dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie

    Wybierając z mężem okna skłaniamy się ku plastikowym z okleiną "drewnopodobną", choć brzmi to niestety jak tabliczka "Czekoladopodobna" sprzed 20 lat. Trochę się jednak obawiamy, że okleina upiększająca nasze wymarzone okna odpadnie po roku ( tak nas straszy kolega z klubu "drewniaków") i będziemy mieć domek ładny "inaczej". Czy ktoś mógłby pochwalić takie okna?

  2. #2

    Domyślnie

    niestety nie mogę pochwalic tego typu okien dlatego że ta okleina jest to cienka folia z nadrukiem w razie jakiegokolwiek zadrapania wychodzi od spodu inny kolor tworzywa i nic nie można z tym zrobić poza tym ciemne okna z pvc bardziej się rozgrzewają i mocniej odkształcaja (może jednak drewno).

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Jezeli odpadnie po roku to wymienisz na nowe.
    Firma Foris daje gwarancje na 10 lat, a profile firmy REHAU tez sa
    okleinowane a przeciez to jest jedna z lepszych firm wymienianych na forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Skończmy wątki co lepsze.
    Okno PCV czy drewno, panele czy klepka, rura PCV czy miedź?
    Niech się drewniani martwią jak miną 3-4 lata i trzeba będzie malować ich super zakup.
    Ja zakładam tak jak Ty farbowany plastik a potem będę się martwić jak się zniszczą.
    Jest gwarancja 5-10 lat a dodatkowo mam nadzieję, że po tym czasie będzie mnie stać na ewentualną wymianę.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, bo już się zaczęłam martwić. Będziemy mieć tych okien sporo, a ja nie jestem tytanem prac domowych. A białe gorzej mi pasują do koncepcji kolorystycznej. Witajcie "drewnopodobne" bezobsługowe okienka !

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, bo już się zaczęłam martwić. Będziemy mieć tych okien sporo, a ja nie jestem tytanem prac domowych. A białe gorzej mi pasują do koncepcji kolorystycznej. Witajcie "drewnopodobne" bezobsługowe okienka !

  7. #7

    Domyślnie

    To w końcu co kupujecie? Widzę, że plastiki.
    I dobrze. Nie dajmy się tyranizować ludziom i producentom.
    Tak samo jest z egzotycznym drewnem na parkiet.
    Każdy by je chciał, ale 200 zł za metr to ciut dużo.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-11-11 10:36 ]</font>

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Kupuję też niemałą liczbę okien z okleiną (w większości dwustronna - złoty dąb).
    Dostałem od dwóch producentów kawałek profilu i zacząłem się nad nim pastwić i ... po działaniu noży i innych ostrych narzędzi wcale nie wyglądało to tak źle, w oknach okleinowanych dwustronnie kolor profilu jest zazwyczaj brązowy więc nawet głęboka rysa nie wygląda tak źle. Zwróć też uwagę że u różnych producentów grubość laminatu i technika jej ‘wprasowywania’ jest różna. Ja zwiedziłem wielu producentów okien i przyznam że niektórzy producenci, których okna białe były b. ładne okleinowane wyglądały okropnie, miejsca zgrzewu były b. brzydko wykończone i w wielu miejscach pojawiał się goły plastik. W końcu wybrałem piękne okienka ale publicznie nie powiem jakiej firmy i naprawdę trudno je odróżnić od prawdziwie drewnianych.
    Pozdrawiam, Paweł

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Do osówka
    Okna z PVC barwione są na 4 sposoby
    lakierowane,
    foliowane
    koekstrudowane
    barwione w masie
    Lakierowane występują stosunkowo rzadko.
    Najbardziej powszechne są foliowane - folii nie oderwiesz bo jest wprasowywana na specjalny klej na gorąco. Trudno jest folię zarysować [chyba że złośliwie]
    Najtrwalsze są profile koekstrudowane gdzie zewnętrzna warstwa profila na grubości ok 1,5 mm ma inną barwę.
    Poszukaj raczej kolorów złoty dąb, mahoń, dąb rutykalny.
    Szukaj systemów REHAU, TROCAL, SCHUCO, DECEUNINCK, PANORAMA, KOMMERLING, GEALAN, VEKA bo wszystkie pozostałe nie mają dopuszczenia do stosowania i nie są sprawdzone.
    10 lat gwarancji to nieetyczny chwyt reklamowy - na szybę jest gwarancja 5 lat. Sprawdź jak długo firma działa na rynku - czy przypadkiem nie jest to firma krzak która co dwa lata zmienia szyld.
    To prawda że profile [okna] kolorowe są bardziej podatne na odkształcenia pod wpływem nagrzewania termicznego dlatego należy unikać miejsc wbudowania okien mocno nasłonecznionych, południowych, osłoniętych od wiatru i okien o dużych wymiarach.

  10. #10

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Już wkrótce zaczniemy grasować wśród wytwórców okien z podpowiedzianych profili. Nie widzę w tym gronie TRAS-nych ( czyżby były S"TRAS"NE ?), choć były moim faworytem - prowadzą w mojej okolicy (Pruszków )ogromną batalię reklamową. No i przyznam się, że jeszcze takich okien nie macaliśmy, wybór był zupełnie platonicznie - intelektualno - praktyczny. Zaczniemy od sporządzenia listy producentów i zrobimy sobie konkurs, a jest o co walczyć - ponad 35m okien.

  11. #11

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Już wkrótce zaczniemy grasować wśród wytwórców okien z podpowiedzianych profili. Nie widzę w tym gronie TRAS-nych ( czyżby były S"TRAS"NE ?), choć były moim faworytem - prowadzą w mojej okolicy (Pruszków )ogromną batalię reklamową. No i przyznam się, że jeszcze takich okien nie macaliśmy, wybór był zupełnie platonicznie - intelektualno - praktyczny. Zaczniemy od sporządzenia listy producentów i zrobimy sobie konkurs, a jest o co walczyć - ponad 35m okien.

  12. #12

    Domyślnie

    nie widzę też w powyższym spisie profili THYSSEN - czy to tylko przeoczenie czy jest inny powód?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Ani TRAS ECO 2000 ani THYSSEN nie mają dopuszczonych okien kolorowych.
    Jeśli chodzi o wybór to masz w samej Warszawie i okolicach ponad [300??, 500??] dystrybutorów okien.
    Zasada jedna wybieraj tych co mają wytwórnie w okolicach Warszawy i nie ściągaj okien ze [Szczecina, Wrocławia, Suwałk]. W razie reklamacji trudno ich ściągnąć.

  14. #14

    Domyślnie

    , Dzięki,

  15. #15

    Domyślnie

    , Dzięki,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony