dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    W ubiegłym roku przedłużyłem umowę z Kasą Mieszkaniową o kolejne 2 lata. Okres poprzedniej umowy upływał w lipcu tego roku. I teraz przypadkowo Pani z Urzędu Skarbowego zawiadomiła mnie, że Urząd do ulgi z tytulu oszczędzania w Kasie zalicza tylko umowę podstawową i żadnych aneksów nie honoruje. Kto wie, czy to jest zgodne z prawem. Aneks do umowy też wg mnie jest umową.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    jest to kompletna bzdura. Przepis pozwalający na odpisy z KM po 31.12.2001 mówi o tym, że prawo do odpisów przysługuje tym, którzy zawarli umowy przed 1.01.2002. Oczywiście "aneks" to typowa umowa - zmieniajaca umowę pierwotną. Jeśli został zawarty przed 1.01.2002 to wszystko jest OK a pani w US po prostu nie doczytała albo jest złośliwa (nie dopuszczam myśli że niedouczona???).
    Ja też zmieniłam umowę z KM przed 1.01.2002 i śpię spokojnie, zresztą umowę KM zmieniałam wielokrotnie i nigdy nie przyszłoby mi do głowy żeby te zmiany nic nie znaczyły dla US.
    Jeśli chcesz namiary na konkretny przepis - to teraz go nie podam (piszę z "głowy&quot, a z pracy - w ok. czwartku postaram się to sprawdzić.
    Pozdrawiam
    gaga2

  3. #3

    Domyślnie

    Czołem!
    Poproś panią z US aby wskazała Ci przepis z którego wynika, że aneks się nie liczy. Z tego co wiem to zgodnie z informacjami jakie ja dostałam z kasy w Pekao SA pod koniec zeszłego roku (grudzień 2001) wszystkie zmiany w skladkach i okresach oszczędzania zrobione przed 01.01.2002 miały jeszcze skutki skarbowe. Po tym terminie już nie. Pozdrawiam i nie dajmy się oszukać US!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony