dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Podłoga pływająca

    Co sądzicie o podłodze pływającej wykonanej z desek podłogowych wykonanych na piórowpust. Widziałem u jednego stolarza taki sposób: deski lite o szerokości 10 cm, grubości 2,5 cm i mix. długości 0,5 do 3m są klejone do siebie klejem a pióro ściskane taśmami na warsztacie. Powstaje w ten sposób blat o szerokości ok. 0,6 m i długości dostosowanej do szerokości pomieszczenia w którym ma powstać ta pływająca podłoga. Taki blat jest następnie puszczany przez maszynę która cyklinuje go. Następnie takie blaty łączy sie z sobą w pomieszczeniu za pomocą kleju (na pióro). Powstaje gotowa podłoga której nie trzeba cyklinować wystarczy zagruntować i pomalować.
    Proszę o opinie co sądzicie o tej metodzie. Ja pytając pewnego parkieciarza usłyszałem że deski będą się "korytkować". Natomiast widziałem u pewnej osoby tę podłogę użytkowaną od 2 lat i jak narazie ok. żadnych zniekształceń i pęknięć.
    Dodatkowo wykonawca tych podłóg liczy sobie 130 zł. za taką podłogę z olistwowaniem, lecz bez malowania (cena z materiałem, klejeniem w blaty, cyklinowaniem na warsztacie, układaniem na gąbce, gąbkę, oraz olistwowanie.
    Proszę o szeroką dyskusję i opinie na temat tego rozwiązania oraz cen.
    Pozdrawiam.
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  2. #2

    Domyślnie

    Hoop do góry.

    A może ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z podłogą z desek?

    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony