dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie świetlik tunelowy Veluxa - czy warto? ktos ma?

    Cześć!
    mam w domu dość ciemny korytarz i przyszło mi do głowy żeby go doświetlić śwetlikiem tunelowy Veluxa: http://www.velux.com.pl/produkty.php?s2=swietlik
    dodam, że poddasze mam nieużytkowe

    czy ktoś ma takie doświetlenie lub widział gdzieś?? bo waham się czy warto wyrzucać na to 1500zł
    będę wdzięczny za wszystkie opinie
    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    mlk poza veluxem masz jeszcze coś takiego
    http://www.sun-2-u.com/pl/

    cenowo taniej niż velux (tak mi sie wydaje).

  3. #3

    Domyślnie

    nikt więcej nie odpisze?
    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    ja mam zakupione 3 suntunele, jeden do ciemnej garderoby, jeden do pralni , jeden do korytarza. Niestety ciagle czekam na fachowca, który to zamontuje (póki co mam zamontowane elementy w suficie, ale nie mam podłączonych samych rur i kopułek na dachu) więc nie mogę nic powiedzeieć o efektach. Za to sama dostawa (zamówienie przez internet) przebiegła ok. Nam póki co sprawdza się suntunel z dodatkowym oświetleniem (przydaje się wieczorem, zastępuje lampę, wygląda jak plafon). Mam nieużytkowe poddasze.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: świetlik tunelowy Veluxa - czy warto? ktos ma?

    Cytat Napisał velux
    Cena detaliczno: 1434,43 zł netto, 1750,00 zł brutto.
    a coś tańszego znacie ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaga2
    ja mam zakupione 3 suntunele, jeden do ciemnej garderoby, jeden do pralni , jeden do korytarza. Niestety ciagle czekam na fachowca, który to zamontuje (póki co mam zamontowane elementy w suficie, ale nie mam podłączonych samych rur i kopułek na dachu) więc nie mogę nic powiedzeieć o efektach. Za to sama dostawa (zamówienie przez internet) przebiegła ok. Nam póki co sprawdza się suntunel z dodatkowym oświetleniem (przydaje się wieczorem, zastępuje lampę, wygląda jak plafon). Mam nieużytkowe poddasze.
    Pozdrawiam,
    gaga2
    czy masz już może orientacyjny termin montażu tych suntuneli??

    czy można się do Ciebie uśmiechnąć o fotki korytarza po zamontowaniu?

    Z góry dzięki!
    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    witam
    termin montażu jest w trakcie ustalania....
    jak wreszcie je zamontują, to zwobię fotki i mogę przesłać na maila.
    proszę o chwilę cierpliwości, bo wyjeżdżam na zasłućony urlop i spara pewnie się zakończy za jakiś miesiąc....
    Pozdrawiam,
    gaga2

  8. #8

    Domyślnie

    gaga2-świetliki na pewno już działają
    czy dużo dają światła twoim zdaniem?
    jak dobierałaś średnicę do powierzchni pomieszczeń (ja myślę o fi35 do korytarza 2x3m?)
    gdzie kupowałaś?

    (wybacz, jeśli wygląda to na krzyżowy ogień pytań )
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    świetliki..... no cóż....
    mój entuzjazm nieco ostygł...
    po pierwsze: świetliki te małe (u nas to jest chyba 25 cm średnicy) są za słabe aby oswietlić pomieszczenie bez okna. W garderobie to się zupełnie nie sprawdza; na korytarzyku taki sam świetlik wydaje się OK, ale mamy dość jasno także i dlatego że daliśmy przeszklenia w drzwiach do pokoi.
    Najlepiej działa duży świetlik 55 cm śrenicy w pralni. Jest to rewelacja: jest tak jasno, że muszę się pilnować i odryuchowo nie sięgać do wyłącznika przy wychodzeniu- ciągle mam wrażenie że jest zaświecone światło. Zresztą tuż pod szklem świetlika mamy zamontowaną żarówkę: tak że wieczorem świeci światłoz tego samego miejsca; To był bardzo dobry pomysł. Niestety - samo światło pochodzące ze świetlika jest dość zimne: niby to światło naturalne ale nie do końca: jest to przecież światło odbite w rurze światłonośnej i ma zimny odcień; ja to tak przynajmniej odbieram; no i szybka w suficie będąca elementem świetlika nie jest najwyższej urody;
    Z naszego doświadczenia wynika też (co jest chyba naturalne) że duże znaczenie ma miejsce położenia świetlika na połaci dachu: świetlik w pralni jest na połaci południowej blisko szczytu dachu i dtalego jest bardzo wydajny: świetlik w garderobie jest w połaci wschodniej i po południu praktycznie trudno zauważyć że taki świetlik jest w suficie.
    podsumowując: do pomieszczeń gospodarczych bez światła dziennego jest to znakomity pomysł, pod warunkiem że mamy odpowiednią średnicę (u nas dla pomieszczenia gospodarczego 8 m2 i wys 3 m świetlik dający dużo światła to śr. 55 cm); do salonów i innych reprezentacyjnych pomieszczeń moim zdaniem to się nie nadaje; no i średnice nie mogą być za małe... inaczej to strata pieniędzy: niby coś tak tego światła dziennego się trochę przesącza... ale efekt mizerny;
    aha: wielkość świetlika dobieraliśmy wg tabelki przedstawionej na stronach importera; niestety nie ma już tych stron www w necie.
    Pozdrawiam,
    gaga2

  10. #10

    Domyślnie

    no to klops
    najgorsze,że mam do wyboru tylko wschodnią lub zachodnią połać dachu
    i to zimne światło, brrr
    dziękuję, gaga2, to chyba pierwsza poparta praktyką opinia o świetlikach na forum
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony