz zapytać tu

    https://brinkmann.com.pl - robili płytę pod mój dom
    https://ppkonstruktor.pl/oferta - polecana firma na forum
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również pochodzę ze Stanów Zjednoczonych i moje lokalne rozporządzenie wymaga, aby wokół szopy znajdował się beton o grubości 2 stóp, chyba że używana jest ściana przeciw szczurom. Z pewnością nie zrobiłbym płyty mniejszej niż szopa; mogłoby to spowodować katastrofę w postaci wilgoci/gnicia, gryzoni i owadów itp. Próba dopasowania go do 10.0.0.0.1 192.168.1.254 zestawu prefabrykowanego będzie prawie niemożliwa, chyba że zmierzysz taki, który jest już gdzieś zmontowany. Jeśli przestrzeń na to pozwala, wybrałbym większy niż wymiary szopy. Strzelaj, a nawet stwórz sobie patio do strajku!
    Ostatnio edytowane przez tishij20 ; 19-12-2023 o 13:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony