dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Obróbka okien

    Witam jestem po wymianie okien proszę o radę jak to wykończyć?Czy płyta g/k od srodka i gładź a na zewnątrz styropian ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D22AF8ED-E43B-45BB-8393-9198614295C2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	465261Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8ABE341A-455C-42F1-8FE1-98B3E76C5555.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	465262Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4A24A754-3447-4C68-BB4C-0B98410E922B.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	465263

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Co to jest? pianka zalepiona tynkiem?
    Najlepiej obkleić to 1 i 2 cm płytami styroduru XPS a następnie siatka z klejem założona także na mur i gładź.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak pianka i gładź .ma Pan namyśli wewnątrz? a zewnątrz to samo ?ile zajechać cm na ramę okna tym styro ?
    Ostatnio edytowane przez Adi 81 ; 05-06-2023 o 23:17

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Wewnątrz 0,5cm .
    Masz zawiasy więc one Cię ograniczają.
    Poza tym pamiętaj że dojdzie siatka z klejem i gładź, więc to zajmie 0,5 cm.
    Po wklejeniu styro osadż wewnątrz narożniki alu.
    Na zewnątrz ok 3 cm oprócz pianki.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok .dziękuje za informacje .A te narożniki moge użyć takie z siatką?i czy tynk na elewacji musze jakos gruntować przed siatką i klejem? i jeszcze pytanko o uzycie membrany w płynie oraz na co kleić styro zewnątrz i wewnątrz?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Na elewacji z siatką + dodatkowo prostokątne łatki w narożnikach aby nie pękały.
    Wewnątrz może być zwykły aluminiowy.
    Styro na zewnątrz obojętnie, chyba lepsza jest pianka a czy opłacalna to sam musisz ocenić.
    Wewnątrz w zależności od grubości styropianu ale chyba lepszy będzie klej i dostosowanie nim w zależności od grubości styropianu do miejsca jakie zostało.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Miedzy siatką narożnika i listwy jest 1cm przerwy czy musze dac dodatkową siatkę?(zdj 1) jak zrobić połączenie nowego tynku ze starym aby nie było widać zgrubienia gdy pójdzie klej siatka i nowy tynk na elewacje zewnętrzną (zdjęcie nr 2) po trzecie czy jesli robię ingerencję w elewację(doklejam po 4 cm styro wokół okna) czy wspólnota może sie przyczepić ,muszę miec jakieś zgody?Dziekuje pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3182.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	466371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3189.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	466372

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adi 81 Zobacz post
    Miedzy siatką narożnika i listwy jest 1cm przerwy czy musze dac dodatkową siatkę?(zdj 1) jak zrobić połączenie nowego tynku ze starym aby nie było widać zgrubienia gdy pójdzie klej siatka i nowy tynk na elewacje zewnętrzną (zdjęcie nr 2) po trzecie czy jesli robię ingerencję w elewację(doklejam po 4 cm styro wokół okna) czy wspólnota może sie przyczepić ,muszę miec jakieś zgody?Dziekuje pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3182.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	466371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3189.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	466372
    Jeśli wymiana okien jest robiona po wykonaniu elewacji to nowe narożniki są zbędne bo one już tam są. Dodatkowemu wykończeniu podlega ewentualnie węgarek czyli wewnętrzna powierzchnia ościeży po zewnętrznej stronie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Są ale pod styro wiec na powierzchnie cięcia styro odrazu dawać tynk?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3194.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	466378
    A tutaj siatka klej i tynk?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3193.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	7,0 KB
ID:	466379

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Na węgarek poszedł jeszcze styro ?
    Nowe okna są mniejsze?
    Teraz faktycznie masz problem bowiem to wymagało by założenia narożników i zbrojenia a to z kolei stworzy problem podczas nakładania tynku.
    Nigdy nie da się zgubić dodatkowej warstwy tynku nakładając ją ręcznie.
    Nawet jeśli zeszlifujesz część starego tynku tarczą do betonu i zrobisz tam warstwę zbrojącą to nakładając nowy tynk odcięcie będzie widoczne.

    To jest możliwe tylko poprzez nakładanie natryskowe pistoletem.
    Jeśli linia odcięcia po wyszlifowaniu będzie prosta to można dokładnie nałożyć tynk tak aby to nie było widoczne no ale po drugie problem może pojawić się z odcieniem koloru.

    Nie wiem czy gustujesz w takich rozwiązaniach ale najlepszym wyjściem z takiej sytuacji są bonia czyli obramowania na elewacji wokół okien.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 25-09-2023 o 06:30
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Hmm ale tak mi radziłeś od początku styrodur na zewnątrz i w srodku….Ok narazie zrobiłem tylko okno od zewnątrz na balkonie wiec mogę przetynkowac całą tą ścianę Tak okna trochę mniejszeKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3195.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	466380 wiec co mam zrobic na zewnątrz zostawic to tak jak jest?tzn tam jest pianka i troche tynku co i tak zaczyna pękać

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Pianka i tynk nie wystarczy bo nie ma warstwy zbrojącej czyli siatki.
    Tynkowanie całej ściany na dłuższy czas nie przyniesie poprawy bo spękania będą się pojawiać.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #13

    Domyślnie

    Chodzi mi oto ze na tym balkonowym oknie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3185.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	466381co nakleiłem juz styro dołożę klej siatkę i narożniki i i otynkuję to plus całą ścianę aby nie było widać łączenia a resztę okien nie okleje styro z zewnątrz bo to 3 piętro wielorodzinnego domu wiec nowy tynk na całej elewacji nie wchodzi w grę wiec co tam mogę zrobić?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Nie wiem co tam możesz zrobić bo kompletnie nie wiem jak to wygląda. Jeśli okna także są mniejsze to zostawiając tak bez oklejania styropianem spowodujesz ucieczkę ciepła i możliwe przemarzanie wewnątrz domu oraz grzyb.
    Jeśli okna są identyczne a wymieniane były od wewnątrz to wystarczy zamaskować akrylem w kolorze elewacji powstałych szpar a większe ubytki tynkiem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #15

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3200.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	466383 tak od zewnątrz



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3199.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	466384 a tak wewnątrz pianka i tynk montaż od wewnątrz
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3200.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	10,2 KB
ID:	466382  

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    No na 1 i 3 zdjęciu widać że sobie poradziłeś i pianka jest zaklejona zaprawą w kolorze tynku.
    Wewnątrz doklej twardy styrodur i siatkę z klejem.
    Ze ścianą wewnątrz kłopotu nie ma bo ten 1 - 2mm zawsze zgubisz na 10 - 15cm ściany wokół otworu okiennego szpachlując gipsem.
    Problem który opisywałem z mniejszymi oknami dotyczy tylko zewnętrznej strony.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  17. #17

    Domyślnie

    To nie ja tylko monterzy okien No ze środkiem sobie poradzę tylko nurtuje mnie zewnątrz bo teraz mieszkanie od dworu przedziela tylko pianka i trochę tynku.Czy okna są zle wstawione?za małe ze styropian z elewacji nie zachodzi na ramę? To błąd montażu czy jak
    Ostatnio edytowane przez Adi 81 ; 25-09-2023 o 14:08

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Okna są za małe.dlatego ocieplenie które było nie zachodzi na ramę.
    Nie wiem kto specyfikował i wyznaczał wymiary okien....
    Stare okna czasem wymiarami nie odpowiadają nowym dlatego albo decydujemy się na zmianę producenta albo na wymiar niestandardowy ale wtedy okna są drozsze.

    Gdyby okna były zgodne z tymi starymi to otwór okienny musiał by być poszeżony od wewn ątrz aby okna zdemontować a następnie po dopasowaniu było by OK .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony