dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie temperatura zasilania podłogówki wodnej a temperatura wylewki

    witam, jaką mieliście temperaturę wylewki w trakcie wygrzewania podłogi? ktoś to sprawdzał? albo do jakiej max temperatury wylewka wam się nagrzała?

    w protokole wygrzewania mam np podane (dla 1. cyklu wygrzewania) wartości jak niżej. Ale dotyczą one podłogówki wodnej i temperatury na wejściu. A ja mam ogrzewanie kablami i mogę sterować tylko temperaturą wylewki. Chciałbym więc zamapować te temperatury wody na odpowiadające im temperatury wylewki.

    1. dzień +20 stopni (..dla wodnej na wejściu czyli ile wylewki? itd..)
    2. dzień +25 stopni
    3. dzień +40 stopni
    4. dzień +45 stopni
    5-15. dzień max temperatura systemu (czyli ile max stopni to oznacza dla wylewki??)
    16. dzień +40 stopni
    17. dzień +30 stopni
    18. dzień +20 stopni
    19-23. dzień system wyłączony

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    Chciałbym więc zamapować te temperatury wody na odpowiadające im temperatury wylewki.
    Wygrzewanie ma się nijak do temperatur wylewki w zamieszkanym domu, bo ta będzie inna, gdy wylewka będzie sucha (raz, że inna lambda, dwa z suchej nie będzie odbierane ciepło parowania, trzy okładzina też zrobi różnicę w zależności od jej rodzaju, cztery TZ ustawiasz, nie znaczy, że jest osiągana a nawet, jak zostanie osiągnięta, to ilość energii oddanej zależy od przepływu i temperatury powrotu a te w realnym życiu będą inne).

    https://instsani.pl/technik-inzynier...a-podlogowego/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony