dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

Kod pocztowy
    54-132

Domyślnie Papa na chudziaku, jak łączyć papę z rurami kanalizacyjnymi

Cześć,

Mam na całym chudziaku położoną papę termozgrzewalną. Aktualnie rury od kanalizacji (na równo z chudziakiem) są nią przykryte. Papę w miejscach wyjścia pkt z kanalizacją trzeba rozciąć. W jaki sposób to później obrobić, jak połączyć papę z rurą żeby zachować szczelność hydroizolacji. Czy łączyć papę z rurą jakąś gumą w płynie/ lepikiem? Jakieś konkretne marki? Jeśli ktoś już to przerabiał i ma jakieś zdjęcia to chętnie zobaczę.
    Przeszukałem forum ale rozwiązania lub przykładu łączenia papy położonej na chudziaku z rurami kanalizacyjnymi nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez chudywro ; 13-02-2024 o 23:11

Domyślnie

a jak montujesz cala reszte hydrauliki do chudziaka ? ew ktoredy kladziesz kable ?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

Kod pocztowy
    54-132

Domyślnie

Kable idą po papie i nie przebijają papy. Hydraulika po chudziaku też jej nie przebija. Chodzi tylko o rury kanalizacyjne, które są puszczone w sasypie i w kilku miejscach wychodzą przez chudziak.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

Kod pocztowy
    03-226

Domyślnie

Można owinąć rurę obustronną taśmą klejąca i połączyć papę z taśmą jakimś wodnym albo bezrospuszczalnikowym mazidłem. Ja kiedyś stosowałem taśmę Preprufe tape firmy GCP i znam tylko ten produkt ale jest on cholernie drogi. Pewnie są jakieś inne taśmy hydroizolacyjne obustronne na rynku.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

Kod pocztowy
    54-132

Domyślnie

Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Myślę, że to jest dość powszechny temat w przypadku pokrywania papą chudziaka. Mam jeszcze chwilę i chciałbym wybrać najpewniejszy i możliwie najprostszy sposób.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

Domyślnie

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

Kod pocztowy
    54-132

Domyślnie

Dzięki Kaizen, dokładnie ten filmik wczoraj oglądałem ale mam nadzieję, że w przypadku rur w chudziaku są łatwiejsze metody obróbki. Niektóre z rur u mnie idą przy samych działówkach i nie będzie możliwości nadłożenia takiej ilości papy.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Kod pocztowy
    65-001

Domyślnie

Takie obróbki to na dachu a nie w płycie podłogowej.
    Rozetnij papę dookoła podejścia a następnie jeżeli chcesz zasmaruj uszczelniaczem dekarskim Soudal wasser stop łącząc papę z rurą i posadzką.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Domyślnie

U mnie posmarowano Isolastik (masa bitumiczna)

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

Kod pocztowy
    54-132

Domyślnie

@Mareks77, @marvinetal dzięki. Super, że podaliście nazwy produktów będę wiedział w czym szukać. Macie może jakieś foty jak to wygląda po wykonaniu?

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Kod pocztowy
    65-001

Domyślnie

Cytat Napisał chudywro Zobacz post
    @Mareks77, @marvinetal dzięki. Super, że podaliście nazwy produktów będę wiedział w czym szukać. Macie może jakieś foty jak to wygląda po wykonaniu?
    Fotek nie mam. Praca została zakryta posadzkami. Z resztą jak ma wyglądać papa posmarowana w miejscu łączenia pędzlem to można sobie wyobrazić.

Znalazłem na szybko prospekt z filmikiem.

https://www.kacbud.pl/produkt/a9-soudal-woda-stop-2/

Nie musisz się nastawiać i kupować niczego specjalnego, możesz to zrobić jakąkolwiek hydroizolacją nawet Mapelastic która przyda Ci się potem do balkonu, łazienki, tarasu itp..
    Po wyschnięciu tworzy gumową powierzchnię.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-02-2024 o 06:58
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Domyślnie

Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Fotek nie mam. Praca została zakryta posadzkami. Z resztą jak ma wyglądać papa posmarowana w miejscu łączenia pędzlem to można sobie wyobrazić.

Znalazłem na szybko prospekt z filmikiem.

https://www.kacbud.pl/produkt/a9-soudal-woda-stop-2/ Geometry Dash Breeze

Nie musisz się nastawiać i kupować niczego specjalnego, możesz to zrobić jakąkolwiek hydroizolacją nawet Mapelastic która przyda Ci się potem do balkonu, łazienki, tarasu itp..
    Po wyschnięciu tworzy gumową powierzchnię.

Dziękuję bardzo za udostępnienie tego filmu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia