dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Widziałaś kiedyś protokół z przeglądu ogólnobudowlanego bloku?
    Kilka lat zarządzałam i administrowałam budynkami. Dlatego wiem z praktyki jak przeglądy się wykonuje.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zarządca, zarząd a tym bardziej administrator i tak nie mają żadnych uprawnień do dochodzenia czegokolwiek od dewelopera. Gwarancję i rękojmię maja nabywcy - a zarządca nim nie jest.
    Zarząd może chronić dewelopera poprzez fałszowanie wyników przeglądów lub ukrywanie ich przed właścicielami.
    Natomiast NIGDZIE nie napisałam, że zarząd miałby dochodzić czegoś od dewelopera. Dlaczego wmawiasz mi coś czego nie napisałam?

  2. #22

    Domyślnie

    Musisz sama zlecić opinię techniczną, (robię takie ), jeżeli będzie niezbędna ekspertyza ( raczej tak) to należy taką zrobić.
    Już tak bez spamowania... takie rysy mają dwa powody. Błędy wykonawcze i błędy założeniwe konstruktora, te pierwsze da się naprawić, drugie nie ( jeżeli mówimy o kwocie akcteptowalnej). Z tych 3 zdjęć mało co można powiedzieć. , należy mieć nadzieję że to błędy wykonawcze . Pęknięcia na dwóch pierwszych kondygnacjach mogą się pojawić jeżeli garaż jest posadowiony na stopach, jeżeli są ławy lub płyta to błąd konstruktora odpada. ( nawet zbyt cienka płyta stropu nie powinna dać takich efektów).
    W dużej ilości budynków obecnie ściany grubości 25 cm nie są nośne tylko osłonowe, a to otwiera możliwość rys na styku ze stropem.
    Do wszystkiego należy podchodzić z zachowaniem kolejności działania, w innym przypadku są niepotrzebne złe myśli, nerwy a co za tym idzie złe wnioski
    Dwa plus dwa to cztery. Tylko najpierw należy być pewnym że dwa to nie trzy

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Dlaczego nero87 musi sama zlecić opinię techniczną?
    Czy to jest jej prywatny budynek?
    Możliwe, że masz na myśli opinię techniczną dotyczącą jej mieszkania.

    Dlaczego posadowienie na stopach może powodować pękanie na dwóch pierwszych kondygnacjach a na wyższych już nie??
    Źle zaprojektowane i źle wykonane ławy i płyty fundamentowe też mogą powodować osiadanie i pękanie ścian.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24

    Domyślnie

    Od czegoś musi zacząć jeżeli administrator tego nie robi.
    Przy nierównym osiadaniu przy płycie pękałyby również ściany wyżej. Jak pęka tylko na dole to ( jeżeli to konstrukcja winna) posadowienie musiałoby się rozjeżdżać, a możliwe jest to przy stopach.
    Może tam akurat pod mieszkaniem jest dylatacja ław? Której nie ciągnięto wyżej?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał nero87 Zobacz post
    Dobra, czyli na ten moment mogę przejrzeć te protokoły i jeśli nic tam nie ma o tych ścianach to domagać się ponownej ekspertyzy?
    Nie możesz domagać się ponownej - ale ponowna jest co roku. I nie ekspertyza, a protokół z przeglądu.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kilka lat zarządzałam i administrowałam budynkami. Dlatego wiem z praktyki jak przeglądy się wykonuje.
    A protokoły czytałaś? Ja tak, bo nie tylko otwierałem inspektorowi poszczególne pomieszczenia ale potem jeszcze analizowałem, jakie działania (jako członek zarządu) muszę podjąć. Naprawdę nie wpisywał tam pękania ścian? I nie oceniał, czy to coś poważnego?
    Tak to może wyglądać (i w moim przypadku w jednym z protokołów z corocznego przeglądu wyglądało):



    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zarząd może chronić dewelopera poprzez fałszowanie wyników przeglądów lub ukrywanie ich przed właścicielami.
    Zarząd czy zarządca? To jakiś wyjątkowy przypadek, gdy ktoś z zarządu ma uprawnienia do wykonywania przeglądów. Fałszowanie to kryminał, więc bardzo wątpię, by ktoś się tak podkładał. A ukrywanie dosyć łatwo "prostuje" sąd.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Natomiast NIGDZIE nie napisałam, że zarząd miałby dochodzić czegoś od dewelopera. Dlaczego wmawiasz mi coś czego nie napisałam?
    Protokół nie jest potrzebny do dochodzenia roszczeń. Powiedziałbym, że nawet jest zbędny bo i tak w trakcie procesu strona, która ma w tym interes będzie wnioskowała o powołanie biegłego sądowego - inne ekspertyzy, nawet wykonane przez osobę z uprawnieniami biegłego sądowego ale zlecone "normalnie" nie będą wiążące i to marnowanie kasy. Wiec właściwie jedyne, co może zarząd czy zarządca robić na korzyść dewelopera to mówić właścicielom, że zarząd może cokolwiek zrobić w sprawie usterek. Nic nie może i muszą tym się zająć sami właściciele. Bo nawet naprawianie usterek z pieniędzy właścicieli bez ich uchwały jest łamaniem prawa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ProtOgBudowlany.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	465321  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-06-2023 o 21:18

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Przy nierównym osiadaniu przy płycie pękałyby również ściany wyżej. Jak pęka tylko na dole to ( jeżeli to konstrukcja winna) posadowienie musiałoby się rozjeżdżać, a możliwe jest to przy stopach.
    Może tam akurat pod mieszkaniem jest dylatacja ław? Której nie ciągnięto wyżej?
    Cytat Napisał nero87 Zobacz post
    u sąsiadów z boku tak samo, pęka nośna i równoległe działowe. na górze też, ale mniej.
    Na górze też pęka ale mniej.

    Stopy które się rozjeżdżają? To znaczy, że słupy przemieszczają się na boki a posadzka garażu ich nie trzyma a do tego będą mimośrodowo obciążone?
    Bardzo mało prawdopodobne.
    Dylatacja ław bez kontynuacji na górze? W jakim celu?

    Pierwsze co stawiam to osiadanie fundamentów. Możliwe, że spowodowane słabym rozpoznanie warunków gruntowych, złych fundamentów lub zmiany warunków wodnych.
    Może też być błąd projektowy i / lub wykonawczy.
    Bez wizji lokalnej mądrego człowieka to jest tylko głębokie gdybanie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A protokoły czytałaś?
    A po co są przygotowywane, jeśli nie po to by określić potencjalne plany remontowe do zaproponowania wspólnocie na dany rok budżetowy, co leży w kompetencjach zarządcy?


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Zarząd czy zarządca? To jakiś wyjątkowy przypadek, gdy ktoś z zarządu ma uprawnienia do wykonywania przeglądów. Fałszowanie to kryminał, więc bardzo wątpię, by ktoś się tak podkładał. A ukrywanie dosyć łatwo "prostuje" sąd.
    Ty tak specjalnie udajesz, że nie rozumiesz czy faktycznie trzeba tobie pisać jak małemu dziecku, co dopiero świat odkrywa? Jeśli zarządca wynajmuje znajomą osobę z uprawnieniami do zrobienia przeglądu i mu za to płaci, może, w ramach złych intencji (np. współpracy z deweloperem), wpłynąć na treść protokołu w porozumieniu z osobą przeprowadzającą przegląd.
    Prowadziłam takie sprawy przy przejmowaniu nieruchomości od takiego nieuczciwego zarządcy - miedzy innymi właśnie z powodu ukrywania wad, które powinny były być zgłoszone w ramach rękojmi.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Protokół nie jest potrzebny do dochodzenia roszczeń.
    I znów - wmawiasz mi coś czego nie napisałam i komentujesz jakieś urojone przez siebie treści, o których nic nie pisałam.

    Zaproponowałam autorowi tematu zajrzenie do protokołu, bo może tam jest opisane jaki to rodzaj wad (albo nie ma o nich ani słowa, co jest dowodem popełnienia przestępstwa)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-06-2023 o 22:27

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I znów - wmawiasz mi coś czego nie napisałam i komentujesz jakieś urojone przez siebie treści, o których nic nie pisałam.
    To jaki sens pisanie w tym wątku:
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlatego zarząd z ramienia dewelopera chroni dewelopera a nie mieszkańców. A po 10 latach ciężko będzie domagać się napraw na koszt dewelopera.
    i

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zarząd może chronić dewelopera poprzez fałszowanie wyników przeglądów lub ukrywanie ich przed właścicielami.
    skoro uważasz, jak ja, że:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Protokół nie jest potrzebny do dochodzenia roszczeń.
    i zarząd ani zarządca nie ma jak chronić dewelopera?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zaproponowałam autorowi tematu zajrzenie do protokołu
    To ja zaproponowałem zajrzenie do protokołu corocznego przeglądu a Ty zakwestionowałaś, że to jest w rocznym przeglądzie. Wprowadzasz w błąd (cytat, który wrzucałem jest z przeglądu rocznego).

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    (albo nie ma o nich ani słowa, co jest dowodem popełnienia przestępstwa)
    Jakiego niby przestępstwa dowodem jest brak wzmianki o pęknięciach ściany w jakimś mieszkaniu?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-06-2023 o 23:47

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Kaizen kolejny temat który psujesz swoimi bezsensownymi wpisami.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dokładnie - wyrywa zdania z kontekstu przeinaczając cały sens wypowiedzi.
    Dlatego będę odpowiadać autorowi wątku - z praktyki zarządcy a nie kaizenowego teoretyzowania

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Chwila moment! Co to znaczy że developer zgubił dokumentację? Mógł ja zjeść lub d.pę sobie wytrzeć, lecz są egzemplarze w starostwie i/lub w PINB, aczkolwiek nie wiem czy pełny komplet tam był wymagany. Pomijam fakt, że jeśli devel zgubił dokumentację to kręci bicz na siebie, bo można zlecić ekspertyzę (lącznie z odkrywkami) i wyjdzie na jaw na czym przyoszczędził. Wiem, koszty, syf w mieszkaniach, itp. , lecz może być warto. Koszty ewentualnej ekspertyzy jesli wyjdą odstępstwa, to i tak obciążą developa, oczywiscie po procesie sądowym czyli po latach. On jest pewien na 99,999% że nie odważycie sie na taki krok.
    Why not?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dokładnie - wyrywa zdania z kontekstu przeinaczając cały sens wypowiedzi.
    Dlatego będę odpowiadać autorowi wątku - z praktyki zarządcy a nie kaizenowego teoretyzowania
    Wow. Jeseteś/byłaś zarządcą? Czy nie rozróżniasz zarządu od zarządcy?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie Pękające ściany w bloku

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wow. Jeseteś/byłaś zarządcą? Czy nie rozróżniasz zarządu od zarządcy?
    Nie zaśmiecaj tematu "Pękające ściany w bloku" kolejnymi bezsensownymi wpisami..
    Poczytaj to będzie wiedział
    https://www.morizon.pl/blog/zarzad-w...administrator/
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony