dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Mam fundament wylewany z betony ( ławy 50 cm zbrojone + sciany fundamentowe 38cm ) chcialbym postawic na tym sciany 3-warstwowe. Zakupione mam pustaki MAX 25 cm. Czy mozliwe jest ustawienie sciany 3-warstowej, czy lepiej dac spokoj i pozostac przy 2-warsw jak jest w projekcie ? Czy mozliwe jest, jesli tak to w jaki sposob poszerzenie scian fundamentowych do konfiguracji:
    25 cm MAX + 12 welna + 2 pustka + 9 cegla mod.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli Twoja ściana fundamentowa ma tylko 38 cm to nie bedziesz miał naczym oprzeć śiany elewacyjnej.
    Wiosną rozpoczynam budowę ze ściana trójwarstwową ; moje parametry : Fundament: Bloczek 24 +styropian 8 + bloczek dociskowy 12. Ściany : nośna(silikat) 18+ wełna16+ pustka 2+ cegła elewacyjna 12.
    Musisz chyba domurować np. bloczek silikatowy o grubości 6 cm( mają dużą wytrzymałość na ściskanie i są tanie) do ściany fundamentowej.
    Pozdrowienia .
    Maciej

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Lepiej zostaw ta sciane (w koncu co ci wadzi) albo zrob MAX25 + 8styropian + cegla modularna lub klinkierowa kotwiona do warstwy konstrukcyjnej.
    Poszerzanie sciany fundamentowej spowoduje mimosrod na fundamencie, poza tym sama scianaz bloczkow silikatowych powinna byc zakotwiona do sciany fundamentowej.
    Przy przyjeciu takiego rozwiazania powinno sie przeliczyc fundament

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony