dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Papa na dach garazu pion czy poziom porada dla amatora

    Witam muszę zabezpieczyć dach garażu i komórek na działce, nie chcemy inwestować w drogą pape i kupimy pape 12złm2 w rolkach 7,5mb grubosci 4mm ,ale mam pytanie czy kłaść ja tak jak leży ta obecna (poziomo), czy z druga stronę(pionowo) ? cześć garażu została przedłożona od polowy przez co spadek już nie jest taki ostry , papa która jest teraz jest to papa chyba była podkładowa , popękana już i nieszczelna , dodatkowo myśląc ze zrobię szybko łatwo pomalowałem to dysperbitem co pogorszyło jej kondycję i na chwile obecną wygląda strasznie, Nie chcemy inwestować w drogie materiały i fachowca, chce to zrobić sam ponieważ ten garaż jaki komórki za jakiś czas maja być rozbierane, ale czy to za rok czy za 5 a może nawet za 10lat.... suma sumarum ważne by nie ciekłoi było w miare ok

    Papa bitumiczna wierzchniego krycia V60 S42 H 7.5 m2 Izolmat

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	465240

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	465241

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	465242

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Tak jak obecnie, zaczynać od dołu okapu i iść kolejnymi paskami z zakładem min 15 cm.
    Możesz kleić same brzegi papy na szerokości 15 - 20cm oraz pas na środku rolki.
    Jeśli dach jest drewniany to jego praca czyli kurczenie się i rozszerzanie odpowiednio latem i zimą będzie powodował degradację papy przez kolejne lata.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz , dach jest drewniany na nim juz chyba 4 lub 5 warstwa będzie, tak myślałem by nowej za bardzo nie grzać a więcej podgrzać ta obecna co lezy .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    To nic nie da jeśli papa będzie tania tym bardziej na lepiku. Jeśli ma to być rozebrane to z kolei inwestycja staje się mniej opłacalna, jednak to musi być gruba papa na włóknie szklanym powyżej 5mm.
    Musisz sam rozważyć czy przez te 5 lat zainwestujesz raz i masz spokój czy tanią będziesz kładł co 2 - 3 lata.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony