dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie przygotowanie domu pod fotowoltaike jest bez sensu

    witam, z duzym zaangazowaniem (m.in. czytanie na forum, ustalenia z elektrykiem, ktory sobie sam postawil PV), przygotowalem dom pod pozniejsza instalacje PV: kable solarne na dach, kabel uziomowy od rozdzialnicy na dach, dalej solarne i 3 fazowy do piwnicy, gdzie chce miec falownik. Wszystko schowane pod posadzka, w welnie poddasza, za GK itp.

    I teraz przyszedl pierwszy handlowiec "wiekszej" firmy PV, ja mu pokazalem jaki jestem pieknie przygotowany, a on mi uswiadomil, ze oni nie moga mi zrobic instalacji na moich materialach, bo nie moga na nie dac gwarancji. I ze niby zadna powazna firma w to nie pojdzie. bo rekojmia, ubezpieczenie, prawnicy itp. W sumie jest to logiczne i w jakims sensie dobrze swiadczy o firmie, ale i tak jestem w lekkim szoku, bo nikt tutaj o tym (chyba?) nie pisal. Wiec pisze ku przestrodze - ze przygotowanie instalacji na wlasna reke jest albo bez sensu albo z automatu odsiewa z grona potencjalnych wykonawcow pewne firmy.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to handlowiec to musiał tak zareagować , on sprzedaje instalacje kpl. i skąd niby ma wiedzieć jaki kabel, przewód położyłeś, zaproś wykonawcę który niejeden kabel widział i będzie wiedział czy ten się nadaje.

  3. #3

    Domyślnie

    Odsianie tych "większych" firm to tylko zaleta.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Odsianie tych "większych" firm to tylko zaleta.
    wlasnie widze ze sie dalem tu na FM wpuscic w maliny. Teraz albo wyrzuce te przygotowania i kable w bloto albo zamiast chociaz raz jedyny poczuc sie na budowie jak klient w sklepie ze standardowym produktem (oferta na tablecie, infolinia, umowiony termin, gwarancje, wykonane 10000 instalacji, wiec milion much nie moze sie mylic), bede prowadzil casting na wykonawce zupelnie sie nie znajac na temacie albo doktoryzowal zeby cokolwiek zrozumiec. Przedsmak juz mam, bo maly wykonawca polecany przez kolege moje zapytanie olal mimo przypominania sie. Ludzie nie czytajcie tego forum

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    @gryziciel
    A skąd brać Twoim zdaniem informacje nt wykonania tego typu instalacji?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Może Twój elektryk Cię naciągnął?
    Skoro już przeciagasz linę, idź w tym kierunku
    Ma uprawnienia do tego typu instalacji?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #7

    Domyślnie

    Jaki ten durny...
    Cytat z netu..
    "Ustawa blokująca rozwój energii ze źródeł odnawialnych została przygotowana przez PiS i trafiła do Sejmu. Co naprawdę dziwne, ustawa ma wsparcie… Ministerstwa Klimatu, które powinno raczej chronić środowisko a nie wspierać jego niszczenie. Jednak działacze PiS są na tyle głupi i bezmyślni, że chcą aby Polacy płacili za prąd jeszcze więcej."

  8. #8

    Domyślnie

    Ciąg dalszy cytatu..
    "Nowa ustawa praktycznie zablokuje rozwój fotowoltaiki w naszym kraju. To jednak nie koniec, w Ministerstwie Finansów są prowadzone prace nad podatkiem od fotowoltaiki, który ma najpierw objąć przedsiębiorców a potem, docelowo, także osoby indywidualne. Na razie jednak PiS ukrywa ten pomysł, zamierza go wdrożyć dopiero po wyborach, o ile wygra, co jest coraz bardziej wątpliwe."

  9. #9

    Domyślnie

    Podlinkuj źródło.
    A że wprowadzą, to tylko kwestia czasu.
    Niestety.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Na razie jednak PiS ukrywa ten pomysł, zamierza go wdrożyć dopiero po wyborach, o ile wygra, co jest coraz bardziej wątpliwe."
    Jeśli myślisz że ci drudzy to "wszystko dla ludzi" to musze Ci przypomnieć jak poprzednicy okradli nas np. z drugiego filaru (przenieśli do ZUS nasze prywatne pieniądze) , to są dwie ręce tego samego bandyty

    takiego znalazłem linka z tego roku :
    https://enerad.pl/aktualnosci/podate...e-cos-takiego/
    i tutaj z ubiegłego roku:
    https://ekohub.pl/podatek-od-fotowoltaiki

    osobiście bym się tym nie przejmował , net-billing godzinowy zrobi swoje
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 04-06-2023 o 17:37
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    witam, z duzym zaangazowaniem (m.in. czytanie na forum, ustalenia z elektrykiem, ktory sobie sam postawil PV), przygotowalem dom pod pozniejsza instalacje PV: kable solarne na dach, kabel uziomowy od rozdzialnicy na dach, dalej solarne i 3 fazowy do piwnicy, gdzie chce miec falownik. Wszystko schowane pod posadzka, w welnie poddasza, za GK itp.

    I teraz przyszedl pierwszy handlowiec "wiekszej" firmy PV, ja mu pokazalem jaki jestem pieknie przygotowany, a on mi uswiadomil, ze oni nie moga mi zrobic instalacji na moich materialach, bo nie moga na nie dac gwarancji. I ze niby zadna powazna firma w to nie pojdzie. bo rekojmia, ubezpieczenie, prawnicy itp. W sumie jest to logiczne i w jakims sensie dobrze swiadczy o firmie, ale i tak jestem w lekkim szoku, bo nikt tutaj o tym (chyba?) nie pisal. Wiec pisze ku przestrodze - ze przygotowanie instalacji na wlasna reke jest albo bez sensu albo z automatu odsiewa z grona potencjalnych wykonawcow pewne firmy.
    Jeśli masz odpowiednie kable i przewody, jakiś projekt i jest to odebrane przez elektryka to nie widze uzasadnienia dla którego firma nie chce się podjąć prac.
    1. Gwarancja
    Dają ci gwarancję na swoją pracę. Po to jest podpis elektryka na odbiorze twojej przygotowanej instalacji, aby zaświadczyć wykonanie zgodnie z projektem.
    2. Brak projektu, dokumentacji.
    Tu może być problem. Jak najbardziej nie powinni wykorzystywać tego co masz zrobione.
    3. Brak podpisu elektryka z uprawnieniami SEP
    Tu też problem. Jak najbardziej nie powinni wykorzystywać tego co masz zrobione.

    Oni chcą zrobić całość bo chcą więcej zarobić to normalne. Ich instalacje będzie podłączona do twojej dystrybucji, do twojego wlz-etu. Czemu tam nie widzą probelmu/?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jeśli myślisz że ci drudzy to "wszystko dla ludzi" to musze Ci przypomnieć jak poprzednicy okradli nas np. z drugiego filaru (przenieśli do ZUS nasze prywatne pieniądze) , to są dwie ręce tego samego bandyty

    takiego znalazłem linka z tego roku :
    https://enerad.pl/aktualnosci/podate...e-cos-takiego/
    i tutaj z ubiegłego roku:
    https://ekohub.pl/podatek-od-fotowoltaiki

    osobiście bym się tym nie przejmował , net-billing godzinowy zrobi swoje
    No niestety jedni warci drugich. Ja pamiętak jak jedni (nie ważne którzy) "jak dojdziemy do władzy to rozliczymi tych co rządzą" No i doszli do władzy... i ? Nic.
    Teraz kolejni... "jak dojdziemy do władzy to ich rozliczymy!" W sumie już ze 3 frakcje to opowiadały.
    Niestety KAŻDA z nich ma coś za uszami... i wsadzając "oponenta" wsadzą też siebie.

    ps. Oni tacy anty opozycyjni są, że poza kuluarami to "cześć i co słychać" . Tylko taka gra... bo muszą tak robić jedni na drugich narzekać.

    Co do tematu.
    Przygotowanie terenu pod PV jest nawet obowiązkowe, ale... przynajmniej przepusty i aroty w odpowiednich miejscach i w rozdzielnicach.
    Aby nie produkować nadmiaru gratów w domu i mieć wszystko estetycznie zorganizowane.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Podlinkuj źródło.
    A że wprowadzą, to tylko kwestia czasu.
    Niestety.
    jak o tym pisałam dwa lata temu bodajże to wielbiciele FV by mnie zlinczowali

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Podlinkuj źródło.
    A że wprowadzą, to tylko kwestia czasu.
    Niestety.
    https://wiesci24.pl/2023/03/15/podat...o-po-wyborach/

  15. #15

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.772

    Domyślnie

    A co stoi na przeszkodzie aby dupcyć te firmy i samemu sobie to poskręcać ? zaoszczędzisz sporo kasy więc nawet można pogardzić tą dotacją (ja nie biorę) też sobie sam poskręcałem bo to zwykła prościzna i większość facetów sobie z tym poradzi a ten twój elektryk sprawdzi podpisze i tyle więc po co mi ta firma do prostych spraw ?

  17. #17

    Domyślnie

    Pytanie: kiedy podatek od pomp ciepła i odwróconej klimy?
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 04-06-2023 o 22:19

  18. #18

    Domyślnie

    Wprowadzony podatek pewnie będzie ukryty pod inną nazwą i zaszyty w taryfie energetycznej.
    Ma to zrekompensować PIS utratę wpływów ze sprzedaży prądu z uwagi na instalacje fotowoltaiczne.
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 04-06-2023 o 22:18

  19. #19

    Domyślnie

    Zejdzcie z tematów politycznych i nie psujcie tematu.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    889

    Domyślnie

    Kumpel sam montował

    Zamontował stelaż na gruncie , zamontował na nim panele , pospinał kabelkami, wykopał dziurę i puścił w niej kable do domu

    Elektryk to pospinał przy falowniku, dał stempel i tyle , oczywiście sprawdzając czy wszystko jest zgodne ze sztuką. Wziął za to kilka stówek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony