dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    czy ktoś z forumowiczów zajmuje się tym problemem? prosze o kontakt i wymianę uwag i spostrzeżeń - czeka mnie odnowienie starych drzwi wewnętrznych (lite drewno) oraz schodów drewnianych - mam nafdzieję że dyskusja będzie przynajmniej trochę burzliwa

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł. Również odnawiam starą stolarkę. Najlepiej mi idzie przystawką do wiertarki. Opalarki i lut lampy nie zdały egzaminu.

  3. #3

    Domyślnie

    no niestety troche roboty z tym jest. szlifowanie szlifowanie i raz jeszcze szlifowanie. co idzie to najlepiej maszynami najlepsze sa te co od razu pyl odsysaja.problemy sie dopiero pojawiaja gdy sie zagiecia zaczynaja. mam tu na mysli wszystkie wyzlobienia i zaokraglenia itd. wtedy niestety trzeba przejsc na system reczny. pozostaja tez zdzieraki. jeszcze jedno najlepiej wzdluz slojow drzewa aha zaczynajcie grubym papierem pojdzie latwiej pozniej drobniejszy i do wygladzania to juz calkiem drobny. pozdrawiam i milej pracy zycze cierpliwosc rowniez bedzie mile widziana

  4. #4

    Domyślnie

    Ja z drzwiami postępuję w ten sposób: większe powierzchnie - opalarka, farba schodzi róznie, żależy od grubości starych powłok.
    Zagięcia, rowki itp - cyklina ręczna, szlifierka oscylacyjna typu delta.
    Namachać się trzeba i tak i tak.
    Jaśka
    -------

  5. #5

    Domyślnie

    moje doswiadczenie w temacie renowacji stolarki wewnetrznej:

    opalanie jest meczace, opary palonej farby sa wszedzie - najlepiej robic na zewnatrz domu ...... poza tym pozostaja i tak nierownosci ktore trzeaba szlifowac ....

    szlifowanie = oscylacyjna + delta + klocki scierne najpierw grubym potem cienszym + szpachlowanie szpachla akrylowa + szlifowanie


    Pomalowalem emalią alkidowa Beckersa w polamcie EFEKT super

    Drzwi jak NOWE

    polecam szlifowanie szpachlowanie szlifowanie szpachlowanie szlifowanie .......................

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony