dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Kod pocztowy
    33-200
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

Domyślnie

Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    przeczytaj post zanim coś napiszesz. Wszystko ma bo ma świadectwo energetyczne.
    Swadectwo ma, ale to nie oznacza ma wszystkie dane, pomijam dokładnosc wykonania swiadectwa, a raczej jego dopasowania do istniejących wymagań. Swiadectwo nie jest,chociaz powinno byc wiarygodnym zródłem informacji. Wiele przyczyn sie na to składa, ale nie tym jest mowa. Skoro jednak uwazasz ze swiadectwo to podstawa to skoro inwestor chce grzac mniej w niektórych ponmieszczeniach to powiedz jak to wyciągnąc ze swiadectwa. Niestety tego swiadectwo nie powie.
    Co do jakosci swiadectw mam swoje zdanie i wynika ono z porównania danych ze swiadectwa z moimi obliczeniami. Róznice czesto przekraczają 70-80%. Zdarzają sie takie cuda jak WG i spełnione WT2021 przy grzaniu gazem cz PC. To jest niemozliwe w rzeczywistosci, a mozliwe tylko na papierze. Obliczanie kosztów ogrzewania tylko a podstawie swiadectwa jest obarczone duzym ryzykiem. Takie porady to niedzwiedzia przysługa, dom nie jest typowy i trzeba podejsc indywidualnie do tematu.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d

Domyślnie

Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    chcesz oszacować koszty ogrzewania różnych mediów zapraszam do skorzystania z kalkulatora https://viessmann-projektant.pl/kalkulatory-schematy
    Kalkulator do oszacowania może jest dobry ale:
    1. gaz ziemny - nie ma ceny 1 kWh lub 1 m3 gazu a ceny oparte są o PGNiG
    2. gaz ziemny - nie ma możliwości zmian ceny 1 kWh i ceny 1 m3 gazu
    3. gaz ziemny - nie ma możliwości zmiany wartości energetycznej gazu
    4. gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy - nie ma możliwości zmiany efektywności / sprawności kotłów
    5. pompy ciepła - nie ma możliwości zmian cen G11, G12 i G12w i są domyślne z Tauron
    6. ceny prądy w G11, G12 i G12w są różne w w różnych PC i do tego różne od tych z grzaniu z COP = 1
    G11 - 1,32, 1,31 i 1,26
    G12 1,20, 1,20 i 1,14
    G12w - 1,17, 1,20 i 1,11
    7. Łączna ee dla gospodarstwa domowego też ma różne ceny G11, G12 i G12w
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Kod pocztowy
    33-200
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

Domyślnie

Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kalkulator do oszacowania może jest dobry ale:
    1. gaz ziemny - nie ma ceny 1 kWh lub 1 m3 gazu a ceny oparte są o PGNiG
    2. gaz ziemny - nie ma możliwości zmian ceny 1 kWh i ceny 1 m3 gazu
    3. gaz ziemny - nie ma możliwości zmiany wartości energetycznej gazu
    4. gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy - nie ma możliwości zmiany efektywności / sprawności kotłów
    5. pompy ciepła - nie ma możliwości zmian cen G11, G12 i G12w i są domyślne z Tauron
    6. ceny prądy w G11, G12 i G12w są różne w w różnych PC i do tego różne od tych z grzaniu z COP = 1
    G11 - 1,32, 1,31 i 1,26
    G12 1,20, 1,20 i 1,14
    G12w - 1,17, 1,20 i 1,11
    7. Łączna ee dla gospodarstwa domowego też ma różne ceny G11, G12 i G12w
    Biorąc pod uwagę niedokladność swiadectw i brak mozliwości zmiany parametrów i cen ten kalkulator jest mało przydatny, nawet do szacunków, a w tym konkretnym przypadku gdzie przyszły inwestor obawia sie kosztów ogrzewania w tak duzym domu kalkulator niewiele mu pomoze, o ile pomoże.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d

Domyślnie

Do wstępnych i bardzo zgrubnych szacunków może być.
    Tylko, że arkusz obliczeniowy jest zablokowany i chroniony hasłem.
    Po co mi wynik który ma fałszywe dane wejściowe których nie można zmienić na poprawne?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Domyślnie

Pisanie o za dużym domu to jakaś pomyłka - tak jest jak się człowiek wychował w klatkach. Do 19 tego roku życia mieszkałem z rodzicami w jednopokojowym mieszkaniu spaliśmy z siostrą w kuchni. Po wprowadzeniu do bliźniaka gdzie każdy miał swój pokój zdawało mi się że mam pałac. Po kilku latach zacząłem się dusić w pokojach poniżej 20 m kw. Czuję się jak szczur w klatce. Chętnie zamieszkałbym w parterówce o powierzchni 200 m kw z salonem 100 m kw i wyjściem na taras. Mogę dopłacić do ogrzewania choć zda mi się że ów dom i tak zje mniej niż mój stary bliźniak. Nie bać się i zamieszkać. Człowiek całkiem inaczej funkcjonuje jak go ściany nie przytłaczają.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia