dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1

    Domyślnie Wanna pod oknem - opinie, inspiracje, rady, problemy

    Mam taki dylemat: chciałbym umieścić wielokątną wannę w wykuszu (na piętrze) przy ścianie z oknami. Architekt mi odradza twierdząc, że będzie "ciągnąć" od okien zimno i pomysł jest nie najlepszy. Ja twierdzę, że chociaż ma rację to sprawę da się obejść np. przez zastosowanie rolet na oknach, które będą stanowiły skuteczną ochronę przed tym zimnem. Co o tym myślicie, ma ktoś z Was taką sytuację? Dzięki z góry za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Ryniu, a nie obawiasz się sąsiadki z przeciwka z lornetką????

  3. #3

    Domyślnie

    Odpowiedz fachowcowi, że "ciągnąć" w wannie będziesz Ty. Ale drinki przez słomkę leżąc w piance.

  4. #4

    Domyślnie

    mam ustawioną wannę pod oknem i muszę przyznać, że nie wpadliśmy na to, że może ciągnąć od okna

  5. #5

    Domyślnie

    On 2002-11-12 08:18, gaja wrote:
    Mogę sobie powyglądać przez okienko

    Nagusieńka?

  6. #6

    Domyślnie

    On 2002-11-10 00:04, Luśka wrote:
    Ryniu, a nie obawiasz się sąsiadki z przeciwka z lornetką????
    Jak to mówią, Luśka, niech się wstydzi ten kto widzi!

    Gaja, mam świadomość trudności z umyciem okna ale z tym sobie poradzę. A co masz na oknach założone?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też będę mieć wannę pod oknem, i to oknem na ulicę . Wynika to z kształtu łazienki, jest długa i wąska z oknem na końcu i wanna skróci optycznie pomieszczenie.
    Dlatego mam w oknie roletę zewnętrzną
    Faktycznie będzie problem z umyciem okna, chiba będę musiała wchodzić do wanny , ale nic to...
    Jak okna są nowe i szczelne, to nic nie będzie ciągnąć...

  8. #8

    Domyślnie

    Alanta, mi nie chodzi o przeciąg tylko o chłód "bijący" od szyb.

  9. #9

    Domyślnie

    ryniu, w oknie będę mieć roletę bambusową, albo drewnianą, żeby chłód szyb mnie nie mroził

  10. #10

    Domyślnie

    no właśnie, też chcę zastosować rolety (jednak wewn. jak Ty a nie zewn. jak Alanta). myślę, że to będzie skuteczna zapora przed chłodem od szyb. wanna ma być okrągła (wykusz będzie prawdopodobnie miał kształt łuku) lub wielokątna. zastanawiam się jaką wybrać śrenicę, żeby, powiedzmy, zmieściły się w niej dwie osoby.

  11. #11

    Domyślnie

    On 2002-11-12 09:28, ryniu wrote:
    Jak to mówią, Luśka, niech się wstydzi ten kto widzi!
    Bardziej bym się na Twoim miejscu obawiała małżonki!!! Chyba, że jesteś jeszcze wolny ptak

  12. #12

    Domyślnie

    Ryniu, szyba mojego okna zaczyna się 35cm nad krawędzią wanny i jest trochę odsunięta w poziomie(parapetem), więc się nie obawiam chłodu od szyb (przyłóż dłoń do szyby, chłód wyczuwa się tylko z bliska)

  13. #13

    Domyślnie

    ok, Alanta, pewnie masz rację. utwierdziliście mnie w przekonaniu, że wanna pod oknem może zostać.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    A co byście zrobili w sytuacji, gdy takie okno (lukarnowe) jest na wysokości 135 cm.Gdyby postawić pod nim wannę (na wprost wejścia) to jedyny dostęp do okna byłby z tejże wanny właśnie.
    Czy nie lepiej więc postawić na boku aby móc podejść swobodnie do okna?

  15. #15

    Domyślnie

    opal, ja mam wykusz (tzn. mam mieć ) a nie lukarnę i świadomy trudności z myciem okien godzę się na takie rozwiązanie. taki właśnie efekt chcę uzyskać: wanna "otulona" oknami, żebym w piękny słoneczny dzień mógł z niej oglądać niebo i korony drzew (ew. podglądający sąsiedzi mi z tej strony nie zagrażają).

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dobry jestes, jak masz czas sie kapac w dzien

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Wieczorem można podziwiać z wanny gwiazdy i księżyc.To też romantyczne

  18. #18

    Domyślnie

    On 2002-11-13 14:00, pitbull wrote:
    Dobry jestes, jak masz czas sie kapac w dzien
    i to w jeden dzień w roku, gdzieś przed Wielkanocą

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Madrzy ludzie zyja w brudzie.
    Woda i mydlo to moj wrog,
    ja nie uznaje mycia nog.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Częste mycie skraca życie.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony